phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

aktualnie mam auto które ma 22 lata a i tak jest wygodniejsze i szybsze niż 90% samochodów na polskich drogach.

 

 

Dobrej nocy;) 

 Niestety nie ma prawa wjazdu do większosci centrów cywilizowanych miast co w moim przypadku dyskwalifikuje takową furę .

. Choć Juz za 3 lata możesz wystapić do urzedu komunikacji o zmianę tablic tejestracyjnych na zólte, przewidziane dla aut zabytkowych.  Tym sposobem twoje gospodarstwo otrzyma zastrzyk gotowki , wynikający z mniejszych oplat za takowy pojazd , oraz pozwoli wyjechać za rogatki własnej gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orp    0

Witam wy to troche dziwnie te biznesy robicie poco wam przelicznik zo gdzie za ile i przez ile lat urośnie ,

xemit kombinuje na działki itp a plan jest prosty i tak niemcy ogarną nas i proste jest ze cena ziemi dla nich nie gra roli wiec im więcej ziemi w naszych rękach tym potem wiekszy zysk dla nas a za***rdalać i tak juz na nich zapierdalamy wiec rachuba prosta niemca stac by nam zaplacić za h więc ja osobiście myśle ze te ceny windowane nie są nie do przeskoczenia a w ogólnym rozrachunku i tak można wygenerować niezły zysk więc kupno ziemi nie jest niczym zlym nawet przy wysokich stawkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W Polsce nie widzę problemów z poruszaniem się takimi autami, w tym wieku to jeszcze taksówki śmigają a nawet i starsze więc nie przesadzaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Niestety nie ma prawa wjazdu do większosci centrów cywilizowanych miast co w moim przypadku dyskwalifikuje takową furę .

. Choć Juz za 3 lata możesz wystapić do urzedu komunikacji o zmianę tablic tejestracyjnych na zólte, przewidziane dla aut zabytkowych. Tym sposobem twoje gospodarstwo otrzyma zastrzyk gotowki , wynikający z mniejszych oplat za takowy pojazd , oraz pozwoli wyjechać za rogatki własnej gminy.

Temat trochę zboczyl ale co tam:) większość cywilizowanych miast w swoim pobliżu ma lotniska. Jak latasz więcej niż przeciętny człowiek to taniej niż dymac autem kilka godzin polecieć samolotem i na miejscu wynająć samochód - ja tak robię. Poza tym w rodzinie jest kilka różnych samochodów więc od biedy znajdzie się coś "swierzego":) Żółte tablice powodują komplikacje jeśli autem chcesz wyjechać za granicę (ale ja za granicę latam) ... Poruszanie się po Polsce nie jest żadnym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Polsce nie widzę problemów z poruszaniem się takimi autami, w tym wieku to jeszcze taksówki śmigają a nawet i starsze więc nie przesadzaj. 

Xemit prawdopodobnie jest gdzieś z pod germańców, to i pewnie do Berlina często jeździ autem.

A gdzie Ty mieszkasz?? Bo ja mam w kupnie 50 ha po 15 /k w jednym kawałku

Gdzie dokładnie znajdują się te grunty? W jaki sposób będą sprzedawane, przetarg czy prywatny właściciel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

. Jak latasz więcej niż przeciętny człowiek 

Co bys powiedzial , gdybym pokazał Ci link do historycznej  aukcji na ktorej kupiłem paralotnię? 

Co do Polski i możliwości poruszania sie starymi autami po centrach miast , bylbym ostrozny z ferowaniem opinii.  Każdy nowy podatek jest chętnie widziany przez zadluzone budżety miast i po wyborach moze byc z nim różnie

'

 
Prezydent Miasta Krakowa wielokrotnie podejmował inicjatywę mającą na celu wprowadzenie strefy zamkniętej w centrum Krakowa. Miałaby ona dotyczyć samochodów starszych niż 20 lat, które emitują do atmosfery znaczne ilości substancji szkodliwych. Wygląda jednak na to, że wizja zakazu wjazdu do centrum Krakowa jest odległa.
Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesteś jak ten rolnik co kupuje pole po 100tys zł.

 

Każdy płaci grube pieniądze za dreszczyk adrenaliny.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety , jestem wyjatkowym nielotem i zakupioną paralotnię sprzedałem , a zamiast latac- pływam na łodzi wędkarskiej , moze niezbyt imponującej wielkością, ale za to dającą wiele satysfakcji przy zapiętym silniku o mocy 8kM.  

Coż swiat nie kończy sie na gumofilcach , a horyzonty na lanie zboża.

pawello111 , znasz ten dreszczyk emocji z autopsji , ?

Edytowano przez xemit
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

pewnie - najwazniejsze to mieć w życiu hobby które sprawia nam frajdę:)

 

Ps. z mojej łąki często startują motolotniarze (Ci od silnika na plecach) ale ja bym się na to nie odważył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

xemit zgodnie ze znaczeniem słowa autopsja - stwierdzenie czegoś naocznie a nie przekonanie się o tym na własnej skórze - tak wiem to z autopsji. Widziałem jak wygląda podróż na licytację komorniczą do sądu całej rodziny. Niczym wyjazd do obozu za okupacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tez jakoś nie wierzylem w technologię Trabanta , a nowsza technologia stanowi zbyt duzą barierę finansową. 

Co do mojej odwagi , to rownież nie zbłyslem , szczególnie w przypadku konfrontacji z moją żoną, która  bez problemu zjechala na linie wspinaczkowej z niezlej górki w Szklarskiej, natomist ja zwietrzyłem pospolitego cykora.

pawelo111 , można obie opcje połączyc, czyli przekonać się naocznie i poczuć to na wlasnej skórze.

http://www.se.pl/rozrywka/plotki/na-widok-komornika-polal-sie-benzyna-i-podpalil-horror-w-chruszczewce_420394.html

 
 
 
 

 

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wolałbym takich doświadczeń uniknąć. Zresztą jak wielu innych - choćby kupna ziemi za 100tys czy chodzenia do obory dzień w dzień. Jednak life is life i show must go on itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pewnie - najwazniejsze to mieć w życiu hobby które sprawia nam frajdę :)

 

Ps. z mojej łąki często startują motolotniarze (Ci od silnika na plecach) ale ja bym się na to nie odważył. 

U nas jeden koleś ma motolotnie i swoją łąkę na lotnisko. A w życiu bym do niej nie wsiadł, kto chce z wioski to może się z nim przelecieć. Kilku pijaczków próbowało nikt więcej.

Ale kuźwa jak to chodzi. Jak bym słyszał WSK 3. 100m jedzie 50m ją pchasz. A daj pan żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Nie ma to jak niezawodna WSK, pewnie leciał do brukselii by się zapytać co z tymi dopłatami 2015, bo banki nie dają mu spokoju i dzwonią z ofertami kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Brukseli usłyszy -najpierw przepijcie te z 2014 , a potem się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A moze ktos orientuje sie jak to bedzie z doplatami dla mlodych rolnikow czyli dodatkowe 25 %- czy te 25% bedzie liczone od bazowej doplaty JPO+ UPO, czy  tez  bedzie brana pod uwage tez np platnosc rolnosrodowiskowa i inne np pakiety  ekologiczne bo wtedy te 25%  byloby liczone od np 1500 zl a nie od np 900?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Wolałbym takich doświadczeń uniknąć. Zresztą jak wielu innych - choćby kupna ziemi za 100tys czy chodzenia do obory dzień w dzień. Jednak life is life i show must go on itp.

 

ziemie po 100 tys to nie kupuja rolnicy tylko kupuja przedsiebiorcy biznesmeni i obszarnicy a nie rolnicy majacy 20 30 ha po 100 tys za ha to taki ja to se pomarzyc moze jedynie ze w totolotka by wygrał ale to i tak marzenie i tak sie wykancza polskei rolnictwo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mercedes z dużym benzynowym silnikiem;)

 

mam nadzieje ze W124 500E/E500

:D

jak tak to dasz sie przejechac ?

fura cudo i do tego zamiast taniec to drozeje ;)

 

najbardziej smiesza mnie kolesie co oceniaja samochod po roku produkcji, w sensie ze czym nowszy tym lepszy, z takimi nie ma o czym rozmawiac, za nic taki delikwent nie pojmie ze niektóre auta poprostu maja dusze a inne sa poprostu zwykłymi wozidełkami i rok produkcji nie ma tu znaczenia

stary mercedes w124, w126 czy w201 w idealnym stanie jest dla mnie wiecej wart niz niejeden samochodopodobny wyrób 

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

 

 

Gdzie dokładnie znajdują się te grunty? W jaki sposób będą sprzedawane, przetarg czy prywatny właściciel?

Tajemnica kolego tajemnica ;)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

mam nadzieje ze W124 500E/E500

:D

jak tak to dasz sie przejechac ?

fura cudo i do tego zamiast taniec to drozeje ;)

 

najbardziej smiesza mnie kolesie co oceniaja samochod po roku produkcji, w sensie ze czym nowszy tym lepszy, z takimi nie ma o czym rozmawiac, za nic taki delikwent nie pojmie ze niektóre auta poprostu maja dusze a inne sa poprostu zwykłymi wozidełkami i rok produkcji nie ma tu znaczenia

stary mercedes w124, w126 czy w201 w idealnym stanie jest dla mnie wiecej wart niz niejeden samochodopodobny wyrób 

 

w124 sie zgadza ale nie jest to V8 - mam w nim rzędową 6 na elektronicznym wtrysku.

jak go kupowałem to nie było na portalach aukcyjnych egzemplarza w lepszym stanie niż ten który wybrałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj