cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
goolman19    1

a powiedzcie mi czy można kupować ciągniki za granicy ?? oczywiście z firmy (nowy) Czy to coś nieprzeszkadza w PROW ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ciągnik musi miec polska homologacje zebys mógl go w polsce zarejestrowac, to podstawa. Ale dokładnie jak to jest to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

koles chcial mi tlumaczyc homologacje belarusa... troche mnie to zdziwilo wiec dopytalismy sie w urzedzie co i jak. Kobieta powiedziala ze tlumaczenie pod przysięgą nic nie daje... ma byc homologacja nadana przez panstwo polskie danemu importerowi... Ale to sie tyczy belarusów...

 

ps: prow jest tak pokrecony ze nie warto ladowac sie w jakies dziwactwa... bierz sprzet od dilera z polski i bedzie najlatwiej i niewiele drozej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Trzecie poprawki: 1. Proszę uzasadnić wyposażenie traktoru w przedni TUZ. 2. Dojazd montażystów z BIN nie jest kosztem kwalifikowanym, proszę poprawić cały wniosek zgodnie z instrukcją. A ostanio na zajeciach gość z Agencji mówił, że oni robią wszystko co by rolnikowi pomóc. Czy jest ktos, kto już dostał zwrot pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Oplaca sie skladac wniosek o tura za 20tys czy to niewarte zachodu? Kupuje tez 3 ha pola ale na pole podobno tylko 10 procet zwracaja wszystko za rok zamierzam kupic wiec czasu sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no nie wiem... czy cena za granica będzie aż tak niższa, jak euro było po 3,20 to i owszem, ale przy cenie 4,20. Kolega który zna biegle niemiecki dzwonił do dilera MF w germanii to cena w euro była niższa od polskiej o 4%.

Zamówiłem tablice reklamową, wymiary ma mieć minimalnie 70x90 koszt około 70PLN czyli nie dużo, teraz pora składać wniosek o płatność, mam czas do konca roku... tylko że kredyt właśnie się rozpatruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie.mam złożony wniosek na nowy ciągnik.jakbym np kupił używany deczko.tzn znalazłem w necie 100mth 2008r idealny.cena deczko niższa tylko rejestrowany był juz za granicą.jakbym przedstawił go jako nowy agencji to przejdzie to??nie zjaraja się ze to był używany? jakie dokumenty sa potrzebne przy kontroli agencji odnośnie sprawdzenia zgodności??tylko faktura? sprzęt wygląda jak nowy.folia na siedzeniu itd ,lalka.swiadectwa homologacji itd nie będzie agencja żądać?? jak to jest??bo jakby tylko faktura to byłoby proste..powiedzcie mi ziomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Witam, ma ktoś może przelicznik jaki kombajn od ilu ha można dostać? Byłbym bardzo wdzięczny.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
panowie.mam złożony wniosek na nowy ciągnik.jakbym np kupił używany deczko.tzn znalazłem w necie 100mth 2008r idealny.cena deczko niższa tylko rejestrowany był juz za granicą.jakbym przedstawił go jako nowy agencji to przejdzie to??nie zjaraja się ze to był używany? jakie dokumenty sa potrzebne przy kontroli agencji odnośnie sprawdzenia zgodności??tylko faktura? sprzęt wygląda jak nowy.folia na siedzeniu itd ,lalka.swiadectwa homologacji itd nie będzie agencja żądać?? jak to jest??bo jakby tylko faktura to byłoby proste..powiedzcie mi ziomy

 

nowy to nowy... nie chodzi tu o ilosć motogodzin czy folie na siedzeniu. musisz byc jego pierwszym wlascicielem, musi byc zarejestrowany na ciebie jako na pierwszego który go posiada. teoretycznie traktor moze miec juz 1000 mth ale nigdy wczesniej nie mogl byc rejestrowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Witam, ma ktoś może przelicznik jaki kombajn od ilu ha można dostać? Byłbym bardzo wdzięczny.

kiedys na stronie ARiMR byla "instrukcja" ktora zawierala szczolowo wszystkie maszyny (dosc trudno sie bylo przez nia przebic), ale ostatnio nie moglem tego znalezc.

jest ktos kto wie gdzie to sie znajduje??

poprosimy o linka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm.ten co sprzedaje jest dealerem maszyn nowych tez.Hmm..ciekawe czy jest możliwość ominięcia tego.. sporo by można zaoszczędzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ciagniaka nie da sie kupic od fabryki, natomiast wiele sprzetow specjalistycznych np. linie produkcyjne do przemyslu spozywczego (myjki, sortowniki) lepiej kupowac bez posrdenikow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
@ bogdan gdzie zamawiales tablice?? A kredyt w jakim banku?

tablice zamawiałem w firmie specjalizującej się w reklamie zewnętrznej, a bank to BGŻ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4
kiedys na stronie ARiMR byla "instrukcja" ktora zawierala szczolowo wszystkie maszyny (dosc trudno sie bylo przez nia przebic), ale ostatnio nie moglem tego znalezc.

jest ktos kto wie gdzie to sie znajduje??

poprosimy o linka :)

Ja mam coś takiego

Ekspertyza IBMER Racjonalność zakupu kombajnów zbożowych

moc(kw) heder (m) minimalne wykorzystanie ha/rok

60 3 41

80 3.5 63

90 4 72

100 4.2 81

125 4.5 98

150 5 117

175 5.6 138

220 5 171

250 7 191

300 7.5 214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli że jak np agencja patrzy na same faktury to czy kolo nie mógłby wystawić jej jako na nowy sprzęt.jak agencja sprawdzi że on używany??.może nie egzekwują tych wymagań bo nie mają jak sprawdzić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Na fakturze musiał by napisać że sprzęt jest nowy, z tym teoretycznie nie problem, bo dla agencji można cuda przedstawić, ale musisz mieć podbita fakturę przez wydział komunikacji, a tam już cuda nie przejdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A orientowal sie moze ktos gdzie najlepiej brac kredyt na PROW?? Tzn.wysokosc prowizji,odsetki i ilosc wkladu wlasnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj