mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

KarolL    0

Kiedy orałeś tą łąkę? U mnie tak wygląda ale na piachu ale wsumie wcześnie siane już będą zasychać bo one już kończą wegetację w miejscach gdzie niedobory tak wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
KarolL napisał:

Kiedy orałeś tą łąkę? U mnie tak wygląda ale na piachu ale wsumie wcześnie siane już będą zasychać bo one już kończą wegetację w miejscach gdzie niedobory tak wygląda 

Łąka została zaorana w zeszłym roku na jesieni.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Chcę zrobić po żniwach próby glebowe to się okaże co w tej ziemi nie tak. 


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

To jakie duze tam zakwaszenie musi być? Mój ciemny na ph 4,2. Co jak co ale owies "lubi" kwas

20200704_142002.jpg

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10

Witam mam pytanie do tych co sieją owies? Mam pole o powierzchni ok. 8 ha owsa i teraz jak już się wykłosił i jest jeszcze teraz dość mocno zielony widzę że na gorze ziarna robią się żólte suche i osypują sie na ziemie na niektorych roślinach to nawet wszystkjie ziarna i zostaje pusta łodyga czym to jest spowodowane i nie jest to żadne głuchy owiues ponieważ pole jest dosć czyste tylko we dołkach gdzie niegdzie jest go troche a tak to czysty jest.... i dlaczego teraz robi sie jakis biuały żółty i opada? jakby szybciej dojrzałi opadłale nie wszystkie ziarniaki dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

U was też tyle owsa głuchego? Wydaje mi się że siałem czysty ale to co widzę to masakra. Na okolicznych polach tak samo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
18 minut temu, thor1984 napisał:

U was też tyle owsa głuchego? Wydaje mi się że siałem czysty ale to co widzę to masakra. Na okolicznych polach tak samo.

 

U mnie też jest tego do oporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Z tego co widzę w okolicy to prawie każdy ma owies głuchy w owsie, problem sie nasila z każdym rokiem, u mnie kwalifikat czysty. Ja na polu na którym miałem /mam owies głuchy zrezygnowałem z uprawy owsa i chyba juz go nigdy nie posieje na tym polu. W tym roku mam pszenżyto, jeden mały placyk owsa gluchego nie dość że,jesienny oprysk przepuscil , zimą nie wymarzl a teraz wyrósł na dobre 1,6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trivian    11

Witam. Wiem, że ogólnie owies na zdjęciu jest chory od grzyba ale czy te takie odrzucone białe końcówki ziarniakow to też od grzyba? 

20200707_170025.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

U mnie tez jest takich troche. Ja bym obstawiał bardziej majowe mrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

U mnie już przy wiechowaniu było widać trochę takich niezawiązanych ziarniaków. Na szczeście nie ma tego duzo moze z 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

U mnie też nie zawiązane ziarniaki. Są też ziarniaki puste, już łuska biała się zrobiła.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trivian    11

Ale na innym polu już mam zdecydowanie mniej tego. Nasiona były te same. Odmiana Nawigator 2 rok po centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

dzi byłem na polu i owies ma 140cm wysokości masakra! odziwo jeszcze stoi cale pole, wiecha za duża nie jest bo widać ze odczuł owies susze w kwietniu a do tego wszystkie liście pełne rdzy i pojedyncze plewki są już białe, ciekawie zapowiada się plon, najgorsze że chce ściąć słomę i zostawić na polu. Tylko jak ja to przykryje u3 i C 360 hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26

Mnie niestety piątkowy grad nie ominął, powiat bialski. Na szczęście owies ubezpieczony, ale zobaczymy jak to z tym będzie

20200712_151859.jpg

Edytowano przez Lukarso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26
3 godziny temu, dzikiWschód napisał:

która strona białej podlaskiej taki grad?

20 km na północ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

jak ubezpieczone to coś wypłaca, ziarno leży na ziemi a to najważniejsze, patrzą też na złamane klosy/ wiechy i wybite plewki, daj znać co oszacuja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj