News

Polecane posty

kruczek14    2

Witam mam problem poniewaz kupilem rozrzutnik francuski z hydraulicznym posówem i chcialbym zmienic zębatki od posowu podlogi, niby wszystko jest dobrze ale nie chce narazac sie na pozniejsze prostowanie poprzeczek i mam problem ze zdjeciem przekladni hydraulicznej z oski co naperdza zebatki, podwadzqlem łapką ale nie chce to nawet drgnac i moje pytanie czy ktos robic cos podobnego i wie jak to zrobic czy moze ma pomysl, dodatkowo zalaczam zdjecie przekladni

post-23150-0-22823100-1450368691_thumb.jpeg

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    798

pewnie można je wykorzystać. Możliwe że docelowo w tym miejscu przykręca się silnik hydrauliczny gdy przekładnia ma inne zastosowanie.

Zrób ściągacz, przykręć o spróbuj.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

kruczek14    2

Tak te dziury sa gwintowane, nawet nie wpadlem na pomysl z tym sciagaczem
W tym przypadku to jedynie grzanie jak bym rozebral przekladnie bo raz ze obudowa moze peknac a dwa ze uszczelniacz sie spier...

seweryn20    798

Uszczelniacz pal licho niedrogi ale obudowę można zniszczyć.  Ściągacz trzeba by robić poza kawałkiem sztaby i trzema śrubami niewielka strata.

pawlo36    5

Tylko powiedz jeszcze konkretnie po co chcesz wymieniać tam tryby i dlaczego miałbyś się narażać na prostowanie łapek?

kruczek14    2

No zebatki co ciagna tasme nie sa w idealnym stanie i wole je wymienic teraz zima niz powiedzmy na wiosne by mi lancuch przeskoczyl i bym mial przestoj, wole dmuchac na zimne
@seweryn jak poza kawalkiem sztaby ? Nie łapie, no kawalek jakiegos grubego plaskownika wlasnie jakas sztabka wywiercic 3 dziury przykrecic na te gwinty a na srodu oski ta 3 dziura nagwintowana i tam sruba i kręcimy
Bo innej mozliwosci nie ma chyba zeby zdjac ta skrzynie ona musi zejsc z tej oski chyba nie ?
Kazda uwaga jest dobra

pawlo36    5

Ahaaaaaa o te koła Ci chodzi bo już myślałem że te ze skrzyni dlatego mnie to zdziwiło.
Sprzynia schodzi z wałka, sam to przerabiałem kilka dni temu bo miałem ukręcony cały ten wałek. Zrób ten ściągacz sobie, to nie żadna filozofia, u mnie zeszło bez problemu bez niczego, wystarczyło po pukać

seweryn20    798

Chodziło mi właśnie o sztabe w której zrobisz trzy dziury. Gwintować nie musisz wystarczy dwie śruby po bokach dać dłuższe żeby nakrętka weszła między sztabę ściągacza a oś przekładni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce

• Przez agropiotrmosz
      Witam
      W tym roku zamierzam siać rzepak poznaniakiem S043/2.
      Mam go już przygotowanego do siewu, ale w każdej próbie kręconej na tych samych ustawieniach skrzyni wychodzi mi inna waga.
      Może to być trochę związane z małą ilością rzepaku w skrzyni zasypowej?
      Zębatki mam na wysiew normalny ( jeśli będzie potrzeba to zmienię na zmniejszony) , dna na 1 ząbek, zasuwy na 2, co drugi lejek

• Przez Macase
      Witam. Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w ciągniku john deere 3030. Chodzi o tą pompę mniejszą wspomagającą tą na zewnątrz. Trzeba rozpoławiać ciągnik?? z góry dziękuję
    • Przez KrychxU
      Witam forumowiczów, z powodu braku dużej ilości czasu nie zdążyłem przejrzeć całej zawartości forum odnośnie wzw. Rozrzutnika warfarmy. 
      Głównie chodzi mi o to by posiadacze określili ile mocy potrzeba by ten rozrzutnik nie stawiał oporu, mam zetora 7211 i myślę że w tych 6 tonach na suchym gruncie da radę, jaka jest wasza opinia na ten temat? 
      I jeszcze jedno, czy ten model Rozrzutnika z pionowymi wałkami jest godny uwagi? 
      Pozdrawiam serdecznie i czekam na komentarze. 
      Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

• Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.