mory1971

Luparka hydrauliczna

Polecane posty

escha    13

escha A ty jaka pompę i siłownik byś zastosował do silnika 5,5kW 1400 obr/min??

 

Dobrym rozwiązaniem byłaby pompa od bizona pzk 25 przełożenie 1:1 oraz siłownik fi 63 mm od wywrotu łyżki od tura o wysuwie 50 cm ,zależy jakie długie klocki rąbiesz, jeżeli takie do 33 cm to w zupełności wystarczy, klin nie musi schodzić do samego dołu. Lepiej od góry zostawić większy zapas, aby nie sciągać siłownika do końca. Sterowanie rozdzielacza pedałem nożnym, ma to trochę wadę gdyż praktycznie stoi się na jednej nodze. Jak będę miał chwilę wolnego to wrzucę mały filmik (z dużymi klockami). Wystarczy zwykły rozdzielacz (bez zatrzasków) ponieważ praca siłownika jest bardzo szybka. Przy ciśnieniu 150-160 nacisk wynosi prawie 5ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

poszperalem troche ,w bizonie jest stosowana pompa PZ2-kp25 nie pzk25 .

to dobra propozycja,wydajnosc pompy jest nieco wyzsza.od zaproponowanej wczesniej przez misiek1784 i cena przystepniejsza.

co do silownika ktory podales stanowczo za maly,pompa ktora zaproponowales moze pracowac przy max cisnieniu 200bar ,co pozwala uzyskac nacisk rzedu 6ton.

taka luparka jet porownywalna z AL-ko ktora opisalem wczesniej .bedzie nieco szybsza.

 

jezeli juz uzylbym tej pompy i silownika ktory zostal podany kilka postow wyzej.

byloby to optymalne rozwiazanie sila + wydajnos(szybkosc).

 

aha podajac jakies przyklady staraj sie podac dane techniczne ,nie okreslenie pompa z bizona silownik z tura.podanie danych technicznych pozwala latwiej wyszukac interesujace nas urzadzenie ,o takich samych parametrach niekoniecznie pochodzace z maszyny rolniczej.

czesto w maszynach uzywane sa pompy o roznej wydajnosci ,nie wspomne o silownikach.nawiasem mowiac 63mm to srednica tloka czy srednica zew. silownika ?

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz6    0

Panowie, jeśli chodzi o dobieranie pomp do silników i generalnie hydraulikę siłową:

Moc na pompie jest to P=Q*p

P-moc

Q-wydatek objętościowy

p-ciśnienie na jakim pracujemy

 

przy czym Q = n*q

n- obroty pompy

q-wydatek jednostkowy pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Mariusz nie do końca dobry wzór podałeś...powinien być taki

Moc silnika = przepływ pompy w l/min * ciśnienie w (w atm) jakie uzyskamy przy nominalnych obrotach silnika / 600 (pisałem z gostkiem "ponaru" i powiedział mi ze dzielenie przez 500 daje bardziej miarodajne wyniki)

 

Taki siłownik twierdzicie za wolny??

http://www.sklep.miz...9e0eab2506baa4b

 

A może taka pompa??

http://www.eponar.pl/Produkty,product,5249,category,5230/pompy_zebate_grupa_20

Edytowano przez misiek1784

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

kolego misiek ,nie do konca cie rozumie.tutaj podajesz wzory,poprawiasz innych a jednoczesnie zadajesz pytanie czy silownik bedzie za wolny mimo ze kilka postow predzej podalem ci wyliczenie co i jak .

a moze nie potrafisz czytac ?

 

podalem kalkulator pozwalajacy wyliczyc wszelkie dane ,tak sile nacisku silownika,jak i wydajnosc pompy,jej zapotrzebowanie na moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Po prostu mariusz6 podał niepełny wzór wiec poprawiłem...Pompę też obliczyłem ale pojawiły sie propozycje zastosowania pompy PZ2-kp25 (większa wydajność niż ta która zaproponowałem) ale co z tego skoro przy moim silniku ciśnienie będzie wynosiło tylko około 114 barów...

Edytowano przez misiek1784

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

mory 1971 Jedno zalozen mowi ze musi to potrafic obsluzyc moja zona :blush: i corka ,a swider jest zbyt niebezpieczny

Bardzo pomysłowy jesteś podziwiam cie a to żeby obsługiwała taką maszyne żona i córka to już całkiem przeskakujesz wszystkich ,

nalerzą ci się słowa pochwały , super facet jesteś wręcz ałtorytet . Wielki podziw i szacunek dla ciebie mam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Siłownik kupiony i rozdzielacz, pompa w drodze więc czas ruszyć z pracami pomału. Kupiłem taki rozdzielacz w który sekcja wejściowa posiada zawór przelewowy oraz zawór zwrotny i mam pytanie czy muszę dokupić jeszcze jakiś zawór zabezpieczający instalacje hydrauliczną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

w zasadzie nietrzeba.to co jest w nrozdzielaczu zabezpieczy uklad przed nadmiernym cisnieniem.doloz jakis manometr tak zeby obserwowac cisnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

jak najbardziej szczegolnie na poczatku mioga sie pojawiac opilki metalu ktore krazac w oleju beda uszkadzac pompe przyspieszajac zuzycie.

http://allegro.pl/filtr-oleju-hydraulicznego-cisnieniowy-obudowa-i3895467257.html

http://allegro.pl/obudowa-filtra-oleju-hydraulicznego-hydraulika-i3948560763.html

chyba ze masz juz cos upatrzonego.

niebyloby zle zamontowac wskaznik poziomu oleju w zbiorniku zawsze moze sie przydac.posluchaj mojej wczesniejszej rady aby zbiornik oleju byl duzy ,a rozdzielacz podlacz tak aby pracowal bezcisnieniowo inaczej bedziesz potrzebowal chlodnicy oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Jeszcze nie patrzyłem na filtry a zbiornik chyba zrobię z naczynia wyrównawczego do CO

 

wyrownawczy-1.jpg

 

a rozdzielacz podlacz tak aby pracowal bezcisnieniowo

 

Tzn jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voyteknet    0

Taki rozdzielacz nazywają Pływający ,ten na filmiku jest zatrzaskowy .

rozdzielacz pływający (z sekcją pływająca) nie ma nic wspólnego i nie da sie zastosowac w łuparce. Dzialanie polega na wypchnieciu silownika do okreslonej pozycji nie blokując przeplywu oleju przy niezasterowanej sekcji - tak jak dziala plug sniezny - "plywa" po nierównosciach.

zatrzaskowy to chyba taki ktory w obydwu pozycjach pozostaje zablokowany a ten pozostaje tylko w jednej pozycji zablokowany do momentu wzrostu cisnienia powyzej wyrtosci nastawione na dodatkowym zaworze.

ale niebede sie spieral.

masz racje. Zatrzask zasterowuje przeplyw oleju w danym kierunku "do bólu". Zmiana kierunku nastepuje tylko po mechanicznym (ręką) zasterowaniu lub zwolnieniu dzwigni.

rozdielacz o ktory chodzi koledze to rozdzielacz z zatrzaskiem hydraulicznym czyli taki ktory zasterowyjemy dzignią do momentu rozlupania drewna, nastepnie przelączamy dzwignię a ta powoduje ze silownik i rozdzielacz podczas ruchu powrotnego samoczynnie wylacza sie

 

A nie lepiej dorobić samemu zatrzask który przytrzyma dźwignie rozdzielacza w wybranym miejscu i który będzie zwalniany np jak siłownik znajdzie się w określonej pozycji...

 

 

 

To zależy od siłownika

 

a nie lepiej kupic odpowiedni rozdzielacz niz (juz to widzę) stosowac ażurowe konstrukcje prowadnic i ograniczników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

Jeszcze nie patrzyłem na filtry a zbiornik chyba zrobię z naczynia wyrównawczego do CO

 

wyrownawczy-1.jpg

 

 

 

Tzn jak??

 

 

zbiornik jak ta lala :) jak bedzie mial pojemnosc ?

 

wrzuc fotke twojego rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

poszukaj zbiornika ok 25-30 l ,uwierz olej bedzie sie nagrzewal .

 

rozdzielacz ktory kupiles o ile sie nie myle juz jest przygotowany do tego ,aby sprawdzic dmuchnij w otwor oznaczony P a z otworu T powinno bez oporu wyjsc powietrze(i odwrotnie).jezeli jest inaczej wykrec korek /zaslepke z boku rozdzielacza i ponow probe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Zbiornik kupiłem 20 litrowy https://imageshack.com/i/0rajqxj https://imageshack.com/i/e92qfkj

 

 

Zrobiłem już "łoże" jeśli można to tak nazwać :D z dwóch profili 80x80x4 i wygląda to tak https://imageshack.com/i/go2mi6j https://imageshack.com/i/eue8ssj https://imageshack.com/i/muovy9j

 

Z racji że silnik mam na osobnym wózku i chciałbym aby tak pozostało postanowiłem rozwiązać to w ten sposób że pompę połączę z wałkiem który miałem kiedyś wykorzystać a wałek dopiero z silnikiem za pomocą paska klinowego i wyglądało to będzie tak

https://imageshack.com/i/n7cnsuj https://imageshack.com/i/n5hipzj https://imageshack.com/i/e9iky7j Co myślicie o takim rozwiązaniu??

 

Mam jeszcze kilka pytać:

1. Zbiornik z olejem musi być wyżej niż pompa czy niema to znaczenia (różnica w poziome pomiędzy zbiornikiem a pompą max 50cm)??

2. Filtr zamontować na powrocie oleju do zbiornika czy pomiędzy zbiornikiem a pompą??

3. Manometr zamontować pomiędzy pompą a rozdzielaczem??

4. Ma jakieś znaczenie odległość w zbiorniku pomiędzy poborem oleju przez pompę a jego powrotem??

 

Jestem otwarty na wszelkie uwagi i wskazówki...

Edytowano przez misiek1784

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

ales wykombinowal z tym silnikiem ^^ nie wiem czy jeden pasek pociagnie pompe pod pelnym obciazeniem,moze slizgac.

 

1.pompa jej gorna krawedz moze ale nie powinna byc wyzej niz maksymalny poziom oleju,zapobiega to pracy na sucho po dluzszym postoju .Olej splynie do zbiornika i pompa bedzie pracowac na poczatku bez smarowania.

2.Tak na powrocie do zbiornika

3.tak

4.zastosuj przewod o duzej srednicy i nie bedzie problemu ,na zbiorniku masz krocce chyba 1" wiec zaloz waz o tej srednicy i zredukuj dopiero na pompie.

 

LOze wyglada na solidne jednak dla poprawienia stabilnosci dospawalbym od spodu profil teowy 50mm albo plaskownik 50-60 x 5 lub 6mm.

Chodzi o sile ktora bedzie probowala wygiac oba profile ,do tego dolozylbym ze 2 lub poprzeczki miedzy profilami rowniez do usztywnienia.

 

zasilanie silownika zrobilbym z boku lub najlepiej od spodu(masz miejsce miedzy profilami) uchroni to weze przed uszkodzeniem jakimi wiekszymi klocami (roznie bywa) i obnizy konstrukcje i skroci weze .

 

Nie zapomnij o odpowietrzeniu zbiornika oleju .

 

Przednie mocowanie silownika to metal czy plastik?

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Przednie mocowanie to metal. Myślisz że profil o grubości 4 mm może się jednak wyginać?? Może jednak zrezygnuje z tego pomysłu z paskiem klinowym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pasek nie da rady, będzie się ślizgało. Sprzęgło kłowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek
      od pewnego czasu mam problem z podnosnikiem, otóż co chwila mi opuszcza sie (dzwignia od podnoszenia nie przesuwa sie) czasem nawet nie moge z agregatem zawrócic bo podniose, zaczne cofac a agregat juz na ziemi, z dalszych pól wrócić czy dojechac to już tragedia, czasem podniesie sie do polowy i wtedy ani nie chce sie opuscic ani wyzej podniesc
      co moze bys przyczyną tego?? już wymienilismy rozdzielacz po kilka razy te wszystkie zawory, pompke wspomagającą (obecnie jest zaslepiona bo mówili ze ona moze to powodowa c i nic to nie dało) :angry:
    • Przez szymsajm
      Witam.
       
      Nie dawno przestała działać w MF 3125 pompa hydrauliczna, ale chyba nie cała, bo z tego co wiem to pompa ta składa się z dwóch pomp.
       
      Podnośnik, wspomaganie kierownicy i wyjścia hydrauliczne działają dalej.
       
      Nie działa:
      1. WOM
      2. Blokada
      3. Żółw/Zając
      4. Wyłącznik napędu
       
      Na desce po uruchomieniu silnika nie gaśnie czerwona kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni biegów.
       
      Na skrzyni biegów są 2 dekielki, jeden z prawej a drugi z lewej strony.
      Czy do tej pompy można dojść przez któryś z tych dekielków, czy konieczny będzie rozbiór skrzyni biegów?
    • Przez STEPHANY
      potrzebna pompa hydrauliczna do ursusa c45,wiecie gdzie dostane albo zreperuja.bardzo prosze o pomoc
    • Przez Mf255fan
      Witam
      Posiadam beczke z ręcznym otwieraniem co jest trochę uciążliwe,więc chce sb ją przerobić na hydrauliczne.Ale oryginalne siłowniki są strasznie drogie i czy siłownik do hamulców hydraulicznych przyczepy (też z wbudowaną sprężyną) jest w stanie normalnie otwierać i zamykać zasuwę 4" w tym przypadku sprężyna by zamykała.
      link do siłownika http://olx.pl/oferta/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-przyczepa-tandem-hamulce-przyczepa-CID757-ID4Qq1W.html#31b867660e
    • Przez Maniek333333
      Witam =)
       
       
      Mam pewien problem z pompa hydrauliczna otoz , podczas gdy ciagnik jest odpalony i chce wlaczyc pompe hydrauliczna , tym wichajsterkiem w srodku kabiny , slysze zgrzytanie i nie chce sie ona zalaczyc , (czasami sie zalacza)  . Wiecie moze w czym tkwi problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj