coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

osterley    18

Ten Twój post nie dawał mi spać w nocy.Piszesz,że jedno pokolenie nie jest w stanie zbudować dużego gospodarstwa???

To ciekawe jak w Polsce po 89' powstały gospodarstwa prywatne +100ha???Bo albo ja nie znam historii albo Ty pirdolisz bzdury!!!!

Jedni się nachłapali innym bronisz :rolleyes:

A wracając do mikroprzedsiębiorstw i małych gospodarstw jedne i drugie jadą na jednym wózku, i mały rolnik również od razu nie rzuci się na Bóg wie co

ci co łapali na początku lat 90 to teraz często już 3 pokolenie gospodarzy.  A jeżeli liczyć od 89 to w mojej rodzinie ja akurat jestem 3 pokoleniem.

 

Nie mówię że małym rolnikom się nie należy ale proszę cię nie nazywaj kogoś kto ma 5 ha pszenicy rolnikiem - to jest hobbysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Lepiej takiego nazywać rolnikiem niż takiego co ma 100ha a nic nie uprawia...

To że jesteś 3 pokolenie po 89' to nie zmienia faktu ,że jedno pokolenie zagarnęło większość ziemi będącej do wzięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie ludzie chyba zaczeli trzesc portkami ta nowa ustawa bo pojawia sie duz oofert sprzedazy ziemi co normalnie byl zastoj . czyzby to byla prawda ze ziemia ma ostro staniec bo jak narazie po 80 tys chodzi najwieksza cena . ale mimo wszystko podejrzewam ze ponizej 40 tys za ha ziemi na ktorej pszenica urosnie nie stanieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak komornik przyjdzie to na podstawie wyroku sądu.

 

Teraz już nie jestem tego pewny ale jednak komornik nie będzie mógł sprzedać. Jest zapis, że nabytą nieruchomość nie można sprzedać ani oddać komuś innemu. Tylko nie ma konkretów kto musi tego przestrzegać. Czytając dosłownie to dojdziemy do wniosku, że nikt tego nie może zrobić, nawet komornik. Chyba, że spojrzymy trochę szerzej i uznamy, że taki obowiązek ciąży tylko na nabywcy. Zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie.

Chorzy??? Ja bym powiedział zaradni... 

 

To są złodzieje bo okradają nas z podatków. On nie płaci więc państwo nakłada na resztę wyższe podatki żeby zrekompensować braki po takich "zaradnych".


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

panowie ludzie chyba zaczeli trzesc portkami ta nowa ustawa bo pojawia sie duz oofert sprzedazy ziemi co normalnie byl zastoj . czyzby to byla prawda ze ziemia ma ostro staniec bo jak narazie po 80 tys chodzi najwieksza cena . ale mimo wszystko podejrzewam ze ponizej 40 tys za ha ziemi na ktorej pszenica urosnie nie stanieje

Może u Ciebie ,u mnie niestety nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Teraz już nie jestem tego pewny ale jednak komornik nie będzie mógł sprzedać. Jest zapis, że nabytą nieruchomość nie można sprzedać ani oddać komuś innemu. Tylko nie ma konkretów kto musi tego przestrzegać. Czytając dosłownie to dojdziemy do wniosku, że nikt tego nie może zrobić, nawet komornik. Chyba, że spojrzymy trochę szerzej i uznamy, że taki obowiązek ciąży tylko na nabywcy. Zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie.

 

To są złodzieje bo okradają nas z podatków. On nie płaci więc państwo nakłada na resztę wyższe podatki żeby zrekompensować braki po takich "zaradnych".

 

Tylko, że komornik nie działa w imieniu dłużnika tylko w imieniu wierzycieli na podstawie tytułu egzekucyjnego wydanego przez sąd. Licytacja nieruchomości odbywa się w sądzie w obecności sędziego a przeniesienie prawa własności następuje w wyniku orzeczenia sądu.

.

W ust 4 tego artykułu są podane odstępstwa od tego 10 letniego obowiązku, jednym z nich jest "zapis windykacyjny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Art. 2a dotyczy ale nabycia nieruchomości. Nabyć może ją tylko rolnik a kolejny ustęp to wyjątki od tego czyli w kto i w jakich przypadkach może nabyć nie będąc rolnikiem.

 

Dalej masz art.2b że nabywca nieruchomości musi prowadzić gospodarstwo rolne przez 10 lat a kolejny ustęp to taki, że nieruchomość taka nie może być zbyta ani oddana w posiadanie przez ten okres. W kolejnym ustępie, że na wniosek nabywcy sąd może pozwolić na sprzedaż lub oddanie nieruchomości wcześniej. I teraz pytanie, traktujemy ten ustęp o zakazie bycia dosłownie czyli nikt, nawet komornik nie może jej zbyć czy jak cały art. stosujemy tylko do nabywcy. Jeżeli do wszystkich to będzie to miało poważne skutki bo banki ograniczą kredyty rolnikom.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

 

Panowie, niedlugo na moim terenie beda przetargi na dzierżawy agencji, chca zlozyc papiery czytam regulamin itp a tam taki zapis:

 

 ZASTRZEŻENIA I OGRANICZENIA:

1. Zgodnie z art. 29 ust. 3b pkt 1 ustawy z dnia 19.10.1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1014 z późn. zm.) w przetargu mogą uczestniczyć wyłącznie rolnicy indywidualni, w rozumieniu przepisów o kształtowaniu ustroju rolnego, zamierzający powiększyć gospodarstwo rodzinne, jeżeli mają miejsce zamieszkania w gminie, w której położona jest nieruchomość wystawiana do przetargu lub w gminie graniczącej z tą gminą, spełniający warunki, o których mowa w pkt 2 albo w pkt 3 poniżej. 2. W przetargu mogą wziąć udział osoby fizyczne, które są rolnikami indywidualnymi w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 11.04.2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 16.09.2011 r. o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 233, poz. 1382), zwaną dalej ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego „u.k.u.r” tj. osoby, które spełniają łącznie następujące warunki: 1/ są właścicielami, użytkownikami wieczystymi, samoistnymi posiadaczami lub dzierżawcami nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych - z uwzględnieniem powierzchni użytków rolnych wchodzących w skład nieruchomości będącej przedmiotem przetargu nie przekracza 300 ha,

 

2/ posiadają kwalifikacje rolnicze określone w art. 6 ust. 2 pkt 2 „u.k.u.r. oraz w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17.01.2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (Dz. U. z 2012 r., poz. 109),

 

3/ co najmniej od 5 lat zamieszkują w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład prowadzonego przez niego gospodarstwa rolnego oraz prowadzą przez ten okres osobiście to gospodarstwo (pracują w tym gospodarstwie oraz podejmują wszelkie decyzje dotyczące prowadzenia działalności rolniczej w tym gospodarstwie zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 1 u.k.u.r.), GRUNTY ROLNE GRUNTY ROLNE 4/ mają miejsce zamieszkania w gminie, w której położona jest nieruchomość wystawiana do przetargu lub w gminie graniczącej z tą gminą

 

 

CHODZI mi o punkt 3, czy wy tez tak macie na swoim terenie? takie zasady? bo to znaczy ze ja czyli młody rolnik moge pomarzyć o dzierżawie jak gospodarstwo mam miej na siebie niz 5 lat;/ to dyskryminacja....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

nie tylko Ty........ach jak dobrze mieć ojca pseudorolnika ^^

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Kamilek1 - paradoksalnie możesz być na wygranej pozycji - bo nie będziesz w gronie szaleńców proponujących np 3-4 tony pszenicy z IVb i V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

a pro po ile można zapłacic za dzierżawę IV b i V klasa? dopłata moja , kawałek 9ha, albo ile w waszych rejonach się płaci za taka ziemie w dzierżawie na 5 lat

Edytowano przez matek1810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Myślę, że 2tys za ha to będzie uczciwa cena.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Krassus


Ty serio mowisz czy sobie jaj robisz.Ja za taka klase ziemi bym dal gora 1 tys jeszcze w dodatku w tym roku zmniejszyli doplaty to juz wogule by sie nie oplacalo tyle dawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Aż się zakrztusiłem ze śmiechu - IV-V klasa i płacić 2 tysiące ;).   Oddaj dopłaty i tyle. Dziwią mnie ci co biorą i robią dla samej roboty. Bo ciężko zapłacić 2000 zł dzierżawy i na V klasie wyjść do przodu na tyle żeby się kalkulowało sprzęt ganiać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

chodzi może o gminę dwikozy?

 

 

W gminie Dwikozy to jeśli chodzi o kogoś kto skupuje grunty o klasach 4,5 i 6, działki powyżej 2 ha to inwestor który kiedyś chce mieć lokalizacje pod farmy fotowoltaiczne. Zawsze w pobliżu danego pola musi być linia SN 15 kV ( linia energetyczna ) a to juz samo mówi pod jaki cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

nie wiem co on będzie tam robił, znam jedną osobę-rolnika który kupuje dużo ziemi właśnie w gminie dwikozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Skoro go znasz to wiesz jakimi dotychczas obracał pieniędzmi i ile w danym roku kupował pola. Przy obecnej koniunkturze cen produktów rolnych zakup większej ilości pola na kredyt to ekonomiczne samobójstwo... Gdy ktos go sponsoruje to juz inaczej wygląda. Jak masz znajomego, który sprzedał mu pole poproś o nr ksiegi wieczystej danego pola, po aktualizacji bedziesz wiedział kto to kupił...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

 

Panowie, niedlugo na moim terenie beda przetargi na dzierżawy agencji, chca zlozyc papiery czytam regulamin itp a tam taki zapis:

 

 ZASTRZEŻENIA I OGRANICZENIA:

 

3/ co najmniej od 5 lat zamieszkują w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład prowadzonego przez niego gospodarstwa rolnego oraz prowadzą przez ten okres osobiście to gospodarstwo (pracują w tym gospodarstwie oraz podejmują wszelkie decyzje dotyczące prowadzenia działalności rolniczej w tym gospodarstwie zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 1 u.k.u.r.), GRUNTY ROLNE GRUNTY ROLNE 4/ mają miejsce zamieszkania w gminie, w której położona jest nieruchomość wystawiana do przetargu lub w gminie graniczącej z tą gminą

 

 

CHODZI mi o punkt 3, czy wy tez tak macie na swoim terenie? takie zasady? bo to znaczy ze ja czyli młody rolnik moge pomarzyć o dzierżawie jak gospodarstwo mam miej na siebie niz 5 lat;/ to dyskryminacja....

 

Jak to odnieść do takich osób, które skorzystały z MR 2014 i w biznesplanie wpisany zakup ziemi? Ta ustawa po wprowadzeniu zablokuje te osoby z powodu ? Nie mówiąc o wykształceniu, bo wychodzi na to że jeżeli nie zdążą z zakupem przed wprowadzeniem ustawy to taką możliwość będą miały dopiero po uzyskaniu wykształcenia(jednocześnie mieszcząc się w czasie do 3 lat od uzyskania pomocy)?   Czytam, jakoś nie dociera to do mnie, że może wystąpić taki paradoks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Kolego zle interpretujesz te przepisy młodzi rolnicy będą mogli w pierwszej kolejności nabywać i dzierżawić ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

nie prawda... dzwoniłem do agencji bo są w mojej gminie przetargi...... i udzielili mi odpowiedzi ze nie mam nawet co probowac skadac wnioseku bo nie spelniam wymogow i bedzie odrzucony (jestem mr z roku 2014)

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

nie prawda... dzwoniłem do agencji bo są w mojej gminie przetargi...... i udzielili mi odpowiedzi ze nie mam nawet co probowac skadac wnioseku bo nie spelniam wymogow i bedzie odrzucony (jestem mr z roku 2014)

to rozumiem, ale jak będzie wyglądała sytuacja po wejściu ustawy gdy dana osoba będzie chciała kupić ziemię od prywatnego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

nie prawda... dzwoniłem do agencji bo są w mojej gminie przetargi...... i udzielili mi odpowiedzi ze nie mam nawet co probowac skadac wnioseku bo nie spelniam wymogow i bedzie odrzucony (jestem mr z roku 2014)

 

Wnioseku może nie składaj tylko przystąp do przetargu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

też jestem MR2014 i jak 13.03.2015 dostałem przelew, to 10 dni później byłem po ostatecznym akcie notarialnym - zakup ziemi od rolnika i u nich radzę szukać ziemi (jeśli ANR nie wypali) lub w ogóle zmienić biznesplan na maszyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj