News

Polecane posty

kruczek14    2

Witam mam problem poniewaz kupilem rozrzutnik francuski z hydraulicznym posówem i chcialbym zmienic zębatki od posowu podlogi, niby wszystko jest dobrze ale nie chce narazac sie na pozniejsze prostowanie poprzeczek i mam problem ze zdjeciem przekladni hydraulicznej z oski co naperdza zebatki, podwadzqlem łapką ale nie chce to nawet drgnac i moje pytanie czy ktos robic cos podobnego i wie jak to zrobic czy moze ma pomysl, dodatkowo zalaczam zdjecie przekladni

post-23150-0-22823100-1450368691_thumb.jpeg

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    799

pewnie można je wykorzystać. Możliwe że docelowo w tym miejscu przykręca się silnik hydrauliczny gdy przekładnia ma inne zastosowanie.

Zrób ściągacz, przykręć o spróbuj.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

kruczek14    2

Tak te dziury sa gwintowane, nawet nie wpadlem na pomysl z tym sciagaczem
W tym przypadku to jedynie grzanie jak bym rozebral przekladnie bo raz ze obudowa moze peknac a dwa ze uszczelniacz sie spier...

seweryn20    799

Uszczelniacz pal licho niedrogi ale obudowę można zniszczyć.  Ściągacz trzeba by robić poza kawałkiem sztaby i trzema śrubami niewielka strata.

pawlo36    5

Tylko powiedz jeszcze konkretnie po co chcesz wymieniać tam tryby i dlaczego miałbyś się narażać na prostowanie łapek?

kruczek14    2

No zebatki co ciagna tasme nie sa w idealnym stanie i wole je wymienic teraz zima niz powiedzmy na wiosne by mi lancuch przeskoczyl i bym mial przestoj, wole dmuchac na zimne
@seweryn jak poza kawalkiem sztaby ? Nie łapie, no kawalek jakiegos grubego plaskownika wlasnie jakas sztabka wywiercic 3 dziury przykrecic na te gwinty a na srodu oski ta 3 dziura nagwintowana i tam sruba i kręcimy
Bo innej mozliwosci nie ma chyba zeby zdjac ta skrzynie ona musi zejsc z tej oski chyba nie ?
Kazda uwaga jest dobra

pawlo36    5

Ahaaaaaa o te koła Ci chodzi bo już myślałem że te ze skrzyni dlatego mnie to zdziwiło.
Sprzynia schodzi z wałka, sam to przerabiałem kilka dni temu bo miałem ukręcony cały ten wałek. Zrób ten ściągacz sobie, to nie żadna filozofia, u mnie zeszło bez problemu bez niczego, wystarczyło po pukać

seweryn20    799

Chodziło mi właśnie o sztabe w której zrobisz trzy dziury. Gwintować nie musisz wystarczy dwie śruby po bokach dać dłuższe żeby nakrętka weszła między sztabę ściągacza a oś przekładni.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez corrado
      Sprzedam rozrzutnik 2-osiowy stan dobry. Łańcuchy i zębatki w bardzo dobrym stanie, jest tyna burta więc może służyć również jako przyczepa. Adapter 2-wałkowy. Cena 2800zł Do sprzedanie również zgrabiarko-przewracarka 5-gwiazdowa cena 500zł i kosiarka rotacyjna Famarol 1,65 cena 1400zł.
    • Przez wojmaj29@wp.pl
      Witam
      Mam problem w rozrzutniku brochard dragon model  2001 04r.Rozrzutnik jest na własnej hydraulice i mam sterowanie klapy i posuwu ze sterownika. Problem polega na tym że jeżeli wyreguluje pokrętłem od szybkości posuwu to (jeśli ustawię na max)  to klapa unosi się bardzo szybko.  Jeżeli ustawię pokrętło na min czyli 1 to klapa w ogóle się nie unosi. A posuw w jednym i drugim przypadku działa ale cały czas na jednej szybkości. 
      Czy ktoś może wie co zrobić? 
    • Przez Bartek_00
      Witam. Planuję zakup rozrzutnika Pronar NV161/3 10T i chciałbym żeby pełnił dwie funkcje, a mianowicie był do rozwożenia obornika i przewozu kukurydzy. Chciałbym poradzić się osób, które posiadają ten rozrzutnik i stosują taką metodę. Czy demontaż tych wałków jest w miarę szybki i niekłopotliwy.
    • Przez Ireneusz13
      Cześć. Potrzebuje pomocy! 
      Posiadam New Holland TS115. Z pompy hydraulicznej zauważyłam delikatnie wyciekający olej. Nie ucieka dużo, ale da sie zauważyć. W załączniku zaznaczyłem gdzie dokładnie ucieka olej. Wiecie do czego służy ten mały czarny punkt, taka mała dziurka? I właśnie tam pojawia się wyciek. 
      Będę wdzięczny za info! :) 

• Przez patrykb2736
      Mam pytanko czy zakładając pompe nsz 40 zwiększe trochę udźwig podnośnika? Podejrzewam że moja jest już popsuta bo opuszcza I podnosi minimalnie z maszyna I nie ma tego udźwigu co od nowości, mam problem żeby podnieść talerzowke z grano z siewnikiem meprozet, brakuje mi dosłownie te 300kg udźwigu żeby swobodnie podniósł. Jeśli ktoś już wymieniał na wydajniejsza prosze o wypowiedzi. Model belarusa to 952.4
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.