Polecane posty

Gość   
Gość

Przynajmniej jakieś zajęcie byś miał .;) Tylko z tym że kupi , to gwarancji Ci nie dam . No ale biorąc pod uwagę suszę , to chyba sam ciął nie będę . U nas z pokosu to żałosne ceny .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15390

Nie bez jaj,  przyczepa ta moja to by było 500 zeta, 10 przyczep 5000, a koszt znikomy pare km sznura i trochę  ropy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i chęci do roboty jeszcze . Na jeden skład gość blisko 1000 kostek bierze . Wiesz ile to kasy ? ;) Zaraz wyślę Ci numer , tylko pewny nie jestem czy aby nie do kierowcy . Gość który kupuje jest gdzieś z Łosic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cały żółty ? Samochód , nie gość .¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354
10 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Sam nie wiem co robić, przyorać bez sieczkarni 2 rok z rzędu czy szukać kupca z pokosu ze 12 ha bym miał, słoma duża nie hamowana chemicznie. Ile warta z pokosu?

u mnie somsiad w tamtym roku krzyczał 10zł z pokosu oziminy

szukaj ogłoszeń w gazecie , pieczarkarnie potrzebują ale to musi byc ozima

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

za belke 120, kupujący przyjeżdża prasuje sobie'/zwozi i płaci 10 od beli :) 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przyjedzie mu jaka pasówką z nożami , to interesu nie urżnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

Przyjedzie mu jaka pasówką z nożami , to interesu nie urżnie .

a to już kwestia dogadania się jaką prasa i za ile ;) 

ja od braciaka ciotecznego też po dychu płaciłem , ukręciłem  bardziej zbite :ph34r: belki po pasówce  :D , wyszło z 40 belek więc co to jest te 400zł za tyle towaru i od razu zaścieliłem kurnik na fermie niedaleko mnie :) 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A no właśnie . Moim zdaniem więcej straty dla pola , niż zysku dla sprzedającego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
12 godzin temu, Bugii napisał:

Zgadza sie. Co do ceny to polowcy z 5 lat temu mieli u nas raj. Sporo hodowli sie rozbuchalo. Ale te czasy sie skonczyly. Swinie w 100% na rusztach u nas. Wieksze gospodarstwa z krowami tez. Sam w tym roku przerobilem krowy mimo uwieziowki na bezsciolowo i kilka innych gospodarstw co kupowalo slome po 1-2 tys bel. Kazdy zobwczyl podejrzal i teraz nawet obory po 20-30 krow na ruszta przerabiaja. Bylo juz kilku ze sloma po 50-60 zl z pola krzyczeli za 150 z pola. Jaka mieli mine ze nie kupuje bo mam na rusztach a dla jalowizny i opasow starczy mi swojej plus dokupionej gotowej teraz. Chyba ze po 15zl moge kupic. 

I tak jest z wiekszoscia u nas. Gotowych baldkek od marca do czerwca troche sciagnalem 150 po 25zl bo nikt tego nie kupywal. A po zniwach zaczynali od 90 zl je cenic.

To teraz u was żyć nie umierać poprzez ten handelek słomiany. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jak ma sie odpowiedni płodozmian  z okopowymi    to mozna ciąc   ,tona słomy ma około5 kg azotu , 3 kg fosforu ,15 kg potasu  2 kg magnezu i siarki to tak z grupsza pruchnica bezcenna  zalezy jak duzo tej słomy jak zboza skracane to wiadomo  ale jak nie to mozna przyjac tona ziarna = tona słomy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

Potrzebuje porady, sąsiad chce sprzedać cały pokos ze żytniej słomy po 40 zł , sam musze sobie zrobić belki a mam wlasna prasę wiec to nie problem, tylko pytanie czy sie opłaca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czekaj . Już biorę kalkulator i wszystko Ci wyliczę ... :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
13 godzin temu, zetorki12 napisał:

A u was jaka cena ?

U nas krzycza po 50zl za bele i kupujacy sam beluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja w centralnej polsce bede mial na sprzedaz slome z pokosu z okolo 30 ha głownie pszenica ozima ale rowniez pszenzyto ozime , pszeicy jarej tez troche i owsianka jak ktos zainteresowany pisac priv . zboza czyste bez miotly zadbane ladne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a z pokosu jak cenowo wychodzi słoma po ile sprzedajecie ja 2 lata temu to sprzedalem czesc po200 zł z pokosu pszenica jara i ozima pewnie za tanio troche sprzedalem . a jeczmien jary i pszenzyto ozime po 250 zł z ha  teraz pewnie bedzie drozej w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pow. Radziejów to płaciłem po 200zl.za pszenicę ozimą z pokosu, jarej też trochę było ale słomy to połowa. W tym roku myślę że drożej nie będzie,przynajmniej w mojej okolicy. A Ty skąd jesteś Warchest? Po piszesz że centrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj