Polecane posty

Skoczek1994    453
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Łeee tam . Ja już przeliczałem , Cenowo usługa bardzo porównywalnie , Jedynie kostka o wiele bardziej pracochłonna .

Nie żartuj 360 bel z 12ha nie ma szans, robiąc jak należy bo można i 600 nastukać, ale to trzeba trochę nie mieć sumienia by tak dymać klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiedz ile waży Twoja bela i ile bierzesz za zrobienie ?

Chciałem porównać jedynie koszt usługi .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Już pisałem 13zł w siatce. W ubiegłym roku ważyłem 3szt 135x120 i średnio mogę powiedzieć że 250kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to masz . Moja kostka 10-11 kg . Koszt z moim sznurkiem 50 gr . Widzisz różnicę w cenie samej usługi ? Bo ja nie . No tyle że ja zakończyłem erę usług .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
13 minut temu, zetorki12 napisał:

No to masz . Moja kostka 10-11 kg . Koszt z moim sznurkiem 50 gr . Widzisz różnicę w cenie samej usługi ? Bo ja nie . No tyle że ja zakończyłem erę usług .

No jeśli tak licząc to z tej ilości wychodzi 240bel 1bela 25kostek 6000÷25 x 13zl szt. Daje nam 3120zł. Jeśli 1530zl to żadna różnica to ok. Ale ja i tak twierdzę że z 12ha będzie ich mniej zwłaszcza teraz po tych deszczach bo słoma mocno skrachciała.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeliczyłem na kg . Te się nie zmienią . Dawno wyliczyłem że to podobny koszt usługi , a jedynie przy kostce ozapierdzielać się trzeba . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ja policzyłem do ceny którą zapłacił kolega wyżej bo dla mnie jest trochę absurdalna jak na 12ha. Bo licząc według twoich to ok wychodzi niemal to samo.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja liczyłem podług swoich kostek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Do mnie dzwonil handlarz, 70 zł po pasowce 130 x 120 z dowozem po polskiej belarce  60 zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

"Ni ma słomy, panie w tym roku to drogo będzie bo licho..." Już 6 telefon w ciągu dwóch dni od ludzi gdzie w poprzednich latach robiłem z pokosa czy nie będę brał w tym roku... Żaden nie zna ceny, do jutra w szpitalu jestem a potem zapewne też nie najlepsza forma, pier..... na kilka zł na beli nie warto zdrowia tracic. Gotowej się przywiezie. 

Może ktoś z podlasia, mazur, mazowsza, potrzebuje 150tki twardy rdzeń 350-400kg? szwagier wozi Jak coś to priv 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
38 minut temu, pedro2 napisał:

"Ni ma słomy, panie w tym roku to drogo będzie bo licho..." Już 6 telefon w ciągu dwóch dni od ludzi gdzie w poprzednich latach robiłem z pokosa czy nie będę brał w tym roku... Żaden nie zna ceny, do jutra w szpitalu jestem a potem zapewne też nie najlepsza forma, pier..... na kilka zł na beli nie warto zdrowia tracic. Gotowej się przywiezie. 

Może ktoś z podlasia, mazur, mazowsza, potrzebuje 150tki twardy rdzeń 350-400kg? szwagier wozi Jak coś to priv 

A ten co roku z handlarską propagandą...

A masz słomę w tym roku? Z jarych po 2-3 bele...

Bez żadnej łaski:

Kurniki 230zł/t

Kostkownia 210zł/t

W mazowieckim, to o podlaskie nawet nie pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
3 godziny temu, TOME11 napisał:

A ten co roku z handlarską propagandą...

A masz słomę w tym roku? Z jarych po 2-3 bele...

Bez żadnej łaski:

Kurniki 230zł/t

Kostkownia 210zł/t

W mazowieckim, to o podlaskie nawet nie pytam.

Nie wiem jak jare ale ozime u nas nie są gorsze jak w ubiegłym roku. Średnia z dziś 15bel hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po zniwach mogę powiedzieć że zboża średnio po 1.5 tony mniej z hektara a słomy mniej o 40bel zawsze miałem koło 150-160 i jest kiepskiej jakości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

A co ci tome przeszkadza? Szwagier kupuje wozi i kroi hajs, co w tym złego? Ludzie dzwonią chwalą i chcą więcej bo towar uczciwie zrobiony nie poplesniały szajs.

Ja pszenżyta ogarnąłem przed weekendem 15-20bel z ha zaskoczenie myślałem, że będzie 10-15. Jarki nie ruszone, wygląda mizernie a zobaczymy co będzie... gdyby było tragicznie to nie dzwonili by sami.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
15 godzin temu, TOME11 napisał:

A ten co roku z handlarską propagandą...

A masz słomę w tym roku? Z jarych po 2-3 bele...

Bez żadnej łaski:

Kurniki 230zł/t

Kostkownia 210zł/t

W mazowieckim, to o podlaskie nawet nie pytam.

A w tamtym roku to lepiej było? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
10 godzin temu, pedro2 napisał:

A co ci tome przeszkadza? Szwagier kupuje wozi i kroi hajs, co w tym złego? Ludzie dzwonią chwalą i chcą więcej bo towar uczciwie zrobiony nie poplesniały szajs.

Ja pszenżyta ogarnąłem przed weekendem 15-20bel z ha zaskoczenie myślałem, że będzie 10-15. Jarki nie ruszone, wygląda mizernie a zobaczymy co będzie... gdyby było tragicznie to nie dzwonili by sami.

A niech i na beemę siódemę wykroi, ale nie siej tu co roku propagandy, że słoma jest tania, bo już od kilku lat tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Czy ty myślisz logicznie? Gdyby chodziło mi o handel to bym raczej pisał, że jest cholernie droga, mało i kiepska jakość. Konkurencji się boisz?

Japiszę to co widzę u siebie, jakiś powód jest tego, że ludzie uktorych robiłem w zeszłym roku czy dwa lata temu dzwonią mi sami codziennie. Nawet jeszcze nie znam cen we wsi bo dzisiaj ze szpitala wychodzę, a ludzie nie pokosili u nas też dużo

Znalazłem porządnego gospodarza kilka lat temu i co roku od niego ciągniemy czy sobie czy na sprzedaż. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja sąsiadowi sprzedałem z pokosu bżytnią po 40 i sam robi. Nie będę zdzierał z sąsiada 9_9 sipmà beluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki sąsiad to skarb :D. Po tyle to gotowych bym Mu sprzedał . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj