343

Members
 • Ilość treści

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

1 obserwujący

O 343

 • Ranga
  Użytkownik

Ostatnio na profilu byli

2048 wyświetleń profilu
 1. Witam wszystkich. Mam takie pytanie korzystałem z prow od rodziców wydzierżawiłem grunty od marca 2018 do marca 2025.Wniosek o płatność był składany w grudniu 2020 roku. Płatność otrzymałem w lutym 2021, pytanie na jak to liczą te zobowiązania powierzchni wobec agencji czy 7 lat od momentu złożenia wniosku czy 5 lat od momentu otrzymania płatności ?Bo jeśli jest 5 lat od otrzymania płatności to musze umowę dzierżawy przedłużyć o rok. Dlatego się pytam jak to wygląda bo nie wiem co robić.Z góry dzięki za pomoc.
 2. Witam .Mam pytanie chce sprzedać prasę która kupiłem 2 lata temu odliczyłem na nią VAT do tego sprzedaje też pług na który też odliczyłem VAT (13) lat temu .Jak to wygląda czy VAT który muszę odprowadzić jest taki sam (23%) czy w przypadku pługa po tylu latach też obowiązuje?Powie ktoś jak to wygląda wszystko przy sprzedaży maszyny przez rolnika vatowca.Z góry dzięki za pomoc.
 3. Wie ktoś jak skalibrować przednia oś ? Słyszałem ,że coś takiego jest .
 4. problem rozwiązany miałeś rację diody spalone.Dzieki za pomoc
 5. Witam.Mam problem ze światłami w t7 włączając światła mijania zamiast nich włączają się długie i również kontrolka na desce rozdzielczej od drogowych się pali . Zauważyłem również ,że na światłach pozycyjnych nie da się włączyć halogenów a wcześniej się dało .
 6. Wie ktoś czy przy zakupie ciągnika na prow przy składaniu wniosku o płatność to jaki dowód rejestracyjny można załączyć tzw miękki może być czy ten ostateczny musi być ?
 7. Panowie ile bierzecie za koszenie zbóż zwłaszcza żyta takiego leżącego w 80% co sypie koło 7 ton z ha ? interesuję mnie cena z cięciem i bez cięcia.
 8. Witam.Mam takie pytanie jak jest z zbiorem słonecznika chodzi mi o wilgotność podobno do 9 % ma być , chodzi mi czy on sam doschnie czy trzeba go suszyć jeśli tak to czym suszarnią do kukurydzy? Jak firmy do tego podchodzą co jeśli mam mokry słonecznik czy go kupią tak jak kukurydzę tylko były by cięcia w cenie za kazden procent.
 9. a miałeś jakieś pola piaszczyste?Jeśli tak to czy jak były duże wiatry czy kurzyło z nich ?
 10. Witam.Ten rok jak i ubiegłe lata pokazały ,co erozja wietrzna potrafi zrobić z naszymi polami. Ma ktoś może doświadczenie z używaniem włóki wiosną na orkę zimową? czy występuje wtedy też erozja wietrzna? Bo po agregacie występuje a jak pola wgl nie rusza się niczym to nie ma erozji wietrznej ale znów też nie jest to dobre zostawianie pola nie ruszanego bo wysycha przez pęknięcia gleby które powstały przez jesień , zimę.Zastanawiam się właśnie na drugi rok przed zakupem włóki czy to ma sens ? Myślę ,że ona tylko po wierzchu robi i zasypuje pęknięcia gleby a przez płytką pracę nie powoduje takiej erozji wietrznej ale to są tylko moje domysły. Klasy gleby występujące w moim gospodarstwie 4-6
 11. Witam zamierzam kupić nowy ciągnik T6 i nie wiem jaka skrzynie wybrać electrocomand czy dynamic. ElectroCommand to jest strasza ,prosta konstrukcja a Dynamic to nowa i strach w nią się pchać. Mam pytanie do użytkowników electrocomanda czy ta skrzynia jest na tyle głośnia ,że praca przez to staje się uciążliwa? Słyszałem ,że podobno one głośno pracują dlatego sam już nie wiem .Jeździłem u dealera ta skrzynia i głośno to nie pracowało ale mówił ,że jak rozgrzeje się ona i pójdzie w obciążenie to będzie głośniej .Jeśli by była ona glosna to chyba zaryzykowalbym w Dynamic Command.
 12. Tak to by był zestaw uprawowo siewny wał na przedni tuz a z tyłu agregat uprawowo siewny.Mysle bliźniaków nie potrzeba traktor ma koła 750 i prawie równo z agregatem na szerokość a to co wystaje agregat to siewnik jest na hydropaku i na kołach jedzie to ubije ta różnice co wystaje za traktor a ten wał oponowy to by zabijał pomiędzy traktorem.
 13. Witam. Zastanawiam się na zakupem wału na przedni tuz miałby on zagęszczać glebę po orce w trakcie siewu.Zdecydowałem się na zakup wału ponieważ przed siewem uprawiałem pole zwykłym agregatem na zębach i wałkach strunowych potem szedł uprawowo siewny na talerzykach i wale daszkowym i po tych zabiegach ziemia wystarczająco się nie zsiada i pęka przez co wilgoć paruje szparami.W tym roku od kolegi pożyczyłem wał campbell mandama ale wcześniej po orce szedł agregat uprawowy potem ten wał a za wałem agregat uprawowo siewny i gleba dalej pęka nie wiem co już zrobić.... zaznaczam ,że ten wał ma cienkie pierścienie i on nie zagęszcza gleby tylko się topi.U mnie na polu jest ziemia klasy 4-6 Teraz zastanawiam się może nad wyborem http://www.agro-tom.eu/wal-zageszczajacy-wz/ lub ten: http://www.namyslo.pl/?menu=opis&kategoria=waly_uprawowe&maszyna=37 ten ostatni to piszę ,że on jest posiewny ale może ktoś praktykował czy on nadaje się do uprawy orki? myślę jeszcze dodatkowo nad wymianą wału daszkowego na wał gumowy do agregatu uprawowo siewnego ale jeślibym kupił któryś wał na przedni tuz to wymiana była by potrzebna? Który z nich by lepiej zagęszczał glebę i przy tym nie zapychał się na słabej ziemi?
 14. 343

  Pole

  tutaj na początku rów jest , tylko pełny był bo dalej zamulony jest ale po dniu lub dwóch dniach powoli przepłynęła woda i dalej na polu poprzeczniaki się przekopywalo do bruzd (orane zagonowka) i z dalszej części pola to bruzdy ściągały wodę.
 15. 343

  Pole

  Znalazłem stare zdjęcie pszenicy z 2 kwietnia kiedyś co roku te pole tak wyglądało z początku wiosny i między połowa maja a końcem drugi raz poprawka deszczu. teraz 3 lata z rzędu sucho.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj