Polecane posty

matttic    4

Witam wszystkich!

Ponieważ dużo szukałem w necie odnośnie danych ile pala poszczególne modele T6 i prawie nic nie znalazłem chciałbym abyśmy w tym miejscu podzielili sie tą wiedzą.

Sam przy zakupie zastanawiałem sie czy wziąć 4 czy 6 cylindrów właśnie pod kontem spalania wybrałem t6.140 ale wydaje mi sie ze pali tyle co t6.175 który miałem na testach i wydawało mi sie strasznie dużo pod 30l z pługiem Vogel&noot vario 4 skiby w bardzo wyschniętej gleby w terenie pagórkowatym ciężkie ziemie u nas i susza na jesień była)

 

Napiszcie proszę takie zestawienie o swoich T6 np:

New holland t6.140

Gruberowanie Rolmako 3 metry około XX l/h lub na ha

Orka Akpil km80 4 skiby XX l/h lub na ha (ziemie mieszane dużo iłów madów teren ze wzniesieniami woj podkarpackie) to ważne żebyśmy mieli jakieś miarodajne informacje bo na piachach to i c330 poradzi sobie z dużym „Grudziądzem” 3 lub 4 skibowym ;)

Transport przyczepa około 12ton XX l/h teren zróżnicowany

Rolowanie słomy prasa New holland xx l/h

 

Pozdrawiam przyszłych i obecnych użytkowników NH

Edytowano przez matttic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamLasik    0

Ja mam t6030 i moge ci napisac. Silniki są prawie podobne tylko ze z seri t6 beda oszczędniejsze.

 

Orka pługiem Poettinger Servo 25 około 18l/ha

Siew zestawem Poettinger Vitasem 302A z brona lion około 17l/ha

Transport Z przyczepami Metal-Fach t711/1 8t i metal-tech 6t (woziłem kukurydze łącznie miałem 19 ton) około 20l/h przy predkosci 35-40km/h

Spokojna jazda bez duzego ciezary około 10l/h.

Tutaj masz filmy z jakimi sprzetami jezdzi New Holland t6030 Delta. http://www.youtube.com/user/PLSapper/videos?view=0&flow=grid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

@mattic. Jeśli masz nowy ciągnik to się nie denerwuj bo spalanie spadnie po około 250 godz. pracy i tak samo będzie czuć zwyżkę mocy. Nie raz to pisałem i wielu użytkowników potwierdzało moje słowa. Jeśli masz Power Bostera to zwróć uwagę czy nie zapala ci się kontrolka od niego wtedy gdy nie powinna, jeśli tak zrób kalibrację skrzyni. A poza tym nie od dziś wiadomo że ciagnik 4 cylindrowy spali więcej od 6 jak ma ciężko. Te konie skądś się muszą wziąć . ;)

@ adamlasik Dużo Ci pali w agregacie upr-siewnym. Mi T6070 pali około 10-12 litrów w Kuhnie HRB303 z Integrą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

Dzięki za odpowiedzi! Bost wydaje się ze chodzi ok zapala się od 14 do 16 biegu i przy włączonym wałku. Skrzynia chodzi płynnie nie szarpie Ma dopiero 45 godzin pracy Na wiosnę dokładnie sprawdzę spalanie bo mam do zaorania odłóg hektarowy na równinie 2 kilometry od domu więc stosunkowo będzie łatwo zmierzyć a potem lżejsze prace wiosenne. Martwię się bo gwarancji mam tylko rok i jak spalanie było by na poziomie 30l to się będę bujał przez 5 lat z pijakiem bo wziąłem go na MGR.

Tu filmiki i kilka słow o splaniu w komentarzach:

 

t6.165 gdzie goście piszą o spalaniu 12-13l na ha pługi 4 i 5 skibowe

"....nie chce mi sie wierzyć zęby ten ciągnik tobie tyle wypalił ja tez mam t6 165 i pracuje z pługiem lemken opal 140 5 skibowy i średnie spalanie na jeden ha wyszło 12 l na 3 klasie ziemi przy ustawieniu 210 cm pługa...."

 

T6.150

http://www.youtube.com/watch?v=piBfUVBOVXQ

14l tylko ze nie wiadomo czy na h czy na ha bo warunki były specyficzne

 

 

Tu link do innej strony z tego forum pt. "Apetyt na on w t6000 i podobnych"

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/33839-apetyt-na-on-w-t6000-i-podobnych/

Chciałem tylko dodać ze t6 maja już ad blue i teoretycznie powinny mieć mniejsze spalanie wiec zależny mi na opiniach użytkownikówprzede wszystkim T6!

Edytowano przez matttic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

New Holland T6.120 + Unia Ibis LS

 

 

Właściciel pisze że na ha w tym zestawie spala 20L

 

Poza mną nikt nie ma na forum T6 żeby napisać parę słów o spalaniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszii    0

Mam t6 120 rok 480 mtg w orce z pługiem trzy skibowym pottinger serwo 25 na ziemiach kl 1,2,3, łazy ,glina górki czyli podkarpacie spalanie w granicach 13-16 litrów ,agregat ares tl 3 metry 11litrów w trasporcie z przyczepą12 ton przenicy około 14l. jedna uwaga jezeli nie przesadza sie z gazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja mam steyra 6125 (a wiec kopia t6.165) z adblue i mi pali

w orce 15-16l/motogodzine co daje koło 18 na hektar (sucho twardo, 4 klasa, pług zagonowy 4x44, 80% czasu jade 8biegiem, 20% 7. obroty koło 1650-1750)

gruber podobnie, z tym, ze w czasie motogodziny zrobie ponad 2ha.

siewnik plus brona wirnikowa koło 12-14l/motogodzine

 

nawet w najlżejszych pracach nigdy nie zszedłem ponizej 10l/mth

 

adblue 30l na 5 tankowań (czyli koło 900-950l)

 

zdawało mi sie, ze to dosc duzo, ale jak zobaczyłem wyniki kolegi, który załozył temat, to zrewidowałem swoje zdanie.

 

edit

ps

nie zauwazyłem po wspomnianych wczesniej 250 motogodzinach ani zwyżki mocy ani spadku spalania

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Ja mam t6050 z 2011 roku. Nominalnie miał 126 KM, zrobiłem chip tuning po którym wyszło mi 150 KM na womie. W orce spalanie spadło do 15-16 l/ha. Mam pługi pottinger servo 4 x 50 cm. W transporcie pali więcej ale pod górkę nie prosisz :) W siewniku do kukurydzy Monosem 6 rzędów na 1 ha wyliczyłem 6 litrów. Pamiętaj że zawsze trzeba mieć zapas mocy. Jeszcze warto posiedzieć cały dzień nad perfekcyjnym ustawieniem pługa to wbrew pozorom niedokładne ustawienie to czasami 2-3 litry w plecy na hektarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa92    5

NH T6.155 z pługiem pięcioskibowym Unia Tur  spalił ok 12-13 ha na ciężkiej ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

ja mam t6 120 od grudnia 480 mtg i spalanie z prasą metal-fach to spalanie z 5 litrów na godzine w kosiarce w granicach 6 a z mulczerem na 1800 obr to z 8 litrów z rozrzutnikiem metal fach 8t ok 10 litrów na godz ogólnie spalanie mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło jestem zadowolony bardzo tylko ze mam w nim jakas wade fabryczną i mi bierze 1.5 litra oleju na 10 mth i czekam na decyzje z płocka o wymiane silnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja mam t6050 z 2011 roku. Nominalnie miał 126 KM, zrobiłem chip tuning po którym wyszło mi 150 KM na womie. W orce spalanie spadło do 15-16 l/ha. Mam pługi pottinger servo 4 x 50 cm. W transporcie pali więcej ale pod górkę nie prosisz :) W siewniku do kukurydzy Monosem 6 rzędów na 1 ha wyliczyłem 6 litrów. Pamiętaj że zawsze trzeba mieć zapas mocy. Jeszcze warto posiedzieć cały dzień nad perfekcyjnym ustawieniem pługa to wbrew pozorom niedokładne ustawienie to czasami 2-3 litry w plecy na hektarze.

Kolego ja mam 6030 z tego rocznika, co można by z niego wycisnąć bo widzę po nicku że się tym zajmujesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

 

Mam  do wyboru NH t6.120 i NH t6.165  w tych samych pieniadzach. Ktory z tych ciagnikow byl by lepszy. Pracowal by przy prasie kosiarce nawozy opryski itp dodatkowo orka i uprawa 20ha. Wybrac 4 czy 6 cylindrow?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj