marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

ansu    392

Nic nie wyrzucam wszystko spożywam może ktoś pomoże.

W niedzielę skupy i giełda nie pracuje.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W edicie przybiegłem z odsiecza.

 

 

Z uwagi ze sam jej nie posiadam chętnie przekazę sposób na sprzedanie pszenciy w cenie , a nawet wyzszej. 

i to jesze w tym roku.

post-2074-0-09061800-1415531383_thumb.jpg

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

sory że tak odbiegłem od tematu ale sprawdziłem dziś MATIF i pszenica przez ostatni czas powoli ale szła do góry szła, szła aż się coś zjebało i spada w 4 dni 10 ełro w dół. Wie ktoś może czemu jakaś nowa propaganda że plony za 2 lata mają być rekordowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A od kiedy zjedzenie samemu to utylizacja? Przerobisz sam i zjesz/wychlorzysz jakiś specyfik to ubędzie go z rynku? Nie, bo zaspokoiłeś swoje potrzeby, potrzeby szwagrów i teściów i innych gdzie to rozprowadzisz i Ty jak i oni już nie pójdą do sklepu po to i spadnie popyt, jedyny plus że ominiesz pośredników i dłużej trzyma  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 

pawel885, a gdzie ansu pisał o wyrzucaniu żywności. Czy szklanka gorzałki z owego cukru, pęto smażonej kielbasy na cebulce, kiszony ogorek i kwaszona kapusta  to zly pomysl na utylizascję ?

 

Xemit... przed obiadem takie teksty... opanuj się. Ziemniaki jeszcze nie ugotowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wiesz, jak przed obiadem żołądek nie chce pracować to trzeba go czymś ruszyć  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nieważne, cukier przestał być cukrem i stał się czymś co zastępuje z powodzeniem, a nawet przewyższa importowane sikacze. Kotlet ze zwierza z nielegalnego uboju był wyśmienity. Za wasze zdrowie Panie Panowie.

Co najwyżej fiskus ucierpiał. Może przez to nie zmniejszą dotacji rolnictwo? Być może nie wybudują autostrad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Temat rzeka... Kotlet ze swojego mięsa usmażony na swoim smalcu na kuchni opalanej drewnem ze swojego lasu ściętym swoją siekierą wykutą własnoręcznie na kowadle, popity szklanką bimberku i zagryziony ogóreczkiem.... Na nawozy nie wydasz grosza bo stosujesz obornik od kunia którym obrobisz pole i tym samym zaoszczędzisz na paliwie..... Tylko kto ma czas to robić? Emeryt albo bezrobotny... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Temat rzeka... Kotlet ze swojego mięsa usmażony na swoim smalcu na kuchni opalanej drewnem ze swojego lasu ściętym swoją siekierą wykutą własnoręcznie na kowadle, popity szklanką bimberku i zagryziony ogóreczkiem.... Na nawozy nie wydasz grosza bo stosujesz obornik od kunia którym obrobisz pole i tym samym zaoszczędzisz na paliwie..... Tylko kto ma czas to robić? Emeryt albo bezrobotny... 

 

Toć kuniem nie wolno w polu robić bo ekologi zabiorą i pług tyż :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzykorony    0

mam 50 ton pszenicy przeznaczenie na paszę i nie wiem kiedy ją wywozić pewnie w zimę będzie najlepsza cena  :) 

jestem z Kujaw może ktoś zna dobrego odbiorcę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Czy na tym forum jest k**wa jakis moderator? taki tu burdel za mała bania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam 50 ton pszenicy przeznaczenie na paszę i nie wiem kiedy ją wywozić pewnie w zimę będzie najlepsza cena   :)

jestem z Kujaw może ktoś zna dobrego odbiorcę :D

Znając majlepszy termin sprzedazy , byłbym bardzo bogatym czlowiekiem i zamiast ujeżdzać MTZ , pływal bym jachtem sródziemnomorskim , to po pierwsze.

Po drugie, to nigdy bym tej wiadomości nie rozklepał na forum , bo zamiast jachtem , plywał bym wynajętym  kajakiem po 10 zł/h i to nie po morzu sródziemnym , a miejskim stawie.

Po trzecie, takiej wiedzy prawdopodobnie nie posiada nikt na świecie , a już na tym forum z pewnością.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

mam 50 ton pszenicy przeznaczenie na paszę i nie wiem kiedy ją wywozić pewnie w zimę będzie najlepsza cena   :)

jestem z Kujaw może ktoś zna dobrego odbiorcę :D

Jestem w tej samej sytuacji, też mam jakieś 50 ton o marnych parametrach. Planuję sprzedaż w styczniu, na południu liczymy że będzie taka pszenica za bodaj 600 brutto ... Coś się na szczęście w cenach już ruszyło. Powtórzę to co pisałem już nie raz, kto może niech trzyma, to co teraz oferują za zboże to kpina.

 

Czy na tym forum jest k**wa jakis moderator? taki tu burdel za mała bania

Lepiej takich rzeczy nie pisz, bo Cię "koledzy" forumowi, tak jak mnie, od kolaborantów i dziwek zwyzywają za to że im przednią zabawę psujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jakie macie oferty na suchą kukurydzę na północy? ktoś płaci ponad 600zł/t

 

na igrit jest ogłoszenie jakiegoś przedsiębiorstwa z Borka Wlkp 1420zł/t za rzepak, handlowaliście z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie musi być owies, jęczmien jest rownie dobry .

 

jesli chodzi o palenie jeczmienia to sam bym sie zastanawial jesli jest stechly nie nadaje sie na pasze to ok   ale jesli obsiewamy juz pole zbozem ktore bedzie przeznaczone na opał to tylko owies    -owies jest fitosanitarny i pole lepiej "znosi" produkcje tego zboza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Owies jaki jest ale wiele nie odstaje Cenowo według ,: MJ na tonę wg innych zbóż cenowo wedkug drewna... moze lepiej sprzedać drewno a spalić własny owies

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Kompexmłyn Wągrowiec

pszenica kons. 650

jęczmień 500

owies 450

ceny netto.

w piątek sprzedałem małą partię pszenicy, mam dobre parametry tak więc czekam na lepszą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Oj chyba występują pewne standarty,trza było pszenice lub rzepak sprzedać tydzień temu,a teraz za cena poczekamy do lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

..w Borku WLKP są dwie  firmy które skupują rzepak ...-nie  wiem o krórą ci chodzi ,jednak  sprzedawałem i do jednej i do  drugiej i zawsze  było wszystko ok-kasa  na czas  na  koncie! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Jestem w tej samej sytuacji, też mam jakieś 50 ton o marnych parametrach. Planuję sprzedaż w styczniu, na południu liczymy że będzie taka pszenica za bodaj 600 brutto ... Coś się na szczęście w cenach już ruszyło. Powtórzę to co pisałem już nie raz, kto może niech trzyma, to co teraz oferują za zboże to kpina.

 

 

 

Może i kpina ale przynajmniej cena adekwatna do ceny żywca wieprzowego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj