Maniek333333

Bialorus Jumz-M6 - pompa hydrauliczna .

Polecane posty

Witam =)

Mam pewien problem z pompa hydrauliczna otoz , podczas gdy ciagnik jest odpalony i chce wlaczyc pompe hydrauliczna , tym wichajsterkiem w srodku kabiny , slysze zgrzytanie i nie chce sie ona zalaczyc , (czasami sie zalacza)  . Wiecie moze w czym tkwi problem ?

GucioJUMZ    299

Sprzęgło wyciskaj do końca niskie obroty silnika jak najniżej jak się da i wbijasz wom .lub już jest tak tuleja przesuwna obrobiona że nie chce się załączać A wersja to rolnicza czy budowlana 

Wiadomość z agroFakt.pl

jonkszi    66

Problem tkwi że tam że tak powiem w braku synchronizacji tych zebatek czasami ci się uda ale nie zawsze trzeba po prostu gasić ciagnik (wyłaczyć jest łatwo pompę hyd) tak samo cięzko właczyć sprężarkę w ciągniku

GucioJUMZ    299

Problem jest bo niema synchronizacji to racja ale jak się zejdzie z obrotów silnika to dość sprawnie można wbić wom Pracuje Jumzem z prasą to wiem jak jest dobrze załączać wałek to nie pompy tylko prasa i najczęściej idzie to z nogi bez zgrzytu gasić i zapalać to by mi prądu zbrakło co raz odpalać . ten wom jest tak dobrze włączyć jak kolega wyżej sprężarkę w MTZ . pozdrawiam 

Aha czyli z tego wszystkiego wynika ,ze pompe trzeba wlaczyc przed urochomieniem ciagnika ? .

GucioJumz tak posiada walek przekaznika mocy czyli poprostu WOM .

Jak juz tak dobrze zrozumialem to nie wada pompy, lecz zla synchronizacja ukladu zebatego , wynika z tego ,ze wszystkie Jumzy maja tą oto wade ?

Mironeks    6

Masz nie wyregulowany drugi stopień sprzęgła , aby ustawić drugi stopień wkręcasz do oporu trzy śruby ze sprężynami na docisku i odkręcasz 1,5 obrotu .

A pompe hydrauliczną załancza sie z lewej strony przy silniku .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotrekk9540
      czy ktoś wie jak wyjąc pompę paliwa w jd 1072?
    • Przez Filipson
      Witam.  Mam problem z podłączeniem zewnętrznej pompy hydrauliki w John Deere 2850. Pod które korki się wpiąć ? W starej mam trzy podłączenia, a w nowej są cztery .Moja nowa pompa wygląda tak:  

• Przez bartekandruszko
      Witam. W moim case pompa hydrauliczna znaczyna wyć przy obrotach około 800 później cichnie i znów zaczyna wyć od 1600 do 1700 a później znów cichnie, agregat podnosi biegów nie rozłancza niby wszystko ok, ale jak zacznę podnośić maszynę na tylnym tuzie przy tych obrotach co wyżej napisałem to się wycisza a jak podniesie do końca to znów wyje. Czyżby to były objawy umierajacej pompy? Pozdrawiam 
    • Przez Alchemik
      W czasie pracy ładowarką, gdy pociągniemy za dźwignię, żeby podnieść  ramię, lub ładowarkę na "łapach" w pierwszym momencie zamiast unoszenia to mamy gwałtowne opadanie kilka cm w dół  ( z 1000kg w łyżce podejrzewam że obecnie mogłaby się ładowarka przewrócić przy maksymalnym wysięgu, a przy ładowaniu normalnych ładunków przedni lemiesz odrywa się na moment od ziemi.... )
      ładowarka jak kolegi zwc18 z forum:

schemat hydrauliki na 95% jak tu:
      schemat
      Problem się nasila z biegiem czasu, mimo, że pracuje sporadycznie.  Ramiona same nie opadają - 500kg można za zgaszonym silniku zostawić na kilka godzin, minimalnie opadnie, ruchy ramion przy pracy są dosyć szybkie, czasami silnik nawet pracuje na za niskich obrotach ze względu na szybkie ruchy ramion.
      Gdzie szukać przyczyny?
      - zatrzaski hydrauliczne przy siłownikach?
      - rozdzielacz (który?)
      - zawory przelewowe, bezpieczeństwa w rozdzielaczach?
      - zawór łączący pompy zasilające przy rozdzielaczu?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.