Skocz do zawartości

Polecane posty

JurekS    4

Witaj,

ja regenerowałem taka pompę w fergusonie 3080 parę lat temu (z 8 chyba) to robili mi to oni: http://www.wph.pl/start.htm

kosztowało to wtedy ok 450zł z tym, że tam była pompa pojedyńcza, u Ciebie jest podwójna więc załóż że koszt x2. Najlepiej zadzwon i zapytaj :)

szymonl    2

Pompy zębatej nie da się zregenerować tak, żeby było to opłacalne (pomijam różne dziwne konstrukcje, do których zamienniki a i czasem oryginały są nie do dostania).Wynika to z tego, że w wyniku pracy zużywają się nie tylko koła zębate ale i korpus którego nie da się w prosty sposób zregenerować. 

Ta regeneracja o której pisał JurekS to najprawdopodobniej była tylko wymiana uszczelnień między sekcjami, która z faktyczną regeneracją nie miała za dużo wspólnego. Gdyby jego pompa była wyżyta nic by to nie dało. 

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysiek96    1

Dzwoniłem do wph koszt regeneracji do 1000( nie wszystko da się w niej zregenerować) traktor jest na 1 ha tylko z turem.

krzysiek96    1

wiecie może gdzie kupię koło zębate pompy hydraulicznej , gdyż za grosze dosłownie w cenie złomu kupilem porządna pompę tylko na stożku a swoją mam na wieloklinie. Wg książki są dwa rodzaje pomp w tym modelu na stożku i wieloklinie ...

kamil1306    4

Mam podobny problem w moim Deutzu DX 3.70 ale nie jestem pewien czy to pompa hydrauliki. Od pewnego czasu podnośnik zaczął bardzo wolno podnosić i wspomaganie ciężko chodzi. Właściwie raz można kręcić kołami, a raz nie. Filtr od hydrauliki wymieniłem i nadal to samo. Może ciutke lepiej. Co może być przyczyną takiego stanu?

EDIT:

Jednak winna była pompa hydrauliki. Kupiłem nową, wzmocnioną. Założyłem, zmieniłem filtr, zalałem dobrym olejem i jest dobrze.

Edytowano przez kamil1306

wskw    0

Orientuje się do czego służy sprzęgło na pompie hydraulicznej w dx90? Bo są montowane dwa rodzaje pompy na stożku i wieloklinie, chciałem sobie zamontować wydajniejszą pompę do mojego dx90, niestety jest ona na stożku. Wydajniejsze pompy są dostępne tylko na wieloklinie, gdzie przed pompę dochodzi jakiś moduł ze sprzęgłem ponoć. Do czego służy niby to sprzęgło? Ma ktoś w tym jakieś doświadczenie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez Patryk01
      Witam poszukaje informacji i opini na temat ciągnika DF 5110c . Chodzi mi głównie o spalanie awarie itd

• Przez makos2
      Witam posiadam problem związany z ciągnikiem Deutz Fahr Agroton 150. Mianowicie co jakiś czas wyskakuje mi błąd EB który uniemożliwia mi dalszą jazdę ciągnikiem, muszę go zgasić a następnie odpalić aby móc znów jechać. Z tego co wiem błąd EB dotyczy czujnika położenia sprzęgła. Zakupiłem nowy czujnik oraz go zamontowałem lecz błąd nie ustał. Sprawdziłem okablowanie i wszystko jest w porządku - przynajmniej tak mi się zdaję . A więc moje pytanie jest takie, w czym może być problem ? Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje.

• Przez macius11157
      Wiatm chciałbym sie dowiedzieć gdzie powinien byc podpięty ladowacz czolowy w deutzu dx 4.50 bo nie Bardzo wiem co przedni wlasciciel podpial go pod wyrownywacz cisnienia od hamulcow i nie da sie na hamulcu opuscic ladowacza raczej powinien byc podpiety pod.pompe ale gdzie dokładnie?
    • Przez sebastian2295
      Witam. Posiadam deutz dx 6.50. Mam problem ze skrzynia biegów a mianowicie nie nie ma żadnego biegu oprócz 3. Nie mam pojęcia co się mogło stać dlatego jeżeli ktoś miał taki problem lub wie jak go rozwiązać to bardzo bym prosił o pomoc. Nie wiem czy to konkretnie skrzynia biegów się popsuła czy jakiś dany element który można wymienić bez demontowania skrzyni.