mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

kondzio0    9
24 minuty temu, dzikiWschód napisał:

kurczę ciekawy patent, daj znać jak będzie sypal na koniec czerwca 😉😜

Spoko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Nigdy nie stosowałem owies się kłosi dolistnie mocznik na  1 ha  5%stężenie 15kg powinno być ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Nowy81 napisał:

Nigdy nie stosowałem owies się kłosi dolistnie mocznik na  1 ha  5%stężenie 15kg powinno być ok?

na kloszacy nigdy nie dawałem mocznika, zawsze przed kloszeniem, tak 5% w moim przypadku 12.5kg na 250l + tyle samo siarczanu na 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

deszczu dowalilo to teraz będzie bujać, mój w zeszła sobotę był do kolan ale jutro wybiorę się na pole zobaczyć jak wygląda i planuję podać mocznik siarczan i cyperkill bo w marcu poszło tylko 60kgN pod korzeń a od tamtej pory spadło prawie 200mm to już tego azotu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Nie myśl ze tym azotem z mocznika cuda zrobisz. Słabo wyglada ze chcesz go dokarmiac? czy ze względu na skrzypionke dorzucasz odrazu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

wygląda nie najgorzej, owies posiany na słabej dzialce więc cudów nie oczekuje a wolę mniej zebrać o większej gęstości jak dużo plew gdyby w lipcu przypieklo za mocno. głównie jadę na skrzypionke ale mocznik i siarczan na dokladke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Pany mogę lecieć na skrzypionke środkiem bulldock 025 EC, na owies który ma wiechy w połowie na wierzchu i jęczmień jary który jest w połowie wykłoszony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Pryskaliście już owies na grzyba?  Bo widzę u sąsiadów, że rdza bierze. W tamtym roku też była rdza w czerwcu, ale owies był już dawno wysypany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

byłem dziś na polu i owies już się w połowie wykloszony, słomy będzie opór ale wiecha zapowiada się obiecujaco, zdjęcie w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

To jak nic się nie wydarzy to zapowiada się urodzaj na owies. Ciekawe jak będzie z ceną w żniwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

cena tragedia, jak ostatnie 2 lata byly suche to owies po 600zl a teraz obrodzi bo na to wskazuje to bedziw po 400zl i starczy na koszty. U mnie sama uprawa i paliwo w tym roku to 1100zl a już nie liczę podatków itp. Z pogoda się nie trafi ale założyłem kolejny suchy rok i ograniczylwm koszty więc i plon przewidywany mniejszy, liczę na 4t jak ustoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda wiecha owsa u mnie. Wychodzi miejscami tzn jest w połowie a połowa w środku pochwy. Ta co w srodku nie uformowana jeszcze

20200614_104446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Ten rok moze być naprawdę dobry jak nie bedzie gwałtownych burz, upałow nie nadają to i naleje tak jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolL    0
5 godzin temu, pawlik794 napisał:

na liściach owsa mam dużo mączniaka ,czym to najlepiej prysnąć ?

Dołączam się do kolegi gdzie mam najładniejszy owies tam mączniak na liściach już

IMG_20200614_174738.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj