mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro321    103
Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎17 o 20:19, mesi napisał:

Jaki jest dobry oprysk na rumianek, haber , jarmuszke czy jak to się nazywa fachowo , ogniche, rdest i cos jakby mięta podobne ba owies i pszenżyto jare 

GOLDEM pryśnij i czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

Panowie proponuję spróbować środki zawierające flunoksypyr 

U siebie stosowalem drugi rok z rzędu i jestem bardzo zadowolony cenowo też ok bo ha idzie psiknąć poniżej 50 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Również polecam środki z tej grupy. Sam stosuje i jestem zadowolony. Szerokie spektrum zwalczanych chwastów jak i terminu stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
2 godziny temu, ZYLA napisał:

Czym jechałeś? CCC jest do czwartego kolanka

tak CCC ale jednak podobno najlepiej na 1 klanku 1cm na węzłem.Owies na dołkach i tak chyba polegnie dość gęsty i ładny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
Dnia 17.05.2018 o 22:33, Taurus83 napisał:

 

20180516_124517.jpg

U mnie było podobnie. Zrobiłem dolistna mieszankę Siarczanu magnezu BIOSTYMA +Npk ADOB i już zaczyna się wyrownywac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Ja pryskam albo Bi 58 lub cyperikl, tylko patrzę na temperatury jakie panują i daje rade to nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

to co lepiej na to co susza narobiła ogólnie zaczyna spowrotem być zielony ale męczy się ten owiesek, lepiej oprysk siarczan mocnik mikr i optysil, czy podyspać saletrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Jeżeli deszcz popada to sypnoł bym saletre i dać jeszcze mikro siarczan i jaki bistymulator jak jest bardzo źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Moim zdaniem wszelakie odżywki antystresowe powinno się podawać przed zaistnieniem sytuacji stresowych aby roślina mogla się na taką przygotować. Jak juz ją pozgina to na zabieg może być za późno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
klimek masz rację ale skąd ktos ma wiedzieć czy owies czy co tam innego pozolknie. ja robię mieszanine saletry wapniowej plonwitu zboża 1.5 dawki i siarczan magnezu i nawet pomaga a koszt stosunkowo niewielki ja nie lubię patrzeć jak dzieje sie coś złego z roślinami a do ładu pola w rok też nie doprowadze

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
moje bingo dostało przedsiewnie 100kg mocznika na ha i wygląda super ale zastanawiam się czy wystoi do końca przy takiej ilości N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
Napisano (edytowany)

100kg mocznika, tylko? 46kg azotu i Ty  się zastanawiasz czy ustoi? 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
pierwszy raz dałem N na owies 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
40 minut temu, adrian napisał:

moje bingo dostało przedsiewnie 100kg mocznika na ha i wygląda super ale zastanawiam się czy wystoi do końca przy takiej ilości N

przy ponad 200 mocznika pod korzeń ustoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
1 godzinę temu, adrian napisał:

moje bingo dostało przedsiewnie 100kg mocznika na ha i wygląda super ale zastanawiam się czy wystoi do końca przy takiej ilości N

Jak byś miał czystego azotu powyżej 100kg to możesz się zastanawiać. Ja przy 130N już dałem regulator. Za wiele razy skrobałem w żniwa 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
1 minutę temu, soltys48 napisał:

susza go skróci spokojnie

Jak narazie nie mogę narzekać bo w tamtym tygodniu spadło coś około 60-80mm deszczu więc narazie da sobie radę 😄 skracanie poszło delikatnie 0.5kg medaxu max więc nic groźnego myślę ze mu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

u mnie mimo bardzo mokrej wiosny brak wody zaczyna doskwierać owsom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U mnie na piochu to samo, ale ciekawostką jest fakt, że Bingo z własnego materiału jest przerzedzone i mocno przypieczone a Nawigator F1 ładnie się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

Przy tej pogodzie jaka mamy najlepiej u mnie wygląda flaminsgold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Witam. Przy skracaniu ccc można dodać mocznik i siarczan siedmiowodny ? Skracać rano czy wieczorem i ile czasu musi wytrzymać pogoda po takim zabiegu?  Planuje dać 1.5 litra ccc 5% mocznika i 5% siarczanu , 200l wody na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
1 minutę temu, adam8056 napisał:

Witam. Przy skracaniu ccc można dodać mocznik i siarczan siedmiowodny ? Skracać rano czy wieczorem i ile czasu musi wytrzymać pogoda po takim zabiegu?  Planuje dać 1.5 litra ccc 5% mocznika i 5% siarczanu , 200l wody na hektar.

Ja tak robiłem w sobotę i jak do tej pory wszystko gra a owies aż się śmieje bo w tamtym tygodniu spadło sporo wody.Wczoraj leciałem na skrzypionke.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
5 godzin temu, AgroSzymi99 napisał:

Ja tak robiłem w sobotę i jak do tej pory wszystko gra a owies aż się śmieje bo w tamtym tygodniu spadło sporo wody.Wczoraj leciałem na skrzypionke.

jak ten owad wygląda i czym pryskasz w jakiej dawce fazie rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj