Polecane posty

TOME11    174
34 minuty temu, Egzo napisał:

Z jednej strony masz racje bo wyprowadzasz węgiel,  którego jeśli nie nawozisz obornikiem niczym nie wprowadzisz do ziemi,  ale z drugiej strony słoma zbożowa nie zbyt wiele nawozów w sobie i teoretycznie sprzedając ja z hektara za 700-900 zl to robisz dość dobry interes bo za to mozesz kupic full nawozu na ten hektar lub tez kurczaka ktory tez nie jest mocno drogi,  a ma tyle nawozu ze jesteś na gigantyczny PLUS ;)

Daj wyliczenia jeśli to taki świetny interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja puszczam po 250 tona, jak komuś pasuje to handlujemy, nie to próchnicy przybędzie. Chyba cena nie wygórowana skoro ludzie dzwonia - w końcu Podlasie 😉

 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
1 godzinę temu, PawelS napisał:

W tym tygodniu sprzedałem 2 składy belek dokładnie po 57 sztuk tegoroczna po 35 zł belka po NH BR6090 dogadaliśmy się ze jeszcze przynajmniej 3-4 a nawet więcej składy mu sprzedam od razu w żniwa zabiera nawet z pola jak jest na cały transport. Dodam że miesiąc temu sprzedawałem mu również 2 składy słomy ułożonej na stropie suchej z 2017r po 40 zł 

Ty belujesz czy kupujacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

TOME11 ja uważam że wymiana słomy za obornik to ciekawy interes.  Bo sprzedasz słomy i kupno nawozów to juz niekoniecznie,  bo jak wszyscy podkreślają to okradanie ziemi z próchnicy. Natomiast z miłą chęcią wyliczenia co i jak ;)

Słoma z pszenicy,  załóżmy ze zbierzemy 4 tony słomy z hektara i wywieziemy : 26kg N,  9kg P,  50kg K, 16kg Ca,  6kg Mg.  Szacunkowa wartość w przeliczeniu na zł to około 220zł ;) Czyli wartość nawozowa 1 tony to około 55 zł.  (Plus nie oceniona wartość próchnicy).  Załóżmy że sprzedany to za 800zl hektar i nie będziemy prasować. Wartości brałem z nawozy. Eu jak cos ;)

W 10 tonach kurzaka od handlarza kupionego za 50zł tona masz około 150kg N,  150kg P,  120kg K,  100Kg Ca,  50kg Mg.  Nie będę liczył wartości bo chyba widać różnice.  Oczywiście to nie będzie dostępne wszystko w pierwszym roku i to jest dość niska dawka.  Zawartość suchej masy takiego obornika to około 40% co daje nam 4tony.  Gdzie słomy wprowadzimy około 3.6 tony,  możliwe że więcej węgla będzie w słomie tego nie wiem.   Koszt obornika przy dawce 10t/ha wyjdzie 500zl i zostanie nam jeszcze na najęcie rozrzutnik i jeszcze ze 200zł w kieszeni teoretycznie,  ale to zależy od regionu i cen.  I dodamy że jeden kolega na forum pisał,  że przy regularnym nawożeniu obornikiem kurzym zwiększa się zawartość próchnicy!!!!  w glebie o makro składnikach nie wspomnę ;)

PS dane odnośnie kurzaka są zróżnicowane wiec uśredniłem ;) Nikomu także nie zamierzam wymawiać,  że to jest dobre czy złe wyjscie,  poprostu alternatywa ;) Sam mam krówki,  a gdy mi zostawało słomy wymieniałem sie za obornik krowi bo miałem praktycznie na miejscu (bliżej wozić jak od siebie :D)  Kurzaka stosują moi znajomi nie mający hodowli i chwalą.  Ale niektórzy także sprzedają każdą słomę już z 7 lat nie dając obornika ani P i K i mówią że to głupota dla bogatych xD!!!  Ale co najlepsze plony maja nie gorsze jak inni ;p Wiec ilu gospodarzy tyle teorii xD

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
3 godziny temu, Egzo napisał:

TOME11 ja uważam że wymiana słomy za obornik to ciekawy interes.  Bo sprzedasz słomy i kupno nawozów to juz niekoniecznie,  bo jak wszyscy podkreślają to okradanie ziemi z próchnicy. Natomiast z miłą chęcią wyliczenia co i jak ;)

Słoma z pszenicy,  załóżmy ze zbierzemy 4 tony słomy z hektara i wywieziemy : 26kg N,  9kg P,  50kg K, 16kg Ca,  6kg Mg.  Szacunkowa wartość w przeliczeniu na zł to około 220zł ;) Czyli wartość nawozowa 1 tony to około 55 zł.  (Plus nie oceniona wartość próchnicy).  Załóżmy że sprzedany to za 800zl hektar i nie będziemy prasować. Wartości brałem z nawozy. Eu jak cos ;)

W 10 tonach kurzaka od handlarza kupionego za 50zł tona masz około 150kg N,  150kg P,  120kg K,  100Kg Ca,  50kg Mg.  Nie będę liczył wartości bo chyba widać różnice.  Oczywiście to nie będzie dostępne wszystko w pierwszym roku i to jest dość niska dawka.  Zawartość suchej masy takiego obornika to około 40% co daje nam 4tony.  Gdzie słomy wprowadzimy około 3.6 tony,  możliwe że więcej węgla będzie w słomie tego nie wiem.   Koszt obornika przy dawce 10t/ha wyjdzie 500zl i zostanie nam jeszcze na najęcie rozrzutnik i jeszcze ze 200zł w kieszeni teoretycznie,  ale to zależy od regionu i cen.  I dodamy że jeden kolega na forum pisał,  że przy regularnym nawożeniu obornikiem kurzym zwiększa się zawartość próchnicy!!!!  w glebie o makro składnikach nie wspomnę ;)

PS dane odnośnie kurzaka są zróżnicowane wiec uśredniłem ;) Nikomu także nie zamierzam wymawiać,  że to jest dobre czy złe wyjscie,  poprostu alternatywa ;) Sam mam krówki,  a gdy mi zostawało słomy wymieniałem sie za obornik krowi bo miałem praktycznie na miejscu (bliżej wozić jak od siebie :D)  Kurzaka stosują moi znajomi nie mający hodowli i chwalą.  Ale niektórzy także sprzedają każdą słomę już z 7 lat nie dając obornika ani P i K i mówią że to głupota dla bogatych xD!!!  Ale co najlepsze plony maja nie gorsze jak inni ;p Wiec ilu gospodarzy tyle teorii xD

 

 

Transport towaru liczyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ja generalnie jestem za cięciem słomy ale  tym roku kolega poprosił o odsprzedaż słomy bo stado powiększył o 50% i z jego areału słomy mu nie starcza oddałem mu już starą kostke free bo potrzebowałem się pozbyć a on od maja bez słomy i można mu powiedzieć że dupe uratowałem. a sprzedaż mi na rekę bo chce zrobić rok przerwy z cieciem słomy w glebe. ciekawe ile  zaproponuje lepiej żeby się nie wygłupił bo będzie zle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Wszystko się zgadza panowie że rośnie na 3 kl w zwyż, przyjedźcie do mnie na 4-5kl pogospodarzcie z 3-4 lata ze sprzedażą słomy i pole was momęt wygoni
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Kupiłem łubin i facelię, łunin 80zł, facelia 25 owies 50 = 155zł na ha i jak oddać słomę po 10 toż to nawet na poplon kasy mało żeby zastąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
13 godzin temu, Tomek90 napisał:

A co mu z nawozu jak próchnica ucieka? 

Robileś kiedyś badania na zawartość próchnicy i zwiększanie jej poprzez cięcie słomy u nas była badana w latach 1994-2014,plodozmian rzepak,pszenica kukurydza na ziarno rok 1994 cała słoma zbierana nawożenie obornikiem zawartość próchnicy 2,4% od 2002 roku cała słoma cięta ,zero obornika 2014 zaw próchnicy 1,2% a wedlug teorii powinna co najmniej utrzymywać się chociaż na takim samym poziomie,głownym problemem jest brak  sensownego zmianowania[okopowe] ,obecnie słoma tylko za obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
1 godzinę temu, hardkor113 napisał:

Ile za facelie dałeś?

Facelia 7 zł kg, łubin słodki niebieski 80 zł 100 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282
20 godzin temu, artek27 napisał:

Ty belujesz czy kupujacy?

Ja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
@ws71, i tu właśnie wchodzi coą takiego jak ukierunkowanie się na daną uprawę, pokaż mi teraz ile gospodarstw w Polsce jest które sieją zboże, potem rzepak, kukurydza a następnie burak, ziemniak lub marchew, jest ich nie wiele ze względu takiego że albo zbytu nie ma na okopowe albo są tak słabe ziemie że przy tych cenach bez nawadniania upraw szkoda nawet zaczynać z tym tematem. W mojej gminie na 10tys ha użytków rolnych i zielonych i pastwisk jest 6 gospodarstw utrzymujące trzode powyżej 3szt, i krowiarzy około 10 którzy mają powyżej 5krów, pozatym reszta gospodarująca na 75% powierzchni uprawia albo zboże albo mają truskawke, maline, porzeczkę. trzech maksymalnie uprawia z 5ha ziemniaka na zarobek, u nas ani marchwi ani buraka nie ujży na polu, a gdy się bierze dzierżawę nową to zazwyczaj 2-3 lata wcześniej się słyszy a nie oddam Ci narazie bo jeszcze się rodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
11 godzin temu, ZELKOW napisał:

Wszystko się zgadza panowie że rośnie na 3 kl w zwyż, przyjedźcie do mnie na 4-5kl pogospodarzcie z 3-4 lata ze sprzedażą słomy i pole was momęt wygoni

Aj toż ty masz i 1 klasy nawet chyba. 

 

9 godzin temu, ws71 napisał:

Robileś kiedyś badania na zawartość próchnicy i zwiększanie jej poprzez cięcie słomy u nas była badana w latach 1994-2014,plodozmian rzepak,pszenica kukurydza na ziarno rok 1994 cała słoma zbierana nawożenie obornikiem zawartość próchnicy 2,4% od 2002 roku cała słoma cięta ,zero obornika 2014 zaw próchnicy 1,2% a wedlug teorii powinna co najmniej utrzymywać się chociaż na takim samym poziomie,głownym problemem jest brak  sensownego zmianowania[okopowe] ,obecnie słoma tylko za obornik

Okopowe nie ma przypadkiem ujemnego bilansu? 

 

1 godzinę temu, PawelS napisał:

Ja 

Oj mało, albo parcia na słomę nie ma. Mi dają 60zł za 120 i on beluje, ale jednak za mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile ??? To za tyle to z transportem całą okolicę załadują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

@ws71, i tu właśnie wchodzi coą takiego jak ukierunkowanie się na daną uprawę, pokaż mi teraz ile gospodarstw w Polsce jest które sieją zboże, potem rzepak, kukurydza a następnie burak, ziemniak lub marchew, jest ich nie wiele ze względu takiego że albo zbytu nie ma na okopowe albo są tak słabe ziemie że przy tych cenach bez nawadniania upraw szkoda nawet zaczynać z tym tematem. W mojej gminie na 10tys ha użytków rolnych i zielonych i pastwisk jest 6 gospodarstw utrzymujące trzode powyżej 3szt, i krowiarzy około 10 którzy mają powyżej 5krów, pozatym reszta gospodarująca na 75% powierzchni uprawia albo zboże albo mają truskawke, maline, porzeczkę. trzech maksymalnie uprawia z 5ha ziemniaka na zarobek, u nas ani marchwi ani buraka nie ujży na polu, a gdy się bierze dzierżawę nową to zazwyczaj 2-3 lata wcześniej się słyszy a nie oddam Ci narazie bo jeszcze się rodzi

Wiesz że na Pomorzu wsród obszarowców to się zmienia zaczyna pojawiać się ziemniak przemysłowy odchodzą od schematu rzepak,pszenica kukurydza wlaśnie ze względu na tą trójpolową monokulturę ,duża presja chorób grzybowych związanych z ciągłym cięciem słomy,cena słomy  balot 120-50 zł samemu trzeba zwinąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Jak łańcuchowa beluję to ja mu 25ha mogę odstąpić po 60 zł :D 400 bel na pewno będzie:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Na olx ludzie nawet po rzepaku nie tna tych lodyg czy jak to tam nazwac tylko wystawiaja na sprzedaz😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy 140zł tona, kupujący sam beluje, każdy rodzaj słomy. Mazowsze, powiat łosicki.

Edytowano przez grzegorz2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
@Tomek90, u mnie 1klasa to nawet nie wiem czy 10% gospodarstwa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj