Polecane posty

Trochę za daleko dla mnie żebyśmy pohandlowali  ;) . I U mnie z jarej pszenicy jest sporo słomy ale u niektórych to porażka. Można się naciąć godząc od hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A co myslicie o 1 ha slomy z pokosu za nawiezienie 1 ha obornikiem bydlecym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
35 minut temu, ahten napisał:

A co myslicie o 1 ha slomy z pokosu za nawiezienie 1 ha obornikiem bydlecym?

Jeśli  10t/ha  i sam sobie z pryzmy zabierze  to spoko  ale więcej niech się goni  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
39 minut temu, ahten napisał:

A co myslicie o 1 ha slomy z pokosu za nawiezienie 1 ha obornikiem bydlecym?

Najlepsza opcja tylko tak obornika min 20t/ha,u nas na dzień dzisiejszy lista 40 osób chetnych ok 30t/ha ,sami muszą rozrzucić,słomy starczy 8-10 ludzi,działka dla każdego ok 20 ha[słoma pszenna,żytnia,jęczmienna]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

30t/obornika  za 1ha słomy  i jeszcze  go rozwieść  toć  to rozbój w biały dzieńO.o.   

Piszą  że u nas  wariaci bo ponad 2 tyś za ha dzierżawy dają  a tu  ponad 1.5 tyś za ha słomy  O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

ws71 napisał:

39 minut temu, ahten napisał:

A co myslicie o 1 ha slomy z pokosu za nawiezienie 1 ha obornikiem bydlecym?

Najlepsza opcja tylko tak obornika min 20t/ha,u nas na dzień dzisiejszy lista 40 osób chetnych ok 30t/ha ,sami muszą rozrzucić,słomy starczy 8-10 ludzi,działka dla każdego ok 20 ha[słoma pszenna,żytnia,jęczmienna]

Delikatnie mówiąc ,,zdzierca" gdyby odbiorca zbiera słomę a ty sam rozwozisz obornik to by była inna sprawa 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Lub 2 ha slomy zytniej i pszennej do oddania nawiezienie 40 ton obornika na ha? 20 ha slomy za 10 ha obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
tylko w wypadku słomę odbierackupujący a obornik trzęsie/rozwozi ten czyje pole .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

A u mnie nie ma dużych farmerów z bydłem i tylko po słomę przyjeżdżają 60 km sami belują i zabierają. Cena za 2017r żytnia 30 zł (średnia 23 bele z ha) owsianka 37 zł(średnia 13 bel z ha) po prasie metal fach Sokółka z pokosu. W tym roku chyba więcej będzie. Chętnie bym się wymienił na obornik najlepiej drobiowy powiat bielski podlaskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
22 godziny temu, warchest napisał:

a z pokosu jak cenowo wychodzi słoma po ile sprzedajecie ja 2 lata temu to sprzedalem czesc po200 zł z pokosu pszenica jara i ozima pewnie za tanio troche sprzedalem . a jeczmien jary i pszenzyto ozime po 250 zł z ha  teraz pewnie bedzie drozej w tym roku 

OO i to jest rozsądna cena 250zł za balota. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
też wymieniam słome za obornik bydlecy - na głowie gościa jest zabranie słomy z pola, a na mojej głowie obornik i tak za 70 bel słomy pszenżytniej wziąłem około 50t makaronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

 

Delikatnie mówiąc ,,zdzierca" gdyby odbiorca zbiera słomę a ty sam rozwozisz obornik to by była inna sprawa 😕

W okolicy jest jak na razie duza nadprodukcja obornika w stosunku do posiadanych przez rolnikow ha a ile można gnoić to same pole u mnie przeciętnie wychodzi co drugi rok ok 30t obornika/ha ,także co drugi rok zostaje mi zbednego 150 -200 t obornika a słoma potrzebna rok w rok i taka sytuacja wystepuje u większości hodowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

w tamtym roku za bele którą sobie sam skręciłem płaciłem 9zł tydzień temu sprzedałem je po 50zł a w tym roku mam więcej swojego pola i raczej będzie głód słomy i na wiosne już chciałem oddawać ale ze względu na głód słomy będę sprzedawał albo oddam za obornik sąsiadom w korzystnej propozycji


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Byłby ktoś chętny na słomę 2018r w belach po pasówce w Lubelskim? Chętnych zapraszam na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
19 godzin temu, ws71 napisał:

W okolicy jest jak na razie duza nadprodukcja obornika w stosunku do posiadanych przez rolnikow ha a ile można gnoić to same pole u mnie przeciętnie wychodzi co drugi rok ok 30t obornika/ha ,także co drugi rok zostaje mi zbednego 150 -200 t obornika a słoma potrzebna rok w rok i taka sytuacja wystepuje u większości hodowców

Tylko pozazdrościć ,u mnie w okolicy dużo słomy ,hodwli peawie 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
Dnia 17.06.2018 o 22:03, tytanowyJanusz napisał:

też wymieniam słome za obornik bydlecy - na głowie gościa jest zabranie słomy z pola, a na mojej głowie obornik i tak za 70 bel słomy pszenżytniej wziąłem około 50t makaronu

Można powiedzieć ze interes życia ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 18.06.2018 o 19:59, Tomek90 napisał:

O a potem piszesz że problem bo rzepak udaje się co 2 lata xD

w tyamtym roku slome ciolem wszystka . zazwyczaj tne slome ale w tym roku jesli mi sie uda sprzedac w tej cenie słome to moge sprzedac nie to pojdzie na pociecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

PAnowie ile kosztuje sloma na Mazurach/ Podlasiu?

Bo sie zastanawiam jakim cudem to sie opłaca.

JA mieszkam w kuj -pom, wystawiłem ogłoszenie na olx, ze sprzedam słome spod dachu w belach za 38zł, to mi zadzwonił koleś z Augustowa (czyli dobre 300-350km), ze podstawia tira i bierze ile mam. Nawet nie widział słomy, tylko uwierzył na słowo, ze czysta, sucha i dosc dobrze zbita.

toż transport też kosztuje (i to nie był zaden rolnik, tylko pośrednik, ktory swoją prowizję też zgarnia)

To ile tam słoma stoi? PO 60-70 zł za bele?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj