phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Ropsonok    25

Papież nie rzuca klątw, nakłada ekskomunikę. Ostatnia była w maju 2014 w Austrii, ale to tak dla ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

płatności dodatkowej?  czyli ?

Czyli co? Nie wiem, o co pytasz.

We wniosku na  2015 miałem zaznaczone JPO, płatność dodatkowa (przysługująca jeśli rolnik ubiega się o JPO), ONW i RS. Pod koniec listopada dostałem zaliczkę (50% JPO i 50% dodatkowej). Teraz wpłynęła reszta z dodatkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

A czy ktoś może potwierdzić czy na kontroli foto jest "robione" całe gospodarstwo czy tylko połowa? 

Mi na raporcie opisali całe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jakoś wątpię żeby w 2016 najpóźniej 2017 rolnicy jakiekolwiek dopłaty dostali. Widzicie co się dzieje? W którą stronę idzie rząd? Już się mówi w Europie o sankcjach a każda wypowiedź Kaczyńskiego coraz bardziej odpycha nas od Europy. Wiadomo że rolnicy ucierpią pierwsi. Już widzę nietęgie miny "wyznawców PiS" po sąsiedzku . A może na to właśnie zasłużyliśmy? 

 

No też mam nadzieję że nie będzie tych dopłat pamiętaj kij ma dwa końce my też możemy na ich zakłady sankcje nałożyć B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Jeśli ktoś z was dostał ONW to w tytule przelewu ma wpisane ONW czy jakieś inne kody,bo już się z tym nie mogę połapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Będą zmiany w wysokości dopłat bezpośrednich należnych za 2015 rok

Dotyczy zmniejszenia stawki płatności dodatkowej – o 1,49 zł na ha. To wynik wyliczenia przez ARiMR, że wniosków wpłynęło więcej, niż zakładano

............................

Przypomnijmy, że w tym roku od 16 października do 30 listopada 2015 r. wypłacano zaliczki dopłat, a od 1 grudnia ruszyła wypłata samych dopłat. Teraz wszystkie wypłaty trzeba będzie zweryfikować

 

Właśnie dostałem decyzję z KRUS w sprawie ulgi udzielonej mi w 2013 roku, że na podstawie rozporządzenia z 2015 roku mam oddać z odsetkami do 24 grudnia Decyzję dostałem zwykłym listem wczoraj 30 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Mi na raporcie opisali całe. 

kontrola metodą foto dotyczy całego gospodarstwa

Będą zmiany w wysokości dopłat bezpośrednich należnych za 2015 rok

Dotyczy zmniejszenia stawki płatności dodatkowej – o 1,49 zł na ha. To wynik wyliczenia przez ARiMR, że wniosków wpłynęło więcej, niż zakładano

............................

Przypomnijmy, że w tym roku od 16 października do 30 listopada 2015 r. wypłacano zaliczki dopłat, a od 1 grudnia ruszyła wypłata samych dopłat. Teraz wszystkie wypłaty trzeba będzie zweryfikować

 

Właśnie dostałem decyzję z KRUS w sprawie ulgi udzielonej mi w 2013 roku, że na podstawie rozporządzenia z 2015 roku mam oddać z odsetkami do 24 grudnia Decyzję dostałem zwykłym listem wczoraj 30 grudnia

o jaką decyzje chodzi z krus

A czy ktoś może potwierdzić czy na kontroli foto jest "robione" całe gospodarstwo czy tylko połowa? 

na kontroli metodą FOTO  są sprawdzane wszystkie działki zgłoszone do płatnosci

natomiast kontrola metoda inspekcji terenowej  czesc gospodarstwa lub całosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Właśnie. Pewnie standardowo w "części" jak wyjdą cyrki to rozszerzają o całość. Jakoś tak kiedyś było. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

O kolejne dwa grosze spada stawka dopłaty dodatkowej. W poniedziałek Ministerstwo Rolnictwa zmieniło projekt rozporządzenia, przygotowanego w tej sprawie.

 

Agencja walczy niczym lew: znów zweryfikowała swoje ustalenia dotyczące obszaru zgłoszonego do tej płatności, co spowodowało zwiększenie spadku kwoty, jaką można skierować na 1 ha. Dlatego podana w połowie października stawka płatności dodatkowej, której spadek kilka dni temu wyliczano na 1,49 zł na ha, spada o 1,51. Ministerstwo zmieniło zatem projekt rozporządzenia tego dotyczący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Slyszał ktoś coś na ten temat że mają zabrać zwrot za olej napędowy dla rolników? Oraz że dopłaty są zagrożone?
Czego jak czego ale tego że za rządów PiSu czekają nas cienkie lata jestem pewnien więc brawo dla tych którzy głosowali na tych chorych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

czytałem wczoraj ze zwrot akcyzy podniesli do 1zł/l na 2016 wiec to chyba lekka propaganda:) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Slyszał ktoś coś na ten temat że mają zabrać zwrot za olej napędowy dla rolników? Oraz że dopłaty są zagrożone?

Czego jak czego ale tego że za rządów PiSu czekają nas cienkie lata jestem pewnien więc brawo dla tych którzy głosowali na tych chorych ludzi.

 

ja to słyszałem ze chca zlikwidowac kary za nadprodukcje mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wiekszoc to juz zapłaciła kary wiec według mnie nie realne.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Slyszał ktoś coś na ten temat że mają zabrać zwrot za olej napędowy dla rolników? Oraz że dopłaty są zagrożone?

Czego jak czego ale tego że za rządów PiSu czekają nas cienkie lata jestem pewnien więc brawo dla tych którzy głosowali na tych chorych ludzi.

Co za głupoty piszesz , masz na to dowody ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak podniosą zwrot akcyzy. Unia się tego domagała. Chcą ponadto umożono 2 i 3 ratę kary, ale to raczej niemożliwe. Niech lepiej coś zrobią by odzyskać vat za sprzedane ponad limit mleko za które płacimy karę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Dopłaty są zagrożone dla Polski ponieważ nie chcemy imigrantów. Unia o tym rozmawiała oczywiście bez Polski na jakimś mini szczycie przeddzień któregoś tam szczytu.Chyba w Szwajcarii. Chcą nam też okroić kase na PROW. Narazie to tylko pierdzielenie pani kanclerz Angeli. Było coś o tym na farmerze.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Wiecie co narazie to co roku piszecie w wątkach o wypłaty dopłat to samo że ma nie być dopłat. Moim zdaniem to nie możliwe niestety przynajmniej przez najbliższe 6 lat w 100% więc po co się produkować.

 

A w ciągu 6 lat to może się tak wszystko pozmieniać że szok, może być wojna, kataklizmy różnego rodzaju bo w końcu mamy ocieplenie klimatu. Że nie ma co się martwić. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

kontrola metodą foto dotyczy całego gospodarstwa

 

o jaką decyzje chodzi z krus

 

na kontroli metodą FOTO są sprawdzane wszystkie działki zgłoszone do płatnosci

natomiast kontrola metoda inspekcji terenowej czesc gospodarstwa lub całosc

Nie pisz bzdur. Jak już wspomnialem parę postów wcześniej metodą foto kontrolowane całe obręby lub gminy, a nie poszczególne gospodarstwa. Masz działki leżące na kontrolowanym obrębie czy gminie to dostaniesz raport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Slyszał ktoś coś na ten temat że mają zabrać zwrot za olej napędowy dla rolników? Oraz że dopłaty są zagrożone?

Czego jak czego ale tego że za rządów PiSu czekają nas cienkie lata jestem pewnien więc brawo dla tych którzy głosowali na tych chorych ludzi.

proszki odstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Nie pisz bzdur. Jak już wspomnialem parę postów wcześniej metodą foto kontrolowane całe obręby lub gminy, a nie poszczególne gospodarstwa. Masz działki leżące na kontrolowanym obrębie czy gminie to dostaniesz raport.

czytaj ze zrozumiwniem  pisałem ze metadą foto kontrolowane jest  wszystkie działki a nie poszczególne gospodarstwa  wiem  co pisze  w odróżnieniu do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Jeśli ktoś z was dostał ONW to w tytule przelewu ma wpisane ONW czy jakieś inne kody,bo już się z tym nie mogę połapać

Nie ma wypisane ze to za ONW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jeżeli  ni miałem w tym roku kontroli i nie dostałem zaliczki dopłat, o czym to świadczy? Zapomnieli o mnie? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

czytaj ze zrozumiwniem pisałem ze metadą foto kontrolowane jest wszystkie działki a nie poszczególne gospodarstwa wiem co pisze w odróżnieniu do ciebie

No właśnie nie wiesz i nie pisz jak nie wiesz.

Do kontroli foto robione są naloty na dany obręb czy gminę. Wiesz o tym?

Uważasz że jeżeli mam 30 działek w jednej gminie a 3 w innej albo nawet w innym powiecie to poleci samolot zrobić zdjęcia moim 3 działkom?

Powiedz mi tylko czy Ty wiesz na czym polega metoda FOTO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Co za głupoty piszesz , masz na to dowody ? 

Nie mam słyszałem to od 2 osób dlatego chciałem tutaj zapytać bo nie śledze za bardzo co sie dzieje w mediach bo nie mam czasu.

 

proszki odstaw

A Ty zacznij brać.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

dopóki nie zrobią porządku po poprzedniej ekipie co narobiła gigantycznego bałaganu to będzie problem z wypłatą dopłat. Miejmy nadzieję że wszyscy odpowiedzialni za to zostaną ukarani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj