mory1971

Luparka hydrauliczna

Polecane posty

KRISS75    54

No właśnie ostrzegaliśmy przed naprężeniami.A tak z ciekawości:na moje oko trochę za wysoko(chyba że zdjęcie myli) umiejscowiony siłownik w stosunku do "blatu",co jak chcesz przełupać mniejszy klocek np.10 cm średnicy?na Twoim miejscu dołożyłbym jeszcze tego 'blatu"bo jest tam jakaś dziura ale maszynka ok.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

powrot do pozycji zerowej w zasadzie tylko mechanicznie ,za pomoca dzwigni i ciegien polaczonych z silownikiem i dzwignia rozdzielacza ,chyba ze wymiana rozdzielacza na taki ktory podalem w jednym z wczesniejszych postow ,niestety sa drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43
Napisano (edytowany)

Witam posiadam zbiornik oleju hydraulicznego z blachy z krutcami jakieś 15 lit pomieści np do łuparki kształt prostokątna ,pytania pisać na PW

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Opcję "powrotu" ma rozdzielacz od T25, jak ciśnienie wzrośnie w układzie, to wyrzuca, tylko nie wiem, czy przy takich wartościach ciśnienia jak u ciebie, będzie to działać, podnośnik wyłącza przy 140 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

warto wiedziec ,na pewno jest to tansza opcja niz zawory oferowane w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

Niestety na razie prace wstrzymane z powodu braku czasu

 

 

i jak znalazles troche czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

Luparka hydrauliczna wesja 2.0

 

Moze nie jest to demon predkosci ale dziala.
Warto zwrocic uwage na manometr pokazuje jakie cisnienie jest w ukladzie podczas lupania ,malo kiedy przekracza 60bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

wczoraj staszek ze szwagrem i jego synem w 6 godz zrabali mniej wiecej tyle olszyny ile tam widac w szopie, przy takim tempie roboty to by im z tydzien zeszlo:P, to fajna zabawka  dla amatorow, profesjonalny sprzet to bede w sobote ogladal w kielcach, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

Powiadasz ze w 6 godzin w trojke machneli ponad 20 kubikowB| drewna dobrzy sa .nawet niechce wiedziec ile zrobia maszyny profesjonalne.

Zaznaczam 20 kubikow(metrow szesciennych) nie 20 metrow przestrzennych...

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878
1 godzinę temu, jacus napisał:

wczoraj staszek ze szwagrem i jego synem w 6 godz zrabali mniej wiecej tyle olszyny ile tam widac w szopie, przy takim tempie roboty to by im z tydzien zeszlo:P, to fajna zabawka  dla amatorow, profesjonalny sprzet to bede w sobote ogladal w kielcach, 

TO będziesz miał też profesjonalną cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

profesjonalny sprzet jest fajny wsadzasz klocka sosny a wychodzi zapakowane w worek drzewo na rozpalke:D, cena tez fajna, ale jesli masz firme ktora zajmuje sie to musisz zainwestowac- u nas w okolicy jest kilka takich ktore dziennie rabia kilkanascie kubikow, do masarni i kominkow, znajomy prowadzil kiedys uslugi rolne-sprzedal kombajny i ciagniki a teraz kilka razy dziennie jego auta kursuja na krakow z drzewem do kominkow- z tego co mowi to mu nie zal bizona ktorym 20 lat jezdzil.:P.

chlopaki rabia drzewo na kilku masarniach w okolicy wiec maja wprawe- swieza olszyna dobrze idzie-tym bardziej ze nie ma przesadnie grubej, gorzej bedzie z bukiem jest pare konkretnych odziomkow:26_nerd:, az im wspolczuje, kilka wiekszym masarni ma juz sprzet do rabania za prawie 100 tys- ale oni kilkanascie kubikow dziennie spala i 3 chlopow ma co robic przy luparce.

problem z rabaniem drzewa za kilka lat sam sie rozwiaze- nie bedzie czym palic, u nas tna na potege- jak zyje [jeszcze z ojcem konmi drzewo wyciagalem] to tego nie bylo ,za 5 lat wytna wszystko zdatne drzewo,firmy drzewo sprowadzaja ze slowacji i bieszczad, w sasiedniej wsi 500 kubikow buka czeka na sprzedaz wiatr po gorkach hula, 

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roy2022    0

Cześć widzę że temat jest stary, ale czy możecie mi doradzić jakie elementy kupić aby stworzyć łuparkę hydrauliczną o nacisku 12-14 ton ? Bardzo proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

A po co o takim wielkim nacisku? Mam luparkę swojego pomysłu. Pompa od bizona silnik z bąka - naped na paski. Siłownik o średnicy tłoka 70mm  Zakładałem grubszy silownik ale pomimo większego nacisku wolniej chodzila. Luparka jest pionowo, sterowanie rozdzielaczem nogą, Można powiedzieć ,że szybciej idzie rąbanie niż cięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roy2022    0

Część, przepraszam że teraz dopiero dopisuję, ale w końcu mam urlop. Zacznę od poczatku, zrobiłem łuparke kinetyczną  tj. 2 koła po 60 kg listwa zębata m4, wałek hartowany, i wszystko wzmocnione. Łuparka spisuje się nieźle, ale niestety nie radzi sobie z krzywo pociętymi klockami , lub mocno sękatymi. Cóż to był trochę ślepy zaułek. 

Dlatego chcę zrobić bardziej niezawodną hydrauliczna , z tym naciskiem 12 ton to trochę przesadziłem. Z tego czytałem to masz własną o której pisałeś w 2014 roku tj.

Jeden powie, że szklanka do połowy jest pełna, a drugi powie,że od połowy jest pusta. Obydwaj mają rajcę. Mam łuparkę hydrauliczną pionową, pompa od bizona, silnik od śrutownika bąka, przełożenie 1:1. Testowałem różne siłowniki. Grubsze chodzą wolno. Teraz mam założony na zewnątrz fi ok. 7 cm i jest on optymalny do prędkości wysuwu oraz siły nacisku. Nie zamieniłbym mojej łuparki na poziomą.Łuparką rąbię klocki nieraz i powyżej 50 cm. Czy możesz podać więcej danych bo pompa do bizona jest niejedna ?

Przeglądałem YT i ta jest przyzwoita 

dane od właściciela

max nacisk tłoka ok. 15T -czas pełnego wysuwu tłoka ok 4sek. Średnica tłoka 12cm, tłoczysko 5cm 

-max długość rąbanego klocka 50cm

-silnik elektryczny 3-fazowy o mocy 7,5kW 1450 obr na min

-rozdzielacz hydrauliczny 3-sekcyjny

-pompa o wydajności 40l

 rozdzielacz 80l

-filtr hydrauliczny powrotny

-regulowany hydraulicznie nóż (możliwość łupania na 2 lub 4 kawałki)

-podajnik hydrauliczny

-pojemność zbiornika oleju 28l

rozdzielacz hydrauliczny 3-sekcyjny

-pompa o wydajności 40l

-filtr hydrauliczny powrotny

-regulowany hydraulicznie nóż (możliwość łupania na 2 lub 4 kawałki)

-podajnik hydrauliczny

-pojemność zbiornika oleju 28l

olej hl46

Co bys w niej kolego poprawił ?

Przepraszam za literówki , ale pisze z tableta i jest to męka.

Edytowano przez Roy2022
Dopiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek
      od pewnego czasu mam problem z podnosnikiem, otóż co chwila mi opuszcza sie (dzwignia od podnoszenia nie przesuwa sie) czasem nawet nie moge z agregatem zawrócic bo podniose, zaczne cofac a agregat juz na ziemi, z dalszych pól wrócić czy dojechac to już tragedia, czasem podniesie sie do polowy i wtedy ani nie chce sie opuscic ani wyzej podniesc
      co moze bys przyczyną tego?? już wymienilismy rozdzielacz po kilka razy te wszystkie zawory, pompke wspomagającą (obecnie jest zaslepiona bo mówili ze ona moze to powodowa c i nic to nie dało) :angry:
    • Przez szymsajm
      Witam.
       
      Nie dawno przestała działać w MF 3125 pompa hydrauliczna, ale chyba nie cała, bo z tego co wiem to pompa ta składa się z dwóch pomp.
       
      Podnośnik, wspomaganie kierownicy i wyjścia hydrauliczne działają dalej.
       
      Nie działa:
      1. WOM
      2. Blokada
      3. Żółw/Zając
      4. Wyłącznik napędu
       
      Na desce po uruchomieniu silnika nie gaśnie czerwona kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni biegów.
       
      Na skrzyni biegów są 2 dekielki, jeden z prawej a drugi z lewej strony.
      Czy do tej pompy można dojść przez któryś z tych dekielków, czy konieczny będzie rozbiór skrzyni biegów?
    • Przez STEPHANY
      potrzebna pompa hydrauliczna do ursusa c45,wiecie gdzie dostane albo zreperuja.bardzo prosze o pomoc
    • Przez Mf255fan
      Witam
      Posiadam beczke z ręcznym otwieraniem co jest trochę uciążliwe,więc chce sb ją przerobić na hydrauliczne.Ale oryginalne siłowniki są strasznie drogie i czy siłownik do hamulców hydraulicznych przyczepy (też z wbudowaną sprężyną) jest w stanie normalnie otwierać i zamykać zasuwę 4" w tym przypadku sprężyna by zamykała.
      link do siłownika http://olx.pl/oferta/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-przyczepa-tandem-hamulce-przyczepa-CID757-ID4Qq1W.html#31b867660e
    • Przez Maniek333333
      Witam =)
       
       
      Mam pewien problem z pompa hydrauliczna otoz , podczas gdy ciagnik jest odpalony i chce wlaczyc pompe hydrauliczna , tym wichajsterkiem w srodku kabiny , slysze zgrzytanie i nie chce sie ona zalaczyc , (czasami sie zalacza)  . Wiecie moze w czym tkwi problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj