Polecane posty

Pigmei    1868

Wedle instrukcji dla MXa zalecają   GL 5  85W- 140  Spodziewam się identycznych olejów do MTXów

oleje.JPG

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Oberwała mi się klapa w tym zaworze, czy ktoś mógłby sprawdzić czy ona jest dociskana przez jakaś sprężynke czy tylko grawitacja? Wystarczy odkręcić jedną obejmę tą w obudowie filtra.

zawor.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

U mnie ten zawór jest pusty 😳 komuś kiedyś pewnie też się oberwała ta klapka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

A właściwie jaką funkcje pełni ten zawór? Piszą, że przeciwkurzowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Tu masz wytłumaczenie po co on jest, a w zasadzie co sie moze stać jak zawór nie zadziała jak powinien.

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andred25    0

Witam, panowie mam problem z ehr wogole nie mam żadnego sterowania podnośnikiem ani z środka ani z błotnikow, mało tego to nie pali się nic na wyświetlaczu od błędów, prąd dochodzi, cewki po podaniu prądu bezpośrednio również działają, bezpiecznik dobry, przewody sprawdzamy od 3dni i nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andred25    0

Pacjent to dokładnie brat mx 170 mccormick mtx 200 z tym samym silnikiem skrzynia liczniki i części nie działa wogole ehr podnośnik ustawienie przyciski nic

Stało się tak podczas orki, na polu odłączyliśmy sterownik i cewki i prądem prosto do cewki uniósł pług, później złożyłem i wróciłem do domu, w domu na chwilę zapaliło błąd z potencjometrem niby i od tamtej pory ani ruszy, potencjometr również byl sprawdzany i sprawny, oddaliśmy sterownik cały do naprawy okazało się 9 rzeczy nie sprawnych wszystko wyszło 2700zl i dalej nic nawet nie pokazuje nic na wyświetlaczu od ehr tym pod klapką, nie wiem czy coś może robić jeszcze zwarcie, może jest ktoś z centrum Kutno i odpłatnie oczywiście pomoże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Elektronik raczej by to zauważył, a na wyświetlaczu pokazuje 0 z kropką i bez kropki jak jedziesz? Kontrolka na obudowie sterownika miga? Lampka na przycisku po aktywacji gaśnie? Z błotnika też nic nie działa?

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andred25    0

Z błotnikow też nie działa i na wyświetlaczu nie ma nic nawet 0 nic kompletnie nawet podświetlenia a np wałek wom działa normalnie i reszta hydrauliki tylko ten podnośnik cały odcięło 

Instalacja od sterownika pod całym ciągnikiem była również sprawdzana po dwa razy, dziwne bo nawet w przełącznikach na błotnikach jest prąd a nie działa nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

U to kiepsko to wygląda, można by jeszcze sprawdzić czy do sterownika dochodzi zasilanie i masy. Odkręć tapicerke i na obudowie powinna być dioda (choć nie jestem pewny czy na PTO czy na tym od podnośnika) jak sterownik nie padnięty i ma zasilanie to powinna migać (od spodu zdaje się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andred25    0

Sterownik jest już po naprawie dwa dni temu koszt 2700, same części  ponad 2300 tyle że sterownik zamontowany, kostki podpięte, akumulator podpięty i nadal nic nie wyświetla ani błędów ani nic nie steruje podnośnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Szukałbym w zasilaniu sterownika, a dokładniej w kostce czy jest prąd i masa jak nie wiesz, które piny sprawdzić to wieczorem ci napisze.

 

Edit:

Sprawdź czy świeci ta dioda koło wtyczek pod spodem, jak nie świeci to nie ma zasilania.

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andred25    0

Dzięki wogole za zainteresowanie, zaraz jadę i zobaczę, natomiast proszę wieczorem o które przewody dokładnie chodzi bo jest ich tam chyba lekko 100, 4kostki dwie z góry i dwie z dołu, a i przypominam sobie ze elektronik jak robił sterownik to diodę wymieniał bo mówił że musiało być zwarcie bo była spalona a 30cm od sterownika znaleziono dwa przewody lekko przytarte i musiały chyba zmasowac się do osłony, tak czy inaczej są już naprawione i przed cewkami założone są bezpieczniki na wypadek jakby to one miały powodować zwarcie ale są już sprawdzone cewki i również dobre są 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andred25    0

Dioda mruga mało tego to musiałem naładować akumulatory bo ostatnio tylko byl odpalany gaszony i w koło i teraz pojawił się wyświetlacz 

Na wyświetlaczu pojawiło się H czyli blokada ze względu na błąd krytyczny i 9 czyli potencjometr chyba ale który ten w ciągniku czy ten na zewnątrz przy podnośniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Skoro na wyświetlaczu to raczej będą te kody ,

20180408_105209.jpg.1ac21dcdcc4bce8adb3323c05761d693.jpg

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Skoro elektrozawory sprawdzone to sprawdzaj wiązkę czy nie ma zwarcia, odłącz od elektrozaworu i sterownika i miernik w ręce. Tam jest w instrukcji co i gdzie mierzyć, ale sprawdź czy tam nie ma zwarcia między kablami i do masy choćby mierzone we wtyczce od elektrozaworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Coś mi tu nie pasuje… Kto Ci to naprawiał? Te solenidy sie nie psują… Z resztą daj napięcie z zewnątrz na nie pojedynczo i zobaczysz czy chodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andred25    0

Na elektrozawór jak dam prąd np od akumulatora to podnosi i druga opuszcza podnośnik 

Przewody sprawdzane już dwa razy i masy czyszczone, już głupi jestem, nadal jest blad H 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

No to wlasnie dlatego o tym pisałem. Według mnie problem leży w sterowniku. Mógłbym spróbować Ci go zreanimowac, ale ostrzegam, że możesz zapłacić drugi raz tyle co poprzednim razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andred25    0

Mam pierwszy kłopot rozwiązany czemu mi gasł czasami wyświetlacz ehr powodem byl czujnik prawych drzwi, po długim szukaniu udało się problem rozwiązać, teraz mam błąd H z kropka i 9 z kropką, u mnie w ciągniku jest też niby zaczep hitch tyle że przerobiony trochę bo mam dwa przewody hydrauliczne od niego, natomiast co do sterownika to na 80 procent jest dobry bo u elektryka pod Łodzią jak dał sygnał komputerem na cewki to działalo

A możliwe żeby czujnik sensor siły uciągu robił zwarcie bo zauważyłem luz mały na ciągadło a podczas pracy gdy to się zaczęło wszystko dziać to ciągnął spory pług obrotowy 5x50na skibę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj