coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Gość   
Gość

szkoda że niemcy nie stosują się twoich wskazówek i w interesach nie liczą się Europą wschodnią a w szczególności z PL. A nawet celowo i jawnie chcą z ruskimi wyujać Polaków gazociągami, albo podstawiają ludzi którzy grają zielonych oszołomów zaniepokojonych o dziki i klimat.

37 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Damianek, Ty na serio myślisz że płody rolne to jakiś sensowny udział w tym eksporcie?? Poza tym co mnie obchodzi rynek docelowy, skoro płaci Niemiec a nie ktoś z Rosji??

Zawsze możesz dodać dane z GUS będzie wiadomo co wiedzie prym w eksporcie, płody rolne czy motoryzacja z przemysłem farmaceutycznym xD

A może przemysł astronomiczny, rakiety te sprawy w PL generują eksport???

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Chmmm, serio dziwisz się że duży może więcej ?? Struktura eksportu: POLSKI EKSPORT DO NIEMIEC - STRUKTURA Eksport urządzeń mechanicznych i elektrycznych do Niemiec: 34%, w tym: eksport pojazdów samochodowych i części do samochodów osobowych do Niemiec: 19,5% Eksport wyrobów szlachetnych i nieszlachetnych do Niemiec; miedź rafinowana, konstrukcje do budowy mostów, statki i łodzie oraz meble, aparatura odbiorcza dla telewizji, druty: 21% Eksport tworzyw sztucznych do Niemiec: 6,6% Eksport mebli do Niemiec: 8,4% Eksport wyrobów przemysłu chemicznego do Niemiec: 16% Eksport materiałów i wyrobów włókienniczych do Niemiec: 4,3% Eksport artykułów rolno-spożywczych do Niemiec: 22%. Kompromitujesz się dalej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw mówisz że w interesach trzeba liczyć się z każdym, później że duży może więcej. Się zdecyduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Pytanie na ile się trzeba liczyć i kto tu rozdaje karty... I żeby nie było, mi się też to nie podoba jako Polakowi. Gdzie twoje dane GUS że plody rolne to główny udział eksportu Polski RFN?? Tym razem też powiesz że to żarty były?? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
10 godzin temu, damianzbr napisał:

Ja ich tak samo nazywam i nie od dzisiaj mówię że dopłaty powinny być uzależnione od dochodu DOMOWEGO.

Do domy wpływa 10 tys . zł /miesiąc. 3 tys. żona z etatu 7 z gospodarstwa - ok, dopłaty się nalezą.

Ale do domu wpływa 10 tys. / miesiąć, 3tys. żona z etatu, 4 tys. mąż z etatu, 3 tys. z gospodarstwa = hobbysta zabrać dopłaty.

 

A teraz patrz jaka się zacznie jatka. Nie dość że kaszlak na mnie najeżdża to teraz pół AF na mnie naskoczy co ja wymyślam.

Kaszlak mówi że duże gospo rządzą, a tu się okażę że pół AF to hobbyści.

Tak tylko ktoś kto zarabia 10 tys to średni widzę żeby kupował samochody za 100 tys . Chyba że nie ma rodziny .poza tym jeżeli sam sprawia ta ziemi to dopłaty jak najbardziej mu się należą nawet jak jest to 30 czy 10 procent jego dochodów . A jeszcze jedno 3 tys miesiecZnie z gospodarstwa to ponad 30 tys rocznie więc to już trzeba mieć ze 20 ha a to już w skali kraju dość średnie gospodarstwo. 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

Pytanie na ile się trzeba liczyć i kto tu rozdaje karty... I żeby nie było, mi się też to nie podoba jako Polakowi. Gdzie twoje dane GUS że plody rolne to główny udział eksportu Polski RFN?? Tym razem też powiesz że to żarty były?? 😉

To dobrze że powiedziałeś że tobie  to też się nie podoba, bo cały czas sprawiałeś wrażenie że jest inaczej, ale w takim razie nie ma sprawy, cieszę się że chociaż jeden pozytyw z twojej str, się ukazał.

 

Jak to gdzie są dane, no wstawiłeś przecież sam, zapomniałeś??

spożywcze - 22%

Eksport urządzeń mechanicznych i elektrycznych - 34%

czyli suma dwóch rodzajów towaru daje razem 34% gdy sama spożywka robi 22%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Cytat

Tak tylko ktoś kto zarabia 10 tys to średni widzę żeby kupował samochody za 100 tys . Chyba że nie ma rodziny .poza tym jeżeli sam sprawia ta ziemi to dopłaty jak najbardziej mu się należą nawet jak jest to 30 czy 10 procent jego dochodów . A jeszcze jedno 3 tys miesiecZnie z gospodarstwa to ponad 30 tys rocznie więc to już trzeba mieć ze 20 ha a to już w skali kraju dość średnie gospodarstwo. 

Bo to tak jest, wg. Damianka małe gospo np w Opolskim to 200 ha, a wedle GUS średnie w tym województwie - 19 ha... Z tym autem to przypuszczam że było tak iż jeden wypruł flaki i kupił a reszta, wiadomo, szemra pod nosem skąd na to wziął. Moja sąsiadka też ostatnio kupiła BMW X1 a nawet garażu nie ma na to auto.

Cytat

Zawsze możesz dodać dane z GUS będzie wiadomo co wiedzie prym w eksporcie, płody rolne czy motoryzacja z przemysłem farmaceutycznym xD

Mi chodzi o to że płody rolne nie prowadzą tego prymu. 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale są w ścisłej czołówce skoro spożywka robi 21 % które jest najlepszym wynikiem jaki podałeś.

Chyba nie uważasz że te 21% to zasługa jeżyków i Wedla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Dopłaty dla tych, których dochód z gospodarstwa wynosi ponad 50% ogólnego dochodu. Dopłaty tylko do gruntów z tytułem prawnym. Jeden adres-jedno gospodarstwo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
damianzbr napisał:

Ale są w ścisłej czołówce skoro spożywka robi 21 % które jest najlepszym wynikiem jaki podałeś.

Chyba nie uważasz że te 21% to zasługa jeżyków i Wedla?

Co z tego że jest w czołówce jak nie jest na I miejscu?? A o to chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jacek1296, jesteś od teraz na celowniku PROWiarzy i Młodych Rolników z dużych miast. ;) Gdyby PiS to zrobił to stracą masę głosów na wsi, już tłumaczę dlaczego. Duże gospodarstwa są podzielone na wiele części z racji (niestety) legalnego dzielenia gospodarstw na wiele części. Żona, mąż i dzieci, czasami nawet po 4 (!!!) i więcej gospodarstw pod jednym adresem. Póki to nie zostanie ukrócone, to PiS w ogóle nie może liczyć na mój głos, bo przez takie machloje uczciwi przegrywają przetargi w KOWR i są dalej na listach na Modernizację Gospodarstw. Mali na etacie też zagłosują na inną partię jak im dopłaty zabiorą. Ile jest niepodzielonych gospodarstw bez dzierżaw, które utrzymują się wyłącznie z produkcji rolnej? Bardzo mało. Dla mnie te przepisy to byłaby  bomba, bo wyeliminują najgorszych podbijaczy cen gruntów. Do tego dużo łatwiej byłoby o środki z PROW. Tylko zauważ jedno, dzisiaj dwuzawodowcom ułatwia się dostęp do środków z UE. Robi się zupełnie odwrotnie niż piszesz. Celowo niszczy się rolników, którzy potrafią się utrzymać wyłącznie z uprawy ziemi, wręcz ci mniejsi są wyśmiewani, że są leniwi, choć inwestują w gospodarstwo z ZAROBIONYCH W NIM PIENIĘDZY, nie pożyczonych czy z innych źródeł takich jak etat. Żyją przy tym spokojnie i na poziomie, ale zawistni 60 ha i więksi, którzy pojęcia o zadbaniu o glebę nie mają wiecznie ich podgryzają, bo by chcieli przejąć ich grunty, żeby nie musieć chodzić do pracy. A prawda jest taka, że jak niektóry taki papracz miałby i 150 ha, to musiałby dorabiać, bo nie każdy się do pracy w polu nadaje.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

Co z tego że jest w czołówce jak nie jest na I miejscu?? A o to chodziło.

Jakie to ma znaczenie czy jest na pierwszym czy na drugim - wiedzie prym i tyle.

A po za tym skąd wiesz że nie jest na pierwszym.

Ma 21%

a urządzenia mechaniczne i elektrycznye - 34%

z czego mechaniczne tylko : ,,eksport pojazdów samochodowych i części do samochodów osobowych do Niemiec: 19,5% ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Kolego Piegus mieszanie liczby dzieci do podziału gospodarstwa jest śmieszne. Trzeba było mieć więcej dzieci samemu a nie gonić innych za liczbę potomków. Dzieci to łaska, nikt nie myśli o nich jak o inwestycji, bądź narzędzia do dzielenia gospodarstwa. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
14 minut temu, NewVario napisał:

Kolego Piegus mieszanie liczby dzieci do podziału gospodarstwa jest śmieszne. Trzeba było mieć więcej dzieci samemu a nie gonić innych za liczbę potomków. Dzieci to łaska, nikt nie myśli o nich jak o inwestycji, bądź narzędzia do dzielenia gospodarstwa. 

wiadomo że nikt nie płodzi dzieci żeby móc później dzielić gospodarstwo, ale juz np. podział takiego gospodarstwa żeby dostać 2 , 3 modernizacje czy młodego rolnika to już lekkie nagięcie. pół biedy jak jeszcze każde z tych dzieci zajmuje się rolnictwem ale często jest tak że dzieci w warszawie a ojciec dalej zapierdziela sam.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, NewVario napisał:

Kolego Piegus mieszanie liczby dzieci do podziału gospodarstwa jest śmieszne. Trzeba było mieć więcej dzieci samemu a nie gonić innych za liczbę potomków. Dzieci to łaska, nikt nie myśli o nich jak o inwestycji, bądź narzędzia do dzielenia gospodarstwa. 

Twoim zdaniem normalne są 4 gospodarstwa pod jednym adresem, bo trzeba więcej maszyn z PROW  i kasy z Młodego Rolnika wyciągnąć i zwinąć działkę uczciwemu sąsiadowi w przetargu ofertowym KOWR?  Jeżeli tak ,to najwidoczniej jesteś jedną z osób, która pełnymi garściami korzysta z chorego prawa.

@sumek666, żeby była jasność, dla mnie osobiście najważniejsze jest, żeby ukrócić chory podział gospodarstw w celu uzyskiwania korzyści z PROW i MR, a także zwiększanie swoich szans w przetargach ofertowych KOWR. Kasa dla dwuzawodowców z dopłat jak najbardziej, ale pod warunkiem wykazania sprzedaży.  Jak ktoś nie sprzedaje zboża, buraków, rzepaku, warzyw, jaj, mięsa, to znaczy że ziemię obrabia ktoś inny albo na polu jest sam chwast. A dopłaty do łąk tylko dla ludzi z hodowlą, bo to jest przesada, że ktoś raz puści sieczkarnię na łące i kasuje dopłaty. Sam kasuję dopłaty do łąk, mimo że nie mam zwierząt zjadających sianokiszonkę czy siano i nie uważam, żeby to było normalne. Dopłata pod warunkiem posiadania krów, koni itp. lub ścięcie trawy i sprzedaż siana/ sianokiszonki. Skoro dają to biorę, ale jak zabiorą to nie będę nikogo atakował, bo zdaję sobie sprawę, że otrzymuję je tylko dzięki patologicznemu systemowi.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

No to teraz Cię zaskoczę. Nie mam zwierząt. Mam łąkę. Sprzedaje siano. To co? Mogę dostać dopłatę?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Piegus

W nosie mam na czyim byłbym celowniku. Sam jestem PROWiarzem, uprawiam ok.60ha tylko z żoną, sama produkcja roślinna. Często wspomina się,że podstawą w polskim rolnictwie są gospodarstwa rodzinne. Ok., ale gospodarstwo rodzinne to takie, w którym pracuje tylko rodzina. Jestem za likwidacją dopłat, ulg, zapomóg itd. Zlikwidować powiaty i urzędy marszałkowskie (lub wojewódzkie), arimr również. Zwolnić połowę urzędasów, resztę zagnać do roboty. Internet w pracy tylko do pracy, reszta zablokowana. UPROSZCZENIE prawa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

No i kolejny temat poświęcony na przepychanki, żeby to chociaż na temat było. 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
damianzbr napisał:

4 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

Co z tego że jest w czołówce jak nie jest na I miejscu?? A o to chodziło.

Jakie to ma znaczenie czy jest na pierwszym czy na drugim - wiedzie prym i tyle.

A po za tym skąd wiesz że nie jest na pierwszym.

Ma 21%

a urządzenia mechaniczne i elektrycznye - 34%

z czego mechaniczne tylko : ,,eksport pojazdów samochodowych i części do samochodów osobowych do Niemiec: 19,5% ,,

W każdym razie jest 1/5 - w stosunku rolnictwo/przemysł. Inna sprawa że ten przemysł często jest polski tylko z lokalizacji.

sumek666 napisał:

@Piegus z całym szacunkiem, ale to, że ktoś jest dwuetatowcem nie znaczy, że uprawia na odpier**l rolę. 

W moich stronach pokutuje takie przekonanie że etatowiec nie ma czasu żeby o pole zadbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Ceny macie z kosmosu my w ostatnich 3 latach z 25 na 35 ha zwiększyliśmy cena 15 tyś/ha klasa powiedzmy 15% 3b 70% 4a 15% 4b podłoże margiel. Zboże tanie a ludzie kupują po 50+ i kiedy to się zwróci? U nas ostatnio był kawałek 5ha 2ha 3b i 3ha 4a bez dopłat i dopiero 5 pytana osoba się zgodziła. My mamy 35 swojego i 4 dzierżawy pod nosem 3b-4a i cudów nie ma nawet z niezłym plonem 8t pszenicy przy tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Ja teraz czekam czy KOWR zechce kupić czy mi pozwoli,działka 0,9ha kl 3a za 26 tys.

aaa i przeczytałem tą całą dyskusje,tak tylko się chwalę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@-Sebastian- Zaraz będziesz pytany jak przy takim areale można wyżyć i czy pracujesz na 1 etat czy 1,5, bo taki @miwigos kupuje hektar ziemi w cenie Twoich 5 i dlatego później tak nienawidzi mniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
-Sebastian- napisał:

Ceny macie z kosmosu my w ostatnich 3 latach z 25 na 35 ha zwiększyliśmy cena 15 tyś/ha klasa powiedzmy 15% 3b 70% 4a 15% 4b podłoże margiel. Zboże tanie a ludzie kupują po 50+ i kiedy to się zwróci? U nas ostatnio był kawałek 5ha 2ha 3b i 3ha 4a bez dopłat i dopiero 5 pytana osoba się zgodziła. My mamy 35 swojego i 4 dzierżawy pod nosem 3b-4a i cudów nie ma nawet z niezłym plonem 8t pszenicy przy tej cenie.

Spotkałem się już z tłumaczeniem że ziemia rolna... nie ma się zwracać bo stanowi stałą wartość sama w sobie. Inni tłumaczą że jak po 10-12 latach zacznie zarabiać to interes życia. No i weź z takimi rozsądnie gadaj... Wg. mnie ekonomiczny sens zakupu ziemii na kredyt jest taki, że prócz spłaty rat powinno zysku 40-50% zostać. Nie trzeba za wiele liczyć, że przy dzisiejszych cenach płodów oraz kosztach produkcji ziemia nie mogłaby być droższa niż 20 tys. za taką klasę jak piszesz. A tymczasem ludzie biorą za takie chore ceny że dopłacają z tego areału co już mają na własność i się jeszcze cieszą że udało się kupić 🙄🙄🙄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Jak ktoś ma dać 50+ to lepiej kupić mieszkanie i wynajmować.  Chyba że 1 klasa czarnoziem to 50-70 można dać. 

U nas max 40 tysięcy w wiosce mleczarzy ale to 25 km i jeszcze nie wykupują u nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj