Polecane posty

marulekk    5354

ostatnio  z gościem rozmawiałem, że mnóstwo słony/siana za wschodnią granice wożą 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

transport posrednika nie kosztuje ,,jedzie po drodze   i skupuje ,niech dolozy 10złna szt to paliwo na pusto powrotem sie wraca ,ot cała polityka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
10 godzin temu, nunu85 napisał:

PAnowie ile kosztuje sloma na Mazurach/ Podlasiu?

Bo sie zastanawiam jakim cudem to sie opłaca.

JA mieszkam w kuj -pom, wystawiłem ogłoszenie na olx, ze sprzedam słome spod dachu w belach za 38zł, to mi zadzwonił koleś z Augustowa (czyli dobre 300-350km), ze podstawia tira i bierze ile mam. Nawet nie widział słomy, tylko uwierzył na słowo, ze czysta, sucha i dosc dobrze zbita.

toż transport też kosztuje (i to nie był zaden rolnik, tylko pośrednik, ktory swoją prowizję też zgarnia)

To ile tam słoma stoi? PO 60-70 zł za bele?

 

Podlaskie tak jak mowisz u mnie 50-60 bela 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

w tamtym roku wuja na podlasiu sprzedawał po 60 zł z pokosu  i belowali sipma a w tym ten sam 70 daje i sam prasuje słoma głównie po jęczmieniu i trochę po pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

jak tyle macie płacić to zapraszam do mnie, pomimo tego że jest u  nas zagłebie pieczar to za 15-20 od beli mogę załatwić fuul plus do tego usługa moją pasówką po 14 za kulkę i do 35,-/szt macie 120(jak nie wiekszą )dojebaną na maxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, Zefir napisał:

w tamtym roku wuja na podlasiu sprzedawał po 60 zł z pokosu  i belowali sipma a w tym ten sam 70 daje i sam prasuje słoma głównie po jęczmieniu i trochę po pszenicy 

To chyba jakiś desperat ja w tamtym roku płaciłem po 280zł za tonę w tym ma być po 300zl gotowe przywiezione na miejsce podlaskie powiat wysokiemazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

do 120 oferują ale czas odbioru długi, w tym roku raczej za wiele nie kupią po małych rolnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

3 lata temu przerabiali już rocznie 80 tys ton, i cały czas zwiększali, nie wiem na jakim są teraz poziomie, ale kontrakty kończą bo mają już wystarczająco.  Głównie ciągną z południa gdzie są duże gospodarstwa a brak hodowli. Zaproponowana cena w dodatku przy ilości 300-400 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
44 minuty temu, KARGO napisał:

To chyba jakiś desperat ja w tamtym roku płaciłem po 280zł za tonę w tym ma być po 300zl gotowe przywiezione na miejsce podlaskie powiat wysokiemazowieckie

3 szt 160tek po pasowce to spokojnie tona, więc płacisz po 100zl za sztukę, więc jakoś strasznie tanio też nie aczkolwiek dużo  lepiej niż te 120stki po 70 zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

na podlasiu to szczerze bydła opasowego sie nie opłaca , sianokiszonka cena od 100 w góre i nieraz jak się trafi to 5 bel dobrych 20 trzcina dosłownie , siano 75 w góre słoma od 60 nie da się wyjść jak by w polsce bardziej spedycja była rozwinięta to może by nie było tak źle. a nie że jeden prawie za darmo nie może się pozbyć a drugi fortune za dosłownie słome . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Mam do sprzedania 100 szt słomy pszennej że sterty okrytaj folią po prasie Krone fortima 1500 cena 40 zł z załadunkiem zapraszam Podlasie i okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

o juz widze szał macicy na słome jest ;) 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Jak ktoś szuka słomy mam na sprzedaz po skoszeniu z 5ha zyto i 3 pszenzyto Bielsk Podl.  priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ursusek1614 napisał:

mi już ludzie na podlasiu dali zadatek na słomę z 65ha żyto i pszenżyto i sami belują z pokosu po 40zł 

Jakie bele? Skąd jesteś? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

U mnie jeden w zeszłym roku też wyskoczył po 70 z pokosa co prawda lely walcowa, ale bez przesady jeszcze musiał przewracać bo zlało pokosy, ja po 45 we wsi robiłem co i tak było drogo, a za tydzień jak zaczęli jechać to w okolicy 4km narobiłem po 30-35zl. 

Kargoto w h... drogo, przy twoich ilościach nie utargujesz?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
3 godziny temu, ursusek1614 napisał:

mi już ludzie na podlasiu dali zadatek na słomę z 65ha żyto i pszenżyto i sami belują z pokosu po 40zł 

Po......lo ich czy co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Ja do bielska mam 50km u nas w tamtym roku 50zl krzyczeli ale nie bylo chetnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
12 godzin temu, paktofonikas1987 napisał:

Jeden ma robić galigani a drugi lely obie walcowki a ja z okolic grajewa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj