mory1971

Luparka hydrauliczna

Polecane posty

mory1971    1

W innym moim temacie opisalem przyczepe do zwozki drewna ,czas na drugi "wynalazek".

Dotychczas uzywalem luparki 7T jednak ciecie pila grubych klocow drewna a nastepnie ich podnoszenie ...... ehhh szkoda gadac ,kazdy kto to robil wie o co biega :)

Wiec zdecydowalem sie na budowe samodzielna luparki hydraulicznej,najpierw zastanawialem sie nad swidrem ale jedno z zalozen mowi ze musi to potrafic obsluzyc moja zona :blush: i corka ,a swider jest zbyt niebezpieczny.

 

Do rzeczy,na poczatku mial byc mniejszy ,nacisk ok 12ton dlugosc lupanej klody ok 80cm ,odpowiedni silownik,agregat hydraliczny oraz dzwigar stalowy posiadalem wiec do roboty .

Jednakze po dluzszym namysle i kilku godzinach pracy stwierdzilem ze jest to zbyt male i nie da sie uniknac ciecia klod za pomoca pily motorowej a to oznacza trociny bez konca,przez co zmienilem zalozenia i postanowilem zb udowac cos wiekszego.

Dlugo szukalem materialow ,robilem obliczenia,kosztorysy itd,itd... i wyszlo ze chyba lepiej bedzie sie rozejrzec na znanych portalach internetowych za czyms gotowym ,wykonanym przez kogos we wlasnym zakresie.

W efekcie kupilem cos takiego:

 

b677d4d3533515c2m.jpg

 

db1b6888c9887f6dm.jpg

 

dzialajaca luparka ,przerobiona przez wlasciciela ,zamontowal wiekszy silownik przez co nacisk maksymalny wynosil przy 400bar az 50ton B) ,efektem ubocznym bylo zmniejszenie predkosci cylindra wiec postanowil sie tego ustrojstwa pozbyc.

 

Kosztowalo sporo ale warto bylo ,silownik ok 130mm ,1000mm skok tloka gotowa rama z kolami,agregat hydrauliczny (niestety zbat mala wydajnosc pompy).

 

Troche przemyslen ,2 tygodnie pracy wieczorami po 4-6 godzin i efekt :

 

ef5c5099133045bbm.jpg

 

Zmienilem agregat hydrauliczny na ten przewidziany do mniejszej luparki ,dolozylem stol ,zmienilem kierunek pracy luparki(klin nie jest juz polaczony z silownikiem tylko na koncu ramy)

 

mimo zastosowania nieco wiekszego agregatu rewelacji nie bylo,silownik potrzebowal 55s na wysuniecie sie i 45 s na powrot <_< <_< ,krotka decyzja i zmienilem silnik na mocniejszy 5,5kw i 2880 obr/min ,silownik potrzebuje teraz 20 s na pelny wysow przy tej samej sile.

Niestety spelnily sie moje obawy ,wskutek zwiekszonej predkosci obrotowej pojawilo sie niepozadane i szkodliwe zjawisko kawitacji,mysle ze uda sie mi sie je usunac stosujac olej o innej gestosci HLP22,teraz jest hlp46.

Obliczona sila nacisku to 20ton wystarcza w zupelnosci by rozciac odnogi na sekatym klocu drewna.

Ponizej kilka fotek z wygladu koncowego,klin krzyzowy bedzie zmieniony ,"wasy" musza byc dluzsze.

Chce rowniez zapobiec odpowiedziom typu "Dobra siekierka polupie tez te pare metrow " ,tak wyglada drewno ktore zakupilem to ok 7,5 m³ debiny,rocznie kupuje co najmniej 4 takie sterty .

 

b1fa5ab9beec6796m.jpg

 

2cde60f8b842b992m.jpg

 

Agregat z mocniejszym silnikiem

 

abf515be4cb12cecm.jpg

 

Klin krzyzowy w obecnej wersji:

 

53c7c4f7fd266ee5m.jpg

 

Luparka w pelnej okazalosci:

 

f5b2c548644aca97m.jpg

 

ef5c5099133045bbm.jpg

 

sterte z tylu polupalem ta mala lupareczka widoczna z tylu nowej .

 

Silownik

 

bc09ad62f163cd48m.jpg

 

Z gory dziekuje za wszelkie porady i komentarze ,byc moze beda tak samo przydatne jak w przypadku przyczepy do zwozki drewna.

 

 

Aaaaa...... bylbym zaponial :) do ciecia juz rozlupanych klod kupilem gotowe pile taka jak ta:

 

1c09fa031c86211em.jpg

zaleta tej opcji jest duzo mniejsza ilosc trocin i nie trzeba sie szarpac z ciezkimi klocami drewna.

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

dzisiaj kolejne testy,olej wymieniony na rzadszy lhp22 ,jeszcze slychac pojedyncze chrzesty podejrzewam ze to wina zbyt malego zbiornika.

Powracajacy olej powoduje jakies zawirowania cycus B)

Ogolnie dziala .

 

http://youtu.be/WOpMzm9aLFo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Mam nadzieję że autor nie będzie miał mi za złe że zadam kilka pytań odnośnie łuparki która zamierzam zrobić (nie chce zakładać kolejnego tematu o tym samym urządzeniu)

 

Mam do dyspozycji silnik 3 fazowy 5,5kW 1400obr/min i chciałbym go użyć do napędzania takiej oto pompy hydraulicznej:

http://rolmetplus.pl...-14-d-10-n.html

 

Siła nacisku interesuje mnie w granicach 9 ton dlatego wybrałem taki oto siłownik:

http://www.sklep.miz...9e0eab2506baa4b

 

Co sądzicie o takim zestawieniu?? Może wybralibyście coś innego?? Łuparka ma służyć w celach prywatnych nie zarobkowych i łupać kawałki drewna bukowego 35cm i średnicy masz 50cm. Będę wdzięczny za jakiekolwiek uwagi i porady

 

PS: A co do konstrukcji autora tematu to bardzo mi się podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

GoRAL1 zdecydowałem się na konstrukcje pozioma ale najpierw chce dobrać pompę+siłownik i od razu zamówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

silnik jak i pompa ktore wybrales sa w zupelnosci wystarczajace.

zrob uklad z swobodnym przeplywem w stanie spoczynku,pozwoli to ominac problemy z przegrzewajacym sie olejem,nie potrzebna jest chlodnica olejowa,silnik nie pracuje stale pod obciazeniem ,i mozna zamontowac silniik o mniejszej mocy np 4kw.wystarczy w zupelnosci.

oczywiscie niezapomnij o odpowiednim zaworze nadcisnieniowym.

 

silownik jednak wg mnie ma zbyt maly wysow ,500 mm w zasadzie wystarcza ale czesto zdarza sie cos dluzszego i zaczynaja sie schody,chyba ze od razu zakladasz ze bedziesz lupal klocki ktorych dlugosc nieprzekroczy 500mm.

klin zamontuj na ramie nie na silowniku,ulatwi to usuwanie drewna.jezeli klin bedzie na silowniku musisz wszystkie polupane klocki przerzucac recznie a tak spadna poza maszyne do podstawionego kosza lup wozka.Tak jak tutaj:

 

http://youtu.be/FFedGAilPho

 

z drugiej strony jezeli chcesz kupic wszystkie elementy nowe to nie wiem czy ma sens robic to samemu,gotowa luparka o podobnych rozmiarach w markecie budowlanym to koszt ok 1000pln. sam takiej uzywam i zrobila juz jakies 100m³ drewna i dziala nadal.widac ja na jednym ze zdjec.

producent to AL-KO na stojaku z kolami.

dokladnie takiej uzywam:

 

http://youtu.be/6tuX1O-9FE8

 

silownik 470,pompa 550,rozdzielacz ok 200 do tego material,weze hydrauliczne + praca.....nie wiem czy ma sens .wiem wykonane we wlasnym zakresie sprawia satysfakcje ale niekiedy mija sie to z celem.

 

ponizej masz kalkulatory do obliczen silownikow i pomp hydraulicznych.

 

http://www.hydraprod...gsleistung.aspx

http://hydromech-kra...kalkulator.html

 

Tak pionowa jak i pozioma luparka wymaga schylenia sie po klocek ,krotkie klocki juz pociete na wymiar to pol biedy ale dlugie niestety trzeba podniesc i umiejscowic na luparce.

do obydwu nie jest zle zamontowac podnosnik do drewna.

aby ciac dlugie kloce lepsza jest pozioma gdyz nie wymaga ponownego podnoszenia do pionu rozlupanych klod ktore sa jeszce zbyt grube .

kolego goral przyklad ktory podales wymaga tak samo podnoszenia klockow albo pracy na kuckach co jest bardzo meczace.

przy luparce poziomej mozna sie pokusic o zamontowanie leja do zaladunku drewna na wozek/taczke lub jakiegos przenosnika tasmowego.

przy pionowejnie jest to juz takie proste i w zasadzie trzeba drewno zbierac recznie.

 

nawiasem mowiac mam do sprzedania moj pierwszy projekt pompa 400 bar podobna wydajnosc jak ta z ogloszenia,zamontowany juz rozdzielacz,silownik ok 680mm,oraz szyna 120x120 z tloczyskiem i rozpoczetym klinem krzyzowym.

wiecej info na pw.

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Łuparka Alko z tego co patrzyłem na stronce to wg licha jak na moje drewno gdzie klocki mają po około 50cm średnicy nawet. Znalazłem pewnego producenta u którego kupię pompę za 370 zł więc już coś taniej a co do siłownika u nich to mam zadzwonić w poniedziałek:) Od czego zależy jakie ciśnienie będzie na siłowniku podczas pracy??

 

A co do filmiku tego pierwszego to jedno mnie zastanawia bo tam jest napisane że "Silnik 5,5Kw, pompa 40l/min cylinder 80cm skok 66cm nacisk ok.12t przy 180 bar. na rozdzielaczu."

A tutaj podaje wzór na dobór silnika względem pompy i ciśnienia:

Moc silnika = przepływ pompy w l/min * ciśnienie w (atm - które wpisaliśmy powyżej) jakie uzyskamy przy nominalnych obrotach silnika / 600

Edytowano przez misiek1784

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

uwierz ze ta al-ko daje rade ,klocka 50 cm nie rozlupiesz na jeden raz.5 lat uzywalem wylacznie tej ,lupalemm rozne drewno tak lisciaste jak iglaste.nejlepiej pracuje sie we dwojke,jeden zalacza maszyne drugi operuje klockiem.czesc drewna widoczna na zdjeciach zostala polupana wlasnie ta mala lupareczka.

cisnienie zalezy ...... hmmmm.... na pewno od tego jakie nastawisz na zaworze przelewowym(max .cisnienie jakie uzyskasz),od obciazenia (tylko w ukladzie ktory zaproponowalem ci czyli "bezcisnieniowym")

 

rozejrzyj sie za pompami uzywanymi to samo silownik,na pewno jest gdzies w okolicy zlomowisko gdzie rozbieraja koparki ,ladowarki itp .za naprawde niewielkie pieniadze dostaniesz silowniki i to duze ,o duzej sile. nie baw sie w jakies zabawki i nie w wchodz w wysokie cisnienia ,wiecej problemow niz pozytku z tego.

do 200bar wystarcza w zupelnosci ,tylko trzeba silownik o wiekszej srednicy.

 

z tymi danymi na filmie troche przesadzil,silownik jest mniej wiecej taki sam jak twoj ktory wyszukales i jakby niepatrzec przy 180bar nie wycisnie wiecej jak 9,2 tony,to samo dotyczy silnika i wydajnosci pompy . mozesz sam sprawdzic powyzej podalem kalkulator wystarczy wprowadzic dane .

jak bedzie czas i troche pieniedzy (mam na razie inne wydatki) zamontuje rozdzielacz kickout czyli taki tory podczas ruchu powrotnego samoczynnie wylacza sie .

 

ot takie cos:

http://www.ebay.de/i...=item27dbb58558

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

zatrzaskowy to chyba taki ktory w obydwu pozycjach pozostaje zablokowany a ten pozostaje tylko w jednej pozycji zablokowany do momentu wzrostu cisnienia powyzej wyrtosci nastawione na dodatkowym zaworze.

ale niebede sie spieral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

A nie lepiej dorobić samemu zatrzask który przytrzyma dźwignie rozdzielacza w wybranym miejscu i który będzie zwalniany np jak siłownik znajdzie się w określonej pozycji...

 

i jakby niepatrzec przy 180bar nie wycisnie wiecej jak 9,2 tony

 

To zależy od siłownika

Edytowano przez misiek1784

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Jeden powie, że szklanka do połowy jest pełna, a drugi powie,że od połowy jest pusta. Obydwaj mają rajcę. Mam łuparkę hydrauliczną pionową, pompa od bizona, silnik od śrutownika bąka, przełożenie 1:1. Testowałem różne siłowniki. Grubsze chodzą wolno. Teraz mam założony na zewnątrz fi ok. 7 cm i jest on optymalny do prędkości wysuwu oraz siły nacisku. Nie zamieniłbym mojej łuparki na poziomą.Łuparką rąbię klocki nieraz i powyżej 50 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

A nie lepiej dorobić samemu zatrzask który przytrzyma dźwignie rozdzielacza w wybranym miejscu i który będzie zwalniany np jak siłownik znajdzie się w określonej pozycji...

 

mechanicznie zbyt skomplikowane lepiej kupic rozdzielacz gotowy i zamontowac .

 

Jeden powie, że szklanka do połowy jest pełna, a drugi powie,że od połowy jest pusta. Obydwaj mają rajcę. Mam łuparkę hydrauliczną pionową, pompa od bizona, silnik od śrutownika bąka, przełożenie 1:1. Testowałem różne siłowniki. Grubsze chodzą wolno. Teraz mam założony na zewnątrz fi ok. 7 cm i jest on optymalny do prędkości wysuwu oraz siły nacisku. Nie zamieniłbym mojej łuparki na poziomą.Łuparką rąbię klocki nieraz i powyżej 50 cm.

jaka moc silnika ,jakie obroty,jaka wydajnosc pompy jakie dokladnie wymiary silownika.to sa wazne dane aby moc porownac luparki.

 

to chyba logiczne ze silownik o wiekszej srednicy(grubszy) ma wieksza objetosc.Pompa hydrauliczna ma stala wydajnosc przy zasianiu silnikiem elektrycznym(stale obroty silnika) wiec przy wiekszym silowniku(wieksza srednica a taka sama dlugosc) trzeba wiecej czasu aby go napelnic .

Wiadro napelnisz szybciej niz beczke lejac wezem co nie ? ludzie czytajcie ze zrozumieniuem i myslcie troche .

jednak silownik o wiekszej srednicy ma wieksza sile nacisku przy tym samym cisnieniu ,mowiac inaczej ma wiecej sily ale jest wolniejszy przy takiej samej wydajnosci pompy i takim samym cisnieniu.

 

to czy lezaca czy stojaca nie zadnego wplywu na grubosc lupanego drewna jakie jest w stanie przerobic maszyna.

popatrz na zdjecia widac tam kloce o srednicy ok 60-70 cm.wczesniej cialem je na krotkie kawalki i lupalem na tej malej Al-Ko i tez dala rady.

 

Ja zawsze kupuje "metrówki" i tnę je na 3 klocki więc stwierdziłem ze wygodniejsza dla mnie będzie łuparka pozioma...

 

 

Miał ktoś z Was styczność z takim rozdzielaczem?? Co daje ten zatrzask??

rozdzielacz ktory podales blokuje wajche w obie strony

 

rozdzielacz kickout dziala w ten sposob :

dzwignia w jedna strone ,normalny wysow silownika bez blokady puszczasz wajche silownik sie zatrzymuje .

wajcha w druga strone ,zatrzask blokuje wajche ,silownik wraca do pozycji poczatkowej ale nie trzeba trzymac wajchy.silownik dojezdza do konca cisnienie rosnie i niewielki trzpien powoduje odblokowanie wajchy i zatrzymanie silownika.

 

bardzo dobre wlasnie w luparce,nie trzeba trzymac wajchy rozdzielacza aby silownik wrocil do pozycji spoczynkowej.dzieje sie to samoczynnie.

 

osobiscie rowniez uwazam ze pozioma luparka ma wiecej zalet niz pozioma .

 

w praktyce wystarcza nacisk ok 6-8 ton w zupelnosci,wieksze sily potrzebne sa przy drewnie o duzej srednicy z sekami .przygladalem sie manometrowi rzadko kiedy przekroczyl 80bar co daje nacisk ok 10ton i to tylko w poczatkowej fazie ,gdy pien juz zaczyna pekac cisnienie jest na wysokosci 30 bar a wiec tyle i trzeba zeby pokonac sily oporu silownika i klina.

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Im więcej pisze z gościem z firmy która robi elementy instalacji siłowych tym mam większy mętlik bo okazuje się że przy pompie 14cm3/obr to ciśnienie da mi około 135 bar, 12cm3/obr około 170 a dopiero 10cm3/obr da mi te 180 bar ale wiem ze wiąże się to z tym ze siłownik będzie wolniej chodził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

podalem ci kalkulator tam wprowadz dane i sam dojdzies co i jak.

 

 

silownik ktory podales:

srednica tloczyska 45mm

srednica tloka 80mm

wysuw 500mm

 

sila nacisku przy 180bar 9,2T

 

pojemnosc silownika 2,5l/1,7l

 

 

Pompa

wydajnosc 14cm³/obr

wydajnosc przy 1400obr/min 17l

 

 

 

latwo obliczyc czas wysuwu silownika.wynosi ok 9sekund

 

wiec mozesz spokojnie kupic ta pompe i silownik.moc potrzebna do napedzenia tego ukladu to 5,55kw wiec twoj silnik jest wystarczajacy az nadto.

zbiornik na olej wez w granicach 50-60l wtedy olej nie bedzie sie tak szybko nagrzewal,gdyz nawet w ukladzie bezcisnieniowym po jakims czasie bedzie cieply.

u mnie po ok. 4godzinach pracy osiagnal ok 50°C

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Pompa

wydajnosc 14cm³/obr

wydajnosc przy 1400obr/min 17l

Wyniesie 19.6 l/min nie 17

 

zbiornik na olej wez w granicach 50-60l wtedy olej nie bedzie sie tak szybko nagrzewal

 

Zakłada się ponoć że pojemność układu x3 i tyle wystarczy oleju więc poco taki duży zbiornik?? Patrzyłem że cena takiego zbiornika 400-500 zł sporo...

Edytowano przez misiek1784

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Butle po gazie z samochodu na złomie kup ,wspawaj krotce na przewody ,odpowietrznik ,wlew na korek i będzie gitara .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

Wyniesie 19.6 l/min nie 17

 

Zakłada się ponoć że pojemność układu x3 i tyle wystarczy oleju więc poco taki duży zbiornik?? Patrzyłem że cena takiego zbiornika 400-500 zł sporo...

 

zgadza sie to teoretyczna wydajnosc pompy ,jeszcze przyjmuje sie efektywnosc pompy ,czyli przecieki wewnetrzne.

zalezy od typu/ rodzaju pompy(tloczkowa ,zebata) jej stanu zuycia itd moze wymosic nawet 15% wydajnosc (patrz kalkulator wydajnosci pompy.)

im wiecej tym lepiej ,olej bedzie nagrzewal i w koncu bedzie tak goracy ze nie bedzie mozna pracowa.twoje zalozenie co do pojemnosci jest sluszne w ukladzie z chlodnica olejowa .bez niej trtzeba powiekszyc ilosc oleju wukladzie.

Butle po gazie z samochodu na złomie kup ,wspawaj krotce na przewody ,odpowietrznik ,wlew na korek i będzie gitara .

 

dokladnie ,zbiornik mozna zrobic z byle czego,zbiornik na gaz ,banka na mleko,beczka z oleju.

ja bym pokusil sie o zrobienie wlasnorecznie zbiornika i zastosowal na zewnatrz uzebrowanie wykonane z paskow blachy do odprowadzenia ciepla.powinno to skutecznie przedluzyc czas pracy zanim olej bedzie goracy ,szczegolnie w okresie letnim gdy temp. powietrza wynosi ok 25-35 °C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

normalnie ciesnienia niema ,chyba ze zamkniesz zbiornik szczelnie bez mozliwosci doplywu powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

jaka moc silnika ,jakie obroty,jaka wydajnosc pompy jakie dokladnie wymiary silownika.to sa wazne dane aby moc porownac luparki.

 

to chyba logiczne ze silownik o wiekszej srednicy(grubszy) ma wieksza objetosc.Pompa hydrauliczna ma stala wydajnosc przy zasianiu silnikiem elektrycznym(stale obroty silnika) wiec przy wiekszym silowniku(wieksza srednica a taka sama dlugosc) trzeba wiecej czasu aby go napelnic .

Wiadro napelnisz szybciej niz beczke lejac wezem co nie ? ludzie czytajcie ze zrozumieniuem i myslcie troche .

jednak silownik o wiekszej srednicy ma wieksza sile nacisku przy tym samym cisnieniu ,mowiac inaczej ma wiecej sily ale jest wolniejszy przy takiej samej wydajnosci pompy i takim samym cisnieniu.

 

to czy lezaca czy stojaca nie zadnego wplywu na grubosc lupanego drewna jakie jest w stanie przerobic maszyna.

popatrz na zdjecia widac tam kloce o srednicy ok 60-70 cm.wczesniej cialem je na krotkie kawalki i lupalem na tej malej Al-Ko i tez dala rady.

 

 

rozdzielacz ktory podales blokuje wajche w obie strony

 

rozdzielacz kickout dziala w ten sposob :

dzwignia w jedna strone ,normalny wysow silownika bez blokady puszczasz wajche silownik sie zatrzymuje .

wajcha w druga strone ,zatrzask blokuje wajche ,silownik wraca do pozycji poczatkowej ale nie trzeba trzymac wajchy.silownik dojezdza do konca cisnienie rosnie i niewielki trzpien powoduje odblokowanie wajchy i zatrzymanie silownika.

 

bardzo dobre wlasnie w luparce,nie trzeba trzymac wajchy rozdzielacza aby silownik wrocil do pozycji spoczynkowej.dzieje sie to samoczynnie.

 

osobiscie rowniez uwazam ze pozioma luparka ma wiecej zalet niz pozioma .

 

Dziękuję za obszerny i wyczerpujący wykład ,,Jak krowie na rowie". Zdecyduj się, cytat z twojego postu "osobiscie rowniez uwazam ze pozioma luparka ma wiecej zalet niz pozioma" . Wykonałem już kilka łuparek hydraulicznych. Te poziomo po pewnym czasie przerabiałem na pionowe. Odpowiednim zbiornikiem może być gaśnica proszkowa 6kg, lub zbiornik od powietrza z c-330. Siłownik powyżej fi 80-90 jest nieekonomiczny z powodu wolnej pracy, chyba,że założymy pompę o wydajności powyżej 40 litrów. Nie mam zamiaru nikogo krytykować. Przedstawiłem tylko swoją wersję, może akurat to się komuś przyda. Przy miejszym zbiorniku należy odpowiednio wykonać powrót oleju aby nie było zawirowań i nie zasysało powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek
      od pewnego czasu mam problem z podnosnikiem, otóż co chwila mi opuszcza sie (dzwignia od podnoszenia nie przesuwa sie) czasem nawet nie moge z agregatem zawrócic bo podniose, zaczne cofac a agregat juz na ziemi, z dalszych pól wrócić czy dojechac to już tragedia, czasem podniesie sie do polowy i wtedy ani nie chce sie opuscic ani wyzej podniesc
      co moze bys przyczyną tego?? już wymienilismy rozdzielacz po kilka razy te wszystkie zawory, pompke wspomagającą (obecnie jest zaslepiona bo mówili ze ona moze to powodowa c i nic to nie dało) :angry:
    • Przez szymsajm
      Witam.
       
      Nie dawno przestała działać w MF 3125 pompa hydrauliczna, ale chyba nie cała, bo z tego co wiem to pompa ta składa się z dwóch pomp.
       
      Podnośnik, wspomaganie kierownicy i wyjścia hydrauliczne działają dalej.
       
      Nie działa:
      1. WOM
      2. Blokada
      3. Żółw/Zając
      4. Wyłącznik napędu
       
      Na desce po uruchomieniu silnika nie gaśnie czerwona kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni biegów.
       
      Na skrzyni biegów są 2 dekielki, jeden z prawej a drugi z lewej strony.
      Czy do tej pompy można dojść przez któryś z tych dekielków, czy konieczny będzie rozbiór skrzyni biegów?
    • Przez STEPHANY
      potrzebna pompa hydrauliczna do ursusa c45,wiecie gdzie dostane albo zreperuja.bardzo prosze o pomoc
    • Przez Mf255fan
      Witam
      Posiadam beczke z ręcznym otwieraniem co jest trochę uciążliwe,więc chce sb ją przerobić na hydrauliczne.Ale oryginalne siłowniki są strasznie drogie i czy siłownik do hamulców hydraulicznych przyczepy (też z wbudowaną sprężyną) jest w stanie normalnie otwierać i zamykać zasuwę 4" w tym przypadku sprężyna by zamykała.
      link do siłownika http://olx.pl/oferta/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-przyczepa-tandem-hamulce-przyczepa-CID757-ID4Qq1W.html#31b867660e
    • Przez Maniek333333
      Witam =)
       
       
      Mam pewien problem z pompa hydrauliczna otoz , podczas gdy ciagnik jest odpalony i chce wlaczyc pompe hydrauliczna , tym wichajsterkiem w srodku kabiny , slysze zgrzytanie i nie chce sie ona zalaczyc , (czasami sie zalacza)  . Wiecie moze w czym tkwi problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj