phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtal24    2471

Dzieki Panowie nie zamierzam nikogo szpiegowac tylko chce kupić od sasiada ziemie i działki maja 5,5ha ale jest duzo nie użytków trawłych na które chyba nie skałdał on dopłat i nie wiem teraz czy jak kupie to bede mogł zlikwidować te nieużytki i składać na nie dopłaty bo słyszałem że to nie takie prostę 

jeszcze raz dzieki Panowie zawsze mozna na Was liczyć


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli mi jutro powinno cos przyjść , albo decyzja albo takie pismo jak u kolegów wyżej , tym czasem nie mam nic ani zaliczki ani decyzji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

 Konieczność wykonania wszystkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy termin załatwienia sprawy przyznania płatności określony w w/w przepisach zostanie przekroczony.Termin załatwienia sprawy dotyczącej przyznania platności zostaje przedłużony do 30 04 2016                                                     Takie dzisiaj pismo dostałem a w drugiej kopercie decyzja  jpo,zazielenienie,redystrybucja,wysokobiałkowe i zwrot dyscypliny .Pow 19 h                                                 Kasy niema.   

 

To samo dzisiaj dostałem, tylko z datą 01-04. ONW wcześniej dostałem do takiej pow jakiej wnioskowałem, nie mam pojęcia o jaki skomplikowany charakter sprawy chodzi (mam nadzieje ze bałagan w systemie a nie jakieś błędy we wniosku)

 

Najlepsze jest to, że dopłaty mogą wpłynąć do 30.06 a ktoś traci czas wysyłając takie pisma


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Mam takie pytanie kilka lat temu mozna było sprawdzić na stronie agencji ile kto pobiera dopłat  orientuje sie ktoś czy jeszcze można to sprawdzic albo  ile kto składał ha  na dopłaty

 

Można ale z 2014 roku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To samo dzisiaj dostałem, tylko z datą 01-04. ONW wcześniej dostałem do takiej pow jakiej wnioskowałem, nie mam pojęcia o jaki skomplikowany charakter sprawy chodzi (mam nadzieje ze bałagan w systemie a nie jakieś błędy we wniosku)

 

Najlepsze jest to, że dopłaty mogą wpłynąć do 30.06 a ktoś traci czas wysyłając takie pisma

 

w ustawie jest zapis ze jak BP do końca lutego nie wydadzą decyzji to musza wyslac pismo z podaniem przyczyn i data wydania. Dlatego dostałeś i inni dostali. Większość jest przez system a nie charakter sprawy. Jak będą bledy to dostaniesz wezwanie lub będzie telefon z BP.

 

Odnośnie tego zapisu, to jest Blad bo generuje koszty, zabiera nie potrzebnie czas i ludzi denerwuje.

Do @matey.

Mam pytanie to co wyslalem tobie w emailu. uwazasz ze kolegom z forum przyda? Jest mozliwosc umieszczenia gdzieś? Szukałem inie wiem jak mialbym to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pierwsza rata w listopadzie przyszła 7600, druga rata 3 dni temu 8600, teraz czekam na trzecią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Witam Zaliczka w listopadzie decyzja 08.02 dzis dopłata na koncie ;-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

Czemu mnie nie ma na tej stronie wszystkich znalazłem dookoła a mnie nie ma? Ta strona to jest za 2014 czy 2015?

Edytowano przez BartekSzulc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Dzisiaj dostałem pismo o odroczeniu terminu decyzji RŚ do... 15.05.2016 r.
Również dzisiaj na konto wpłynęła obszarówka ;) Generalnie wszystko ok, tylko brakuje płatności za zazielenienie. W tytule przelewu jest numer decyzji, więc mam pewność, że to  obszarówka, w decyzji miałem JPO, zazielenienie, redystrybucyjna, bydło, krowy i po zaawansowanych obliczeniach matematycznych ;) brakuje równo kwoty za zazielenienie. 
Ktoś miał taką akcję u siebie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

:D B) :lol:   zaszaleje, Teraz patrze stan kata i 350 zl :lol:  czyzby to Agencja taka hojna była ?   :D  mam 8 ha, bydlo, mr i wysokobiałkowe :lol: moja radość jest przeogromna :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

:D B) :lol:   zaszaleje, Teraz patrze stan kata i 350 zl :lol:  czyzby to Agencja taka hojna była ?   :D  mam 8 ha, bydlo, mr i wysokobiałkowe :lol: moja radość jest przeogromna :rolleyes:

 

może egipt albo majorka taka kasa ci wpłyneła , k....a ręce opadają co sie dzieje z tymi dopłatami w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Ja wczoraj probowalem sie dowiedziec na czym stoje to powiedziano mi ze mialem kontrole IRZ i rozpatrzenie wniosku od 1 kwietnia ale moze byc i wczesniej . Tak sie dowiedzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

to masz podobnie jak ja z tym że ja jeszcze dowiedziałem się o ONW że 19 lutego zostało to skierowane do BP. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://natemat.pl/172933,smiejemy-sie-z-rolnika-na-czele-radia-spojrzmy-kto-pokieruje-sprawami-rolnikow-anglista-polonista-strazak     , Panowie i wy chcecie mieć dopłaty w terminie? Takie kadry to raczej tego nam nie gwarantują - mierny ale wierny. 

 

 

A z drugiej strony to nawet śmiesznie by było jakby przetrzymali dopłaty do jesieni - taka mała kara dla tych co na pis głosowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaskaB    0

Coś chyba pomału ruszyło decyzja z 22,02,016r a wczoraj kasiorka na koncie . :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Już nie wyjeżdżaj z polityką, burdel trwa na dobre w agencji niezależnie od tego, kto rządzi. Jakoś stare kierownictwo też niczego nie wypłacało, poza zaliczkami jako kiełbasa wyborcza, więc sytuacja nie jest zależna od samej wymiany kadry. Stary minister rolnictwa nie zabezpieczył kasy na rozpoczęcie dopłat w grudniu, bo rozdał wszystko w listopadzie i sprawa się rypła. A to, kto będzie kierownikiem - mnie osobiście nie obchodzi, i tak musi przejść certyfikację. Ważne żeby sprawy były rozpatrywane w terminie. U mnie wójtem w gminie jest były prokurator - to ma świadczyć o tym, że się nie nadaje, bo gmina rolnicza ?

Wymiana kadry w ARiMR jest moim zdaniem bardzo pożądana i takie wietrzenie dobrze zrobi. Za dużo kasy uciakało bokiem na rolników z Marszałkowskiej. Wiele nowych pomysłów na dopłaty, o których słyszałem mi osobiście się podoba, na przykład zamknięcie dopłat (z urzędu) na grunty ANR bez pisemnej dzierżawy. Pożyjemy, zobaczymy, ja też czekam na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

http://natemat.pl/172933,smiejemy-sie-z-rolnika-na-czele-radia-spojrzmy-kto-pokieruje-sprawami-rolnikow-anglista-polonista-strazak     , Panowie i wy chcecie mieć dopłaty w terminie? Takie kadry to raczej tego nam nie gwarantują - mierny ale wierny. 

 

 

A z drugiej strony to nawet śmiesznie by było jakby przetrzymali dopłaty do jesieni - taka mała kara dla tych co na pis głosowali.

Lepszy polski rolnik w radiu niż SB-ek albo Niemiec w rządzie.... A Twoi ulubieńcy - Petru i Lis nie zaprosili Cię na marsz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Czemu mnie nie ma na tej stronie wszystkich znalazłem dookoła a mnie nie ma? Ta strona to jest za 2014 czy 2015?

 

Aż tak zaślepiony byłeś ciekawością ile kto wziął sprawdzając sąsiadów? Wpisując imię sąsiada czy swoje, ciężko zauważyć linijkę wyżej "rok budżetowy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A co trzeba wpisać w polu "nazwa beneficjenta" ?

@filtryolejemaszyny - a może to właśnie tym co na PiS głosowali wyplacili kasę najpierw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Dla entuzjastów teorii o braku kasy na dopłaty. W Topagrar piszą,że taka sama sytuacja jak w Polsce jest jeszcze w kilku innych krajach europy. Hogan powiedział że kasa jest , a winą jest niedostosowanie systemu w owych państwach. Ps. na dopłaty czekam , były dwie kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A co trzeba wpisać w polu "nazwa beneficjenta" ?

 

@filtryolejemaszyny - a może to właśnie tym co na PiS głosowali wyplacili kasę najpierw :P

Jak żeś taki ciekaw to wpisz tylko nazwe gminy i nie trudź się wiecej. zlustrujesz wszystkich hurtowo

 

kasy nie ma bo trzeba na socjal dla ciapatych zabezpieczyć... Ci co pracują mają czas

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj