emsi1903

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

Polecane posty

kar0711    1

Witam.

Nabyłem właśnie renie 155.54 z 1999 r i muszę wymienić olej w silniku a nie mam pojęcia które filtry są od czego bo znaleźć instrukcję obsługi w jpg to ... brak słów.

Nadmieniam renia całkowicie mechaniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Czego nie wiesz?

Z przodu z prawej strony przy przednim kole pod pompą masz filtr oleju silnikowego

Nad pompą dwa paliwowe i metalowy zakręcany od hydrauliki. Najniżej przy ramie jest jeszcze jeden od hydrauliki

Edytowano przez DEMONxXx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

A do czego służy przycisk pod kierownicą z napisem STATR. Bo odpalam kluczykiem. Świeca żarowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

odpalanie ze zwiększoną dawką, bardzo pomocne w mroźne poranki


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego a w tej Reni rewers masz jaki? I jaką skrzynię w niej masz?

Bo to też kwestia ile będzie filtrów. Zresztą popatrz po zdjęciach to zobaczysz ile jest filtrów. W zależności od modelu mogą być 2 3 lub nawet 4 do samej hydrauliki. A reszta to już jak kolega wyżej pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Napisał że całkowicie mechaniczna

Ja w swojej mam 4 od hydrauliki

Edytowano przez DEMONxXx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

Tak. Całkowicie mechaniczna. Nawet sterowanie podnośnikiem, bez żadnych magicznych guzików.

Do silnika olej Fuchs 10w40 ale jaki? Bo jest ich wiele.

titan, stou, ...?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1
Dnia 25.11.2018 o 13:24, izydor6280 napisał:

odpalanie ze zwiększoną dawką, bardzo pomocne w mroźne poranki

Jak to działa i tego używać.

Przytrzymać i odpalać kluczykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

pamięć zawodna, bo coś mi świta że jest również podłączony pod rozrusznik, jeśli nie to normalnie przekręcasz kluczyk i podczas odpalanie wciskasz

tu masz zawór od zwiększonej dawki, więc jeśli będzie odłączony to niewiele pomoże ;)

Znalezione obrazy dla zapytania przycisk start 155.54


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

Dziękuję. izydor6280

Paliwo z dolnego baku leci do pompy paliwowej opadowo czy jest tam jakaś pompka.

Pytam bo jak teraz stoi to zrobiła się plama i gdy zerknąłem to przy ramie lewego koła od środka jest zainstalowany mały filtr paliwa i jakby pompka?

Słabo widać i zresztą mróz to jakoś człowiek ma mało chęci żeby coś pogrzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Witam. Mam pytanie. Ciągnik Reno 110.14 87r. Aktualnie mam zalany silnik mobil 10w40 tylko nie wiem dokładnie co to za mobil, biorę go od chłopaków z warsztatu samochodów ciężarowych prosto z beczki po 13zl/l, zbliża mi się wymiana olejowa i tu moje pytanie wlać znowu mobila czy może zakupić shell rimual 10w40 a może jakiś inny. Dodam że ciągnik pracuje na 40h jako główny do orki siewu prasowania transportu jest sporo wykorzystywany. W zimę jest odpala y i używany minimum 2 razy w miesiącu do transportu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

Witam. Zamierzam wymienić olej w renault 155.54:

Przystawka odbioru mocy, przód 0,8 litrów

Mechanizm różnicowy, przód (4x4) 4,2 litrów

Zwolnice, przód (4x4) 1,4 litrów

Most pędny/układ hydrauliczny 16/16 58 litrów

wymieniłem wszystko jak nie to poprawcie.

I mam problem z korkami spustowymi a przede wszystkim wlewu oraz z układem kierowniczym co gdzie i jak można z niego spuścić olej czy jest nie spuszczalny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

https://m.hifi-filter.com/pl/search/renault-agri/210497-renault-agri-ares-556-rx-rz.html

Mati2812820 napisał:

Zna ktoś numery filtrów hydraulicznych do aresa 556?

Ja często z tej strony korzystałem i zawsze pasowały :)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

kar0711

Przystawka odbioru mocy, przód 0,8 litrów- to jest przedni WOM nie wiem czy posiadasz

Korek wlewu oleju do skrzyni jest z tyłu pod wyjściami hydraulicznymi 

Olej do wspomagania brany jest ze skrzyni 

Korki w przednim moscie powinieneś znaleźć

Korek oleju przekładniowego jeden jest w tylnym moście i po jednym w obudowie hamulców Jest jeszcze w skrzyni pośredniej jedna śrubka na wylot na rogu prostokątnego dekla ale nie pamietam dokladnie która to możesz zostawic tam zleci tylko okolo litra jezeli spuscisz z mostu

Edytowano przez DEMONxXx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

No tak. Nie posiadam to fakt.

Tak olej wspomagania brany jest ze skrzyni to wiem. ale przy wymianie trzeba go spuścić, czy zleci sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

Witam, mam pytanie czy uchwyt na obciążniki z przodu jest taki sam w 6 cylindrów jak w 4? Chodzi o serie 14/54

Edytowano przez rispekt
Dopiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Witam wie ktoś co to za wynalazek Olej JASOL AGRICAT UTTO 10W/30 

Podobno zamiennik fusch agrifarm utto MP

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Kupiłem niedawno renault 110 54  wersja mechaniczna  sprowadzony z francji    jaki olej należało by dolać do skrzyni w razie konieczności  stouu czy utto  olej miał być wymieniony był spuszczony w całości bo wymieniany był simering  na przystawce napędu  , ale mechanik wymienił filtry które były jak nowe i powiedział że olej jest bardzo ładny i nie ma potrzeby wymiany  filtry były  firmy class   wygląda na to że ciągnik był serwisowany . Do  mechanika raczej mam zaufanie robi dużo zachodnich ciągników czy jak doleję  fuscha  UTTO  10w 30 to będzie ok.

Edytowano przez krzeniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1
Dnia 30.12.2018 o 12:08, DEMONxXx napisał:

 

Jakiej wydajności jest montowany orbitrol w Renault 155.54, układ na 2-wa siłowniki.

I w jaki sposób sprawdza się sprawność orbitrola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj