Polecane posty

Skoczek1994    453

Ja ostatnio kupiłem zeszłoroczne bele 130x120 ze stodoły po 35zł szt. Ma ich jeszcze koło 100 zastawione wszystkie kąty, że nie wie czy zboże zmieści, a chętnych na bele nie ma :D

 

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy słoma na wagę złota ;) .Plantatorzy truskawek kupią każdą ilość .

Sprzedałem dziś 4000 kostek żytniej po 3.50 zł . 

Akurat starczyło na kombajn i prasę .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, dddddddddddddddddd napisał:

W mojej okolicy słoma na wagę złota ;) .Plantatorzy truskawek kupią każdą ilość .

Sprzedałem dziś 4000 kostek żytniej po 3.50 zł . 

Akurat starczyło na kombajn i prasę .

14000 miałeś do zapłaty ? Oj jakoś uwierzyć nie mogę że za tyle usługę wynajmujesz .

Napisz jeszcze z której bajki ta historyjka .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Realne , ale mało prawdopodobne . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz powiedzieć ile za samo prasowanie zapłaciłeś ? I czyi sznurek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Za prasowanie ? Ty myślisz że to Ty zrobiłeś dobry interes ? :D Kuźwa jak tyle za prasowanie , to ktoś Cię wydoił i to dokładnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego , naprawdę zostałeś porządnie wydojony . Ja ostatnio brałem 200 . No ale koszt zrobienia jednej kostkiu mnie średnio wychodził 50 gr . Przy bardzo rzadkim towarze i krótkich kawałkach maksymalnie 70 gr , ale to opuszczałem na całości , bo głupio mi było . Czym ten ktoś u Ciebie prasował ? Pierwszy raz taką usługę brałeś , czy u was tak rżną innych ? Toż kombajn nie drożej cię wyniósł . Moja stawka by wyszła 2000 zł , a max 2500 . Przy takich stawkach powinieneś mocno się zastanowić nad własną prasą .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to jeszcze ujdzie . Mowa była o 4000 i tym się zasugerowałem . No niech tam , chodź tyłka nie urywa B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zaistniało nieporozumienie . A jeśli można wiedzieć to z jakiego województwa jesteś i ile płacą  u was za kostkę słomy ?


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Prasowanie w kostki 12 hektarów wyszło 4650zł :o Szok. To ja biorąc 13zł od beli musiał bym ich zrobić około 360. A z tej powierzchni jest to bardzo mało realne. Dziś belowałem pszenżyto 2 ha 23 zwijki. Wiec nie wiem jaki sens się w to bawić, i tyrać by to pozbierać. 

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lubelskie . Ostatnio udało mi się sprzedać po 2,5 , ale to handlarzowi , czyli jeszcze jakiś zysk na tym musiał uzyskać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Skoczek1994 napisał:

Prasowanie w kostki 12 hektarów wyszło 4650zł :o Szok. To ja biorąc 13zł od beli musiał bym ich zrobić około 360. A z tej powierzchni jest to bardzo mało realne. Dziś belowałem pszenżyto 2 ha 23 zwijki. Wiec nie wiem jaki sens się w to bawić, i tyrać by to pozbierać. 

4650 zł zapłaciłem za belowanie na wszystkich polach  Czyli około 6000 kostek . Z czego sprzedałem 4000 kostek z powierzchni 12 hektarów . Niestety nie wiem ile kosztowało belowanie tych 12 hektarów .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli ma kto przy tym robić i masz zbyt za taką cenę , to zastanów się nad własną prasą . Kupę kasy komuś ofiarowujesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko taka sugestia . Każdy robi jak uważa . No w sumie bardzo ładną cenę za kostkę otrzymałeś . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Belowanie obstawiam że conajmiej połowę miej, w ubiegłym roku znajomemu zrobiłem 180 bel z 16h zapłacił mi 2300. Do tego ile mniej się narobisz przy belach, i nie musisz latać jak wściekły żeby nie zmokły bo belom deszcz wielkiej krzywdy nie zrobi. Z resztą za 4650zł to już jakąś kostkę chyba byś wyrwał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ale co ma brak czasu i 80 byków do takiej klapy finansowej?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Skoczek1994 napisał:

Belowanie obstawiam że conajmiej połowę miej, w ubiegłym roku znajomemu zrobiłem 180 bel z 16h zapłacił mi 2300. Do tego ile mniej się narobisz przy belach, i nie musisz latać jak wściekły żeby nie zmokły bo belom deszcz wielkiej krzywdy nie zrobi. Z resztą za 4650zł to już jakąś kostkę chyba byś wyrwał. 

Łeee tam . Ja już przeliczałem , Cenowo usługa bardzo porównywalnie , Jedynie kostka o wiele bardziej pracochłonna . Szybko Ci obliczę , powiedz tylko ile Twoja bela słomy naprawdę waży .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj