karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Euzebiusz29    8

W związku z wieloma pytaniami rolników, którzy już złożyli wnioski o dopłaty do materiału siewnego, sugerujemy, aby jeszcze nie wycofywać złożonych w trwającym naborze dokumentów. 

Komunikat ARiMR. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Kupiłem pszenżyto w jednostkach siewnych. dostanę dopłatę do tego? minimalna ilości materiału siewnego, jaka powinna być użyta do obsiania lub obsadzenia 1 ha powierzchni gruntów ornych, wyrażona dla pszenżyta jest w kilogramach a nie jednostkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244
Dnia 28.06.2023 o 13:45, danielhaker napisał:

JESZCZE nie, czyli sami do końca nie wiedzą czy będzie trzeba

A dziwi Cię to? Już sami nie wiedzą co górze odpierdzieli i co zrobią. Bęcki potem ludzie w agencji zbierają więc ostrożność. 

Dzisiaj ministrant mówił, że starają się przedłużyć dopłaty do nawozów zakupionych do 14 kwietnia. I od razu dodał "ale nic nie obiecuję" 

Tam ogon psem kręci 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125
7 godzin temu, piotrols napisał:

Kupiłem pszenżyto w jednostkach siewnych. dostanę dopłatę do tego? minimalna ilości materiału siewnego, jaka powinna być użyta do obsiania lub obsadzenia 1 ha powierzchni gruntów ornych, wyrażona dla pszenżyta jest w kilogramach a nie jednostkach.

Mi sprzedawca musiał FV skorygować na kg.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Wysłałem wniosek przez epuap a dziś dzwonią że muszę przyjechać i go podpisać osobiście, u was też tak to się odbywa czy honorują podpis elektroniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Trzeba drukować, podpisać, skanować i wysyłać skany..


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

i ten podpisany i zeskanowany papier trzeba jeszcze osobno podpisać elektronicznie jako załącznik...

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66
Skąd wziąść nr arkusza mapy w wniosku? W tabelce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ominąć ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66
Jak norma wysiewu dla pszenicy jest 150kg a wysiałem 140kg to jak to rozpisać zmniejszyć ilość hektarów czy wpisać 140kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
poosa21 napisał:

Wysłałem wniosek przez epuap a dziś dzwonią że muszę przyjechać i go podpisać osobiście, u was też tak to się odbywa czy honorują podpis elektroniczny.

Już tyle pism wysyłałem i jeszcze nikt do mnie nie dzwonił. Albo u was są starsze osoby i nie wiedzą o co chodzi albo nie wiem. Dwa wnioski działalność pozarolnicza tak załatwiałem i zero odzewu. Wystarczy podpis elektroniczny za porltwieedzeniem banku i to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858
21 minut temu, Kvl napisał:

Jak norma wysiewu dla pszenicy jest 150kg a wysiałem 140kg to jak to rozpisać zmniejszyć ilość hektarów czy wpisać 140kg?

Mniej niż 150kg nie możesz wpisać, ja choć siałem 95kg musiałem wpisać 150kg.

8 minut temu, krychu napisał:

Już tyle pism wysyłałem i jeszcze nikt do mnie nie dzwonił. Albo u was są starsze osoby i nie wiedzą o co chodzi albo nie wiem. Dwa wnioski działalność pozarolnicza tak załatwiałem i zero odzewu. Wystarczy podpis elektroniczny za porltwieedzeniem banku i to tyle.

Właśnie młode laski, aż warto zajechać żeby osobiście złożyć wniosek😉. Na pytanie po co jest możliwość wysyłania prze internet jak i tak trzeba jechać podpisywać to stwierdziła że takie wytyczne z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244

Chyba z dvpy nie z góry. Jeszcze mi się nie zdarzyło. Ale w pl bardziej święte od papieża 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

To jest konsekwencja uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E13506878D. Do tej pory w przypadku przesłania pisma ogólnego przez ePUAP wszystkie załączniki do tego pisma były uznawane za podpisane. Teraz każdy wniosek i załącznik wymagający podpisu musi być oddzielnie podpisany elektronicznie.

Taka jest teraz wytyczna, więc jak ktoś wysyła ePUAPem to może się spodziewać telefonu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Czyli lepiej będzie iść osobiście. Szybciej to pójdzie. Teraz to znowu wszystko kopiować, podpisać znowu skanować. Porażka jakaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Orientuje się ktoś do kiedy można wycofać wniosek na ten standardowy nabór do materiału siewnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Właśnie czytałem jakiś artykuł wczoraj na temat, pytanie do kiedy bedzie można wycofać ten stary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958

Dzwoniłem do agencji to nic nie wiedzą i nadal obowiązuje stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125

Na tą chwilę nic nie wiedzą.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj