piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

norbi222    0
Dnia 24.02.2023 o 23:00, MarcinO10 napisał:

Jaka może być przyczyna ściągania jednego skrajnego pasa? Ściąga go na brzeg Komory. Reszta pasów ok ze wskazaniem na schodzenie w odwrotną stronę, ale to przez to że reguluję rolką. 

Zamiana z innym pasem nie pomaga. Tak samo obrócenie. Luzu na rolkach nie ma.

może pomoże 

IMG_20230607_081613.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Odpinałem sprężynę napinająca ramię i pasami trzeba unieść ramię do wysokości otworów technicznych w ścianie komory. I imbusem wykręcasz śruby😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

U mnie w prasie to poprostu otwory w ścianie komory. Zlokalizujesz patrząc jak ramię po promieniu unosi się do góry. A trzeba je unieść dość wysoko. Takie dziury, 25-30mm średnicy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

OPowiedzcie mi czy ten zawór przy manometrze podczas prasowania powinien być w pozycji zamknięty czy otwarty  ?  Vicon 1601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Nie sprawdzałem na podłączonej prasie, i drugie pytanie co może być przyczyną że mimo ustawienia 200 bar na sterowniku belki są poprostu luźne po zewnętrznej stronie czyli nie zbite, nawet sipma łańcuchowa bardziej dobiła pracowałem siano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Ile było na zegarze? Jak ustawiłeś zawór mechaniczny? siatka jest dobrze napięta? Sipma dobija od końca beli do środka więc po zewnątrz zawsze będzie jako tako dobite, gorzej w środku 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Szczerze ci powiem że nie patrzyłem na zegar ile jest, myślałem że jak jest na sterowniku ustawione to tylko jechać, to było moje pierwsze zwijanie tą prasą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Prasa ma dwa zawory mechaniczny i ten z sterownika, mechaniczny ma pierwszeństwo, najlepiej wkręcić go do końca i ustawiać na sterowniku. ważne też jest to jak zbierasz materiał, jeżeli jeździsz tylko środkiem to boki będą luźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

To jest od sterownika, tym chyba tylko osłone poluzujesz. to co jest w prawym górnym rogu to zawór mechaniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Rozbierał mi to tokarz, ale z tego co mi się przypomina to uciął lub ztoczył, nie bij zbyt mocno w ten pierścień bo jest kruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

A nie wiesz czy ten metalowy jest wciskany czy na gwincie bo to trzyma się jak diabeł sołtysa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Kurde tego ci nie powiem, bo po prostu oddałem cały wałek do tokarza bo mi się złamał w pół, i on to wszystko robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
Dnia 19.08.2023 o 17:28, Robertb napisał:

W jaki sposób rozebrać to aby dostac się do łożyska ?

IMG_20230819_172026.jpg

Wkręć w ten wałek śrubę żeby dostawała dna otworu i jeszcze wystawała parę centymetrów  podnieś wałek do góry w pionie i przypierdol w twarde podłoże najlepiej w kowadło i z drugiej strony łożysko wyskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

dzięki już rozpracowałem temat, a tak dla informacji łożysko plus ten plastikowy dekielek 600 zł netto na jeden wałek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, mam problem z prasa Rv157 świeży zakup. Nie ucina mi sznurka, prowadnice/rurki nie odbijają do końca przez co nie naciskają na nóż. Na sterowniku pokazuje że owijanie beli zostało zakończone i żeby opróżnić komorę a sznurek dalej idzie i owija prawy brzeg muszę wyskoczyć z ciągnika i pociągnąć za nóż żeby ucięło. Kombinowałem nawet montując przedłużkę ze śruby żeby rurki mimo że nie odbijają do końca naciskały na nóż mimo to nie zawsze to działało.. Ucięła kilkanascie razy ale nie powinno to tak działać. Poza tym na jakim programie prasować dwoma sznurkami? Miałem do tej pory 3-25-3 była lipa słabo wiązała środek, teraz mam 4-5-4 i jest spoko. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj