Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

to macie dobrze ze słomą, u mnie owies dał 11 bel sipmowskich z hektara, pszenżyto z  1,8 ha dało 26 a u niektórych w okolicy to i połowa słomy tej co u mnie, jęczmienie jare to ludzie pryskali bo prawie samo proso, u nas bela po 30 zł z pokosu 

Gość sylwanow810i
Opublikowano

Ile ten balot waży u ciebie? Bo u mnie np. ważyły 250 kg, 120 cm po pasówce z nożami. Więc u mnie 35 zł/szt to żaden interes by był.

Z hektara średnio wyszło 24 baloty zboże sypało około 5,5 - 6 ton. Prasowane prasą krone , na moje oko balot ważył max 180-200 kg. Jak dla mnie dobry interes.  Nie wiem o co ci chodzi z tymi nożami belujesz z właczonymi słome ? 

Opublikowano

Z hektara średnio wyszło 24 baloty zboże sypało około 5,5 - 6 ton. Prasowane prasą krone , na moje oko balot ważył max 180-200 kg. Jak dla mnie dobry interes.  Nie wiem o co ci chodzi z tymi nożami belujesz z właczonymi słome ? 

 

Na oko to nie wiadomo czy dobry interes czy też nie. Ja sprzedałem słomę na tony w pokosie a kupujący sam sobie belował prasą pasową, dodatkowo podczas prasowania wysunął noże żeby jeszcze bardziej rozdrobnić materiał i zbić belę.

 

Chodzi mi o to że balot balotowi nie równy więc lepiej sprzedawać na tony.

Opublikowano

wartosc tony slomy to ok 120 zl-tak wyliczyli naukowcy z iung, nie wiem czy bierzecie to pod uwage przy sprzedazy. a z drugiej strony coroczne ciecie slomy tez nie jest wskazane z uwagi na choroby grzybowe.

Opublikowano

przy płaceniu za tonę słomy nie opłaca się jej ciąć nożami 

Opublikowano

przy płaceniu za tonę słomy nie opłaca się jej ciąć nożami 

 

Ja tam na prasowaniu słomy się nie znam, dlatego sprzedałem na tony. Dla mnie on mógł luzem na furmankę pakować. Dlaczego nie opłaca się ciąć słomy przy płaceniu za tonę?

Opublikowano

Plony w tym roku zwalają z nóg, pszenżyto lichsze daje 20 bel 120, kolega ukulał 100szt z 3.2ha. Był dziś typ z wioski po warfamie z żyta chce po 70zł jak na ironię handlarz zaprzyjaźniony zadzwonił 120 po zmiennokomorowej po 60 na podwórko. Myślę, ze będzie tanieć... na polach trzeba dobrze się rozglądać przy ładowaniu żeby nie wjechać na bele heh

Opublikowano

Ja tam na prasowaniu słomy się nie znam, dlatego sprzedałem na tony. Dla mnie on mógł luzem na furmankę pakować. Dlaczego nie opłaca się ciąć słomy przy płaceniu za tonę?

Jak ją ważyłeś że na furmankę mógł brać?
Opublikowano (edytowane)

Może podpowie ktoś , gdzie szukać dobrego kupca na słomę w kostkach . Miał bym tak z 500 . Oczywiście mała kostka , tak po 10kg .

Edytowane przez zetorki12
Gość sylwanow810i
Opublikowano

Ja tam na prasowaniu słomy się nie znam, dlatego sprzedałem na tony. Dla mnie on mógł luzem na furmankę pakować. Dlaczego nie opłaca się ciąć słomy przy płaceniu za tonę?

W tamtym roku prasowałem sianokiszonkę  z włączonymi nożami. potem wjechałem na słome zapomniałem wyłączyć noży to wszystko się kotłowało nie szło belować tej słomy aż dym leciał myślałem że sie zapali. Dodam że prasa john deer więc jak ktos potrafi z nozami to gratuluję  ;)

Opublikowano

Może podpowie ktoś , gdzie szukać dobrego kupca na słomę w kostkach . Miał bym tak z 500 . Oczywiście mała kostka , tak po 10kg .

 

jak chciałes sprzedac to było w bele robic

u mnie słoma 120x120 po 50zł 

Opublikowano (edytowane)

W tamtym roku prasowałem sianokiszonkę z włączonymi nożami. potem wjechałem na słome zapomniałem wyłączyć noży to wszystko się kotłowało nie szło belować tej słomy aż dym leciał myślałem że sie zapali. Dodam że prasa john deer więc jak ktos potrafi z nozami to gratuluję ;)

To chyba miałeś tępe noże bo powinno iść bez problemu nie którzy potrzebują śieczkę do paszowoz Edytowane przez Gość
Opublikowano

U nas słoma z pokosu po 10 zeta a gotowa po 30 zeta balot 120-120.

Opublikowano

ozzborn a gdzie tak placą bo bym chętnie sprzedał

 

woj mazowieckie, powiat żuromin

jak nie masz kupca u siebie to chowaj pod dach i spokojnie na wiosne po 50 dostaniesz

Opublikowano

To chyba miałeś tępe noże bo powinno iść bez problemu nie którzy potrzebują śieczkę do paszowoz

Co roku robię ok. 500 belek słomy z nożami i nie ma problemu.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v