Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szron88    29

Ja robilem tarczki przekladki na półbiegach i rewersie. Hamulec reczny. Regenaracja pompy i wymiana tlumika drgań i tarcze hamulcowe. Mechanik wziął za robote 5tysi ogolny koszt z  olejami i filtrami 21 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29
1 godzinę temu, Rowan napisał:

To tanio Ci policzył mechanik. Za tyle roboty to naprawde mało 5tyś.

Szwagra znajomy dlatego mniej policzył ale i ciągnik stał u niego ponad 2miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3940
4 godziny temu, Szron88 napisał:

Ja robilem tarczki przekladki na półbiegach i rewersie. Hamulec reczny. Regenaracja pompy i wymiana tlumika drgań i tarcze hamulcowe. Mechanik wziął za robote 5tysi ogolny koszt z  olejami i filtrami 21 tysi

To mnie zmartwiles teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
12 godzin temu, krzychu121 napisał:

To mnie zmartwiles teraz 

Zdiagnozuj najpierw problem a później wymieniaj.

Długo masz ten ciągnik?

Jaki olej lejesz do skrzyni?

Pomierz ciśnienia.

 

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3940

Ponad 2 lata. Zrobiłem 1100 motogodzin. Olej i filtry wymienione na wiosnę. Fuchsa ale oznaczenia nie pamiętam. Taki jak zalecali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dwa lata temu za tarcze na pół biegacch i rewersie  z uszczelnieniami wszystkimi  w serwisie Case płaciłem około 3 tyś. 

Ja mam zasadę że zawsze wymieniam wszystkie uszczelnienia, to wyszło pewnie z 600 zł. 

Za tłumik LUK  teraz zapłaciłem 1500. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ja w zeszłym roku na częściach z serwisu tarczki i uszczelniacze dodatkowo łożyska wymieniłem za ok. 4tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

@Rowan jak się sprawdza ewentualnie upuszcza ciśnienie w tych hydroakumulatorach? Tam jest śruba imbusowa, pod nią jest jakiś wentyl czy coś?  Kiedyś miałem taki z normalnym wentylem jak przy kołach, a nie wiem jak z tymi imbusami. Je można dobić np. u oponiarza azotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Jest specjalny adapter z manometrem przez który się napełnia. Jak odkręcisz to jeśli coś tam jeszcze masz to ucieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226
Dnia 21.10.2022 o 18:50, Rowan napisał:

Kupuje i sam nabijam. Nagram kiedyś film na tarczkach, które mają 1200h i ciągnik tylko w opryskiwaczu, rozsiewaczu, wałach posiewnych i transporcie w żniwa chodzi. 

Prosze, obiecany film. Tak prawidłowo powinien pracować rewers w tych ciągnikach.

 

Edytowano przez Rowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też, tarczki i uszczelnienia nowe


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Za mało przyjmują ciśnienia hydroakumulatory. I nowsze cewki też mają troszke mniejszą moc, przez co wolniej otwierają zawory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja zawsze (95%) używam rewers ze sprzęgłem i hamulcem. Tak gdzieś, kiedyś usłyszałem,  że to przedłuża żywot tarczek i tak robię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

@Ziel ma racje, skraca, bo bardziej te tarczki się wtedy „przypala”. Ale rewers jest po to, żeby go używać, a nie po to, żeby jeszcze za kazdym razem sprzęgła używać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

U mnie rewers akurat pracuje podobnie, ale połbiegi walą. Rowan mówisz, że za wolno przełącza i dlatego szarpie ? To czemu na gestym zimnym oleje pracuje łagodniej ? Będę zakładal drugi hydroakumulator zobaczymy czy sie coś poprawi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Raczej zrywa, słychać głośny trzask sprzęgla i mam uczucie, ze az podrywa przód. Co ciekawe podczas prac na polu mocniej szarpie jak jest załączony przedni napęd. Tlumacze to sobie, ze wtedy na tylnych kołach jest poślizg i tak sie tego nie odczuwa. Ogolnie to bardzo roznie, raz szarpnie mocno innym razem w miare plynnie. Pomijam transport oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Dołóż jeszcze jeden hydroakumulator, zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Na przednim jak ci mocniej szarpie to wygląd na jakieś luzy. Pólbiegi walą jak tłumnik drgań skrętnych jest ma wykoñczeniu i hydruakumlator z pękniętą membraną lub brakiem gazu.

Zimny olej powoduje wolniejszy przepływ a co za tym idzie wolniejsze napełnianie kosza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj