mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BENNY82    242

łan nierówny to norma skracaj ccc w dwóch partiach teraz 0,7l nan ha i drugi raz 0,7l na ha gdy wszystkie zdzbła będą po 1 kolanku ccc można stosować w owsie  do 5 kolanka ale tylko raz w dawce 1,5l na ha ja sugerował bym podzielić chociaż sam dałem w jednej dawce bo mam go około 8 ha a mam jeszcze co robić. korci mnie rozsypać ze 100 kg saletry i dac później coś w stylu moddusa ale też boje się że skrobać znów będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Panowie dalem na mieszanke zbozowa przedsiewnie 100kg polidap i 70kg rsm28. Poglownie 2 tyg temu okolo 260kg ha rsm 28 i tylko lekko nabrala koloru. O co moze chodzic ? Za malo azotu ?


Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Za mało może być czegokolwiek, jest zbyt wiele czynników wpływających na kondycje roślin by je tutaj wymieniać. Musisz zrobić analizę gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Musisz jeszcze poczekać aż się azot uwolni z mocznika. U mnie sytuacja wygląda podobnie. Chociaż na jednym polu dalej blady ten owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

U mnie jest naprzemiennie ciemno zielony, jasno zielony a są też place z rudymi czubkami liści i to one mnie najbardziej intrygują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Mam ph 5 z hakiem, nie pamietam dokladnie, ale potas i fosfor wysoki.. moze to przez brak opadow, dopiero wczoraj pierwszy deszcz


Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273

łan nierówny to norma skracaj ccc w dwóch partiach teraz 0,7l nan ha i drugi raz 0,7l na ha gdy wszystkie zdzbła będą po 1 kolanku ccc można stosować w owsie  do 5 kolanka ale tylko raz w dawce 1,5l na ha ja sugerował bym podzielić chociaż sam dałem w jednej dawce bo mam go około 8 ha a mam jeszcze co robić. korci mnie rozsypać ze 100 kg saletry i dac później coś w stylu moddusa ale też boje się że skrobać znów będę.

 

Dałem na 2 kolanko 1.5l ccc 750 i także jakiś nierówny ten owies widocznie deszczu potrzeba. 

Azotu dostało 80-100N i myślę że na tym koniec, raz że późno, dwa sucho. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Wczoraj pryskałem antywylegaczem 2l/ha z odżywką ale i tak się chyba powali , mowa o owsie z 1 i 2 zdjecia a dostał tylko sam azot 42N/ha , mogłem to zostawić na jakąś sianokiszonke czy coś ale już opryskałem więc przepadło, oby się nie powaliło do końca.

na 3  zdjęciu siew 3 tygodnie później , a gorzej nie wygląda , tutaj bez antywylegacza

 

 

 

 

 

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Mój po skracaniu , może się nie powali 

 

 

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39

czy mocznik dolistnie podczas wiechowania nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

co może być przyczyną że owies jest miejscami karłowaty i blady? przedplon ugór. przedsiewnie 500 kg kredy w granulacie. 200 kg npk, 100l rsm 26. dwa tygodnie temu 200 l rsm 26.  w innych miejscach jest ładny lub bardzo ładny ale są takie place ze szkoda go było skracać co wczoraj robiłem. 

 

jest sens jeszcze  mu sypnąć saletry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

On juz dostal sporo azotu i jak tej dawki nie wykorzystal to kolejna mu nie pomoze. U mnie jest to samo, tez po ugorze i owies strasznie mozaikowaty. W jednym miejscu zatrzymal sie jakis miesiac po siewie i nie rosnie a w innym miejscu gesty ze noza nie wbijesz siega do kolan i pewnie sie wylozy ale wez tu skracaj jak łan taki nierowny...

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273

co może być przyczyną że owies jest miejscami karłowaty i blady? przedplon ugór. przedsiewnie 500 kg kredy w granulacie. 200 kg npk, 100l rsm 26. dwa tygodnie temu 200 l rsm 26.  w innych miejscach jest ładny lub bardzo ładny ale są takie place ze szkoda go było skracać co wczoraj robiłem. 

 

jest sens jeszcze  mu sypnąć saletry ?

 

Nie był siany w mokre? Może za głęboko posiany w tych miejscach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

U mnie jest to samo, tez po ugorze i owies strasznie mozaikowaty. W jednym miejscu zatrzymal sie jakis miesiac po siewie i nie rosnie a w innym miejscu gesty ze noza nie wbijesz siega do kolan i pewnie sie wylozy ale wez tu skracaj jak łan taki nierowny...

U mnie podobnie - straszna mozaika. Ja tam polecialem ze skracanie. Temu wyzszemu moze pomoże, a ten maly to i tak co tam z niego będzie. A tak moze choć część uratowana. Wrzucile jeszcze siarczan i mocznik, a dzis jade z azotem. Bilem sie z myślami, bo p ostatnim deszczu nie mogłem, a dzis w nocy u jutro cos tam moze popadać. Rozsieje i będę trzymał kciuki zeby padało. Pod owies duzo sypać juz nie będę, ale pod pszenzyto jeszcze chcialem z 200kg saletry dac. Mam nadzieje, ze ten deszcz przyjdzie.

Edit

Ktoś ma sprawdzony srodek, który złocień hamuje? Co roku na jednym kawalku w jarym jest ten sam problem. Reszta chwastów bezproblemowo, jakim bym srodkiem nie pryskalem, ale zlocien to zawsze mi mocno zboże dusi.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Nie był siany w mokre? Może za głęboko posiany w tych miejscach? 

 

 

na tym jednym kawałku ok 4 ha to był siany na 3 raty, w suche i zaraz popadało, w błoto i w normalne warunki. teoretycznie tam gdzie najgorzej uprawiona ziemia to najładniej urósł. nie wiem czy to nie wina za mocno zageszczonej gleby, to pole było zaorane 22.12, zmrożone, skiby nie chciały sie odwracać hehe.. na wiosne kilka razy brony, potem talerzówka. ale koło domu mam podobny kawałek, jeszcze bardziej zmasakrowany i owies wygląda wzorcowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Siany z centrali breton coś słabo wygląda jak dla mnie. Aż tak blady nie jest tAK zdjęcie wyszło ale strasznie nierówny kolor. Chyba azot trzeba jeść ze dać dostał ok 80 N.
.

post-168707-0-54027500-1496774629_thumb.jpg

post-168707-0-63982100-1496774728_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj