Polecane posty

Rowan    226

Kupuje i sam nabijam. Nagram kiedyś film na tarczkach, które mają 1200h i ciągnik tylko w opryskiwaczu, rozsiewaczu, wałach posiewnych i transporcie w żniwa chodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

W krótkim czasie padły mi oba hydroakumulatory od przedniej osi, wypadało by też wymienić też ten od półbiegów tak profilaktycznie,

ze swojej praktyki które konkretnie polecicie,  trochę tego na rynku jest i nie wiem co warto brać a co omijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226
13 minut temu, Pigmei napisał:

W krótkim czasie padły mi oba hydroakumulatory od przedniej osi, wypadało by też wymienić też ten od półbiegów tak profilaktycznie,

ze swojej praktyki które konkretnie polecicie,  trochę tego na rynku jest i nie wiem co warto brać a co omijać.

Ale co rozumiesz przez padły? Pękły Ci? Czy po prostu gaz uciekł? Hydroakumulatory to raz na dwa lata trzeba przeserwisować. Te włoskie, które sprzedaje Agricola są ok. Te, które sprzedaje Skraw-Met też do tej pory nie miałem przypadku pęknięcia. Ubytki gazu tak jak mowie co dwa max trzy lata sie uzupełnia.

Zauważyłem, że Integrale są prawie zawsze do wyrzucenia. Te, które są przy pompie hamulcowej, rozdzielaczu amortyzowanej kabiny i przy płycie powershiftu w Case/Mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Po prostu  stracił amortyzację po całym dniu pracy bez niej (podejrzewam pęknięcie mieszków), wysokość zawieszenia  reaguje poprawnie. Żaden z nich nie był u mnie sprawdzany ani razu od kupna a poprzedni właściciel to nie mam pojęcia czy  cokolwiek z nimi robił

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

To wykręć i nabij powietrze od tyłu i będziesz widział czy szczelne. Jak nie będą dziurawe, a w tych Hydac’ach sie to rzadko trafia, to możesz mi je wysłać i Ci je nabije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andred25    0

Panowie co może być powodem że górne lampy robocze na ułamek sekundy w sumie to tylko mrugną i nie świeca a te środkowe normalnie sprawne dodam tylko ze to samo się dzieje z przednimi jak i tylnymi, wszystkie są led już od 2lat nie było problemu 

Czy to przekaźnik może być? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Może być. Może być też sporo innych przyczyn. Trzeba isc po kolei. Ale sprawdz na poczatek duzą kość pod kolumną i duzą kosc pod dachem i mase na kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3939

@Rowan pompa hydrauliczna główna znajduje się pod kabiną? Chyba u mnie się dziś skończyła. W tamtym roku pisałem o tym że przy zapaleniu słychać ją dość głośno. Dziś zapaliłem ciągnik i chciałem podnieść tura to podnosił się bardzo wolno. Przy cofaniu wydobywał się dziwny dźwięk z pod kabiny aż w końcu zdusilo ciągnik. Dopiero przy 5 próbie zapalił. Wcześniej nie miał siły wałem zakręcić. To pompa czy coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Może być, aczkolwiek ona nie powinna Ci takiego obciążenia zrobić, żebyś nie mogł silnikiem przekręcić…

Pompe masz po prawej stronie na dole za skrzynką akumulatorów w strone tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3939

To się zgadza bo stamtąd dochodził ten dziwny dźwięk. 

Sam się zdziwiłem jak zgasł i nie miał siły odpalić. Idzie ja zregenerować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3939

Nie sprawdzałem. Miałbyś jakiś pomysł co mogło się stać?

Odstawiłem ciągnik pod wiate i czekam na mechanika. Pod koniec października miał się nim zająć. 

Z miesiąc temu zaczęły się problemy z przednim napędem. Pisałem tu o tym. Przy włączonym napędzie słychać było takie jakby tarcie.  Obstawiles że to może byc  łożysko. Obdzwonilem mechaników na okolicy i tylko jeden się podejmie tematu. Ale właśnie pod koniec października. Dużo jest roboty z przejrzeniem skrzyni? Zagadam chyba od razu żeby posprawdzal ciśnienie na koszach i tarczki plus przekładki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Tzn jak do napędu sie rozbierze to jest nie wiele roboty już żeby rewers zobaczyć, pompe zasilającą, ręczny hamulec. Połowki to trzeba jeszcze przód rozebrać. Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3939

Mieszkam na styku województw mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Jak dobrze kojarzę Ty chyba gdzieś z południa Polski czy się mylę? 

A jeśli chodzi o ręczny to jakieś duże są koszta? U mnie trzyma już na końcówce i to nie za mocno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Tak, ja to południe kraju. To zbyt daleko, żeby był sens transportu. Na ten moment nie wiem ile tarczki kosztują. Najdroższy jest rozpierak. Jeśli jest mocno wyjechany, to trzeba go wymienić. Ale myśle, że w 2tys za wszystkie czesci ręcznego sie zmieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3939

Szkoda właśnie że taka odległość. Ciągnik byłby w pewnych rękach no ale jednak za sam transport wyszło by parę tysi. Jak koszyki całe od polbiegow to tylko tarczki i przekładki do wymiany? Ile trzeba liczyć na koszyk? 

Chyba się w 10 tysiącach wyrobie że wszystkim. Ciekawe zresztą co tam będzie do zrobienia. Ale ręczny 2, regeneracja pompy pewnie ponad 3, amarotyzator od polbiegow 500, ciekawe ile te łożysko plus jakieś inne części od przedniego napędu, plus jakieś uszczelniacze bo się poci w paru miejscach i części do skrzyni i może ta 10 na części starczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Regeneracja pompy to kilka tyś, sprawdź czy jeździ na wszystkich półbiegach, może zaciął sie elektrozawór w połowie otwarcia i daje ciśnienie na 2 kosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Ja sie nie orientuje w tym momencie. Nowa pompa jeszcze jakies 3 lata temu okolo 5tyś. Oczywiście Bosch, bo Vickers dużo droższy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

https://www.otomoto.pl/oferta/zestaw-naprawczy-pompy-hydraulicznej-case-mx-100-110-120-135-150-170-ID6EBuSE.html

 kupujesz za 2,5 tyś i sam wymieniasz. W 5130  musisz pompę ustawiać, zaworu, w  MX nic bo zawór nasz na skrzyni, tylko wymieniasz i jazda. 

https://www.olx.pl/d/oferta/pompa-hydrauliczna-case-mx-mccormick-394268a2-CID757-IDPcQbf.html

lub nowa za 6160

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj