Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Deutz-fahr M33.60 a zbiór słomy

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kwestia jaką prasą będziesz tą słomę prasował, rolka to bez problemu, jeśli kostka mała to musisz jeden rząd odrzucić i też da radę.

Jedynie co mogę CI podpowiedzieć to szukałbym jednak coś większego, na 20 ha da radę i ten ale np. M980 ( cała rodzina M 900, 922, 1002, 980, 1080 ) to szybciej i przyjemniej. Silnik taki sam, sali mniej w przeliczeniu na ha, no i masz ten heder o 30 cm większy, może to nie dużo ale może okazać się bardzo dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za odpowiedź, rozważałem jakiś model  z większym hederem ale zależało mi na czymś już z lat 90-tych i do 50  tys. a tylko ten model spełniał kryteria. Ewentualnie brałem jeszcze pod uwagę m1080 lub m2385 (heder 3,6, na styk dałby radę u mnie w bramy wjeżdżać) z końcówki 80-tych. Wiesz może czy te modele nie będą gorsze np. pod względem strat ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

M900, 922 i 1002 - to starsza seria, nowsza to M980 i M1080.

M980 i 1080 produkowane były do bodajże 1988 r.

Wszystkie wyżej wymienione modele, to w zasadzie, takie same maszyny z różnymi silnikami (900, 922 i 980 to 4 cyl. Deutz F4L912 i jeśli nie masz większych górek to w zupełności wystarczający, a 1002 i 1080 ma 5 cyl.).

Różnice pomiędzy nowszą, a starszą serią to m.in.: wariator jazdy, skrzynia, układ hamulcowy, panel sterowania ( o ile można to tak nazwać ), i najważniejsze to tylne koła symetrycznie ( w starszych przesunięte w prawo ). zwolnice. 

W zależności od wersji te kombajny mogą być z hydrauliczną rurą, sieczkarnią na elektromagnes, hydraulicznie wysuwanym nagarniaczem ( bardzo rzadko spotykane ), elektronicznie zmienianie obrotów nagarniacza itp.

M 30.60 to zdecydowanie mniejszy kombajn, o mniejszym przerobie ( krótszy i o mniejszej średnicy bęben młócący, mniejsza powierzchnia wytrząsaczy pomimo tej samej długości, mniejsza powierzchnia sit ). ślinik z boku kombajnu z przystawką gdzie w M980 tylko pas i lepsza lokalizacja.

M 2385 to jeszcze większy kombajn, choć młocarnie ma taką samą jak M980, ogólnie jest mocno zbliżony ale ma dłuższe wytrząsacze i większą powierzchnię sit, do tego 6 cylindrowy silnik i przeważnie 3,6 m heder - to już całkiem konkretna maszyna, niestety droga i ciężka w zakupie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Maniek24240
      Witam, mam problem z nowym nabytkiem Deutz-Fahr Agrotron 200, 1998 rok, dziś podczas prac polowych zaczął się zakopywać i odziwo wszystkie koła kręciły a napęd nie był załączony , nie można wcale rozłączyć napędu i ciągnik przy wyższych biegach szarpie obstawiam że wina tkwi w elektrozaworze tylko nie wiem który to. Mam nadzieję że coś mi doradzicie jak można naprawić te usterkę aby ten napęd się rozłączał , dodam że dioda na pulpicie od przedniego napędu reaguje na przycisk ale poza tym nic się nie dzieje
    • Przez Maniek24240
      Witam, mam problem z nowym nabytkiem Deutz-Fahr Agrotron 200, 1998 rok, dziś podczas prac polowych zaczął się zakopywać i odziwo wszystkie koła kręciły a napęd nie był załączony , nie można wcale rozłączyć napędu i ciągnik przy wyższych biegach szarpie obstawiam że wina tkwi w elektrozaworze tylko nie wiem który to. Mam nadzieję że coś mi doradzicie jak można naprawić te usterkę aby ten napęd się rozłączał , dodam że dioda na pulpicie od przedniego napędu reaguje na przycisk ale poza tym nic się nie dzieje
    • Przez Łukasz221
      Witam. Miałby ktoś może oznaczenia gałki rewersu i biegów od Deutz-Fahr DX 4.30? Chodzi mi o te na samej górze, ponieważ moje sie starły. Mogą być też całe gałki, proszę o link w komentarzu lub wiadomość priv
    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj