Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafik    16
Dnia 5.06.2019 o 15:58, mpopis napisał:

to na pewno nie motogodziny, bo ciągnik jest u mnie od nowości i ma około 7500 godzin

Znam przypadek, że w MX 100 po przyłączeniu akumulatorów, po dłuższym postoju ze względu na remont tłumika drgań, przybyło na wskaźniku 10000 godzin (znaczy jedynka z przodu wyszła. Było 8 tys z groszem a potem 18 z groszem, i przestało pokazywać prędkość. Zostało tak do dzisiaj, zegar dobił do 20 tys godzin i zaczął liczyć od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam pytanie, Jak rozebrać tylną zwolnicę lewą w MX 150. 

Ściągłem ją wczoraj pościagałem pierścienie,  zostało łożysko i wał przed którym jest nabity pierścień. i nie chce zejsć.

Podejrzewam że na prasie będę musiał  to rozebrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

Trzeba uwiesić za półoś nisko nad jakimiś klockami drewnianymi i troche pobić i obudowa zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

I nie zeszło, ustawiłem w drzwiach gdzie mam mocne nadproże i strop łukowy to zaczelo mi nadproże podnosić, grzanie też nie pomogło, może i za mały palnik,  rozcinałem łożysko, wyciągąłem po wałeczku i dopiero wtedy rozebralem. 

Ale teraz zdziwnienie bo cześci z katalogu nie pasują, są 10 mm większe, zamawiam w sklepie łozyska i uszczelniacz, Ale te łożyska są składane nie kompletami tylko osobno, bieżnie z innego a środki z innego łożyska.

Tak wiec zamówiłem z 3 lub 4 łożyska na jedną zwolnicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

Sprawdź według innej wersji mocowej. Bo tam różnie to było, na pewno inne były MX100, a inne w 135.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tez o tym myślalem, pojechałałbym do serwisu i znalazl wszysto  na pewno, ale sam uszczelniacz serwisie 370 netto. A w sklepie do 100 kupię.

Wszystko już zamówione jutro mam  być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

To jest jasne, że serwis należy omijać szerokim łukiem. Cały ogólnodostępny  katalog części jest na stronie case ih.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Cena łożysk i uszczelniacza to serwis około 2800 brutto sklep 800 brutto. Te same firmy łożysk Timken. 

Ale wszystkie tarcze i uszczelniacze brałem w  serwisie, koszt wszystkiego na 4 półbiegi z 6 przekładkami metalowymi i 7 tarczami wzmocnionymi do 2 półbiegu to 3300 zł brutto. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ktoś zna udźwig podnośnika w tym Case lub zapina do niego jakieś cieższe pługi? Pytam bo zapiąłem do niego kvernelanda EG100 (1470kg) i nie potrafi go dźwignąć do końca... co wydaje mi się aż nieprawdopodobne przy takim ciągniku. Zapotrzebowanie na taki pług to 4,5t według katalogu, czyżby ten Case miał udźwig mniejszy od 4 ton? Toż chyba MTZ tyle podnosiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Tu pisane jest o różnych typach więc dokładnie o który chodzi. W swoim najpierw choć na chwilę muszę podnieść ramiona max w górę bez obciążenia bo tylko tak pozbędę się oleju znad tłoków siłowników, po prostu nie mają odprowadzenia przecieków jak w starych polskich ciągnikach.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Powinien podnosić bez problemu. Ja swoim dźwigam agregat upr-siew który waży blisko 2t i podnosi bez problemu. Case mx110.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

a czasem nie masz siłownika wspomagającego pod prawym ramieniem ? Druga sprawa, masa maszyny jeszcze w sumie o niczym nie mówi, bo ważniejsza jest odległość środka masy od ramion.  Tylko we wszystkich katalogach piszą, że niby max udźwig to 5,8t co i tak jest w sumie słabym wynikiem, a wyglądą , że i tyle nie ma. Pompa i ciśnienia raczej dobre bo szybko wszystkie maszyny podnosi.

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Nie mam wspomagającego siłownika.  Agregat to kverneland apollo z wałem packera. Zasypany potrafi czasem przód podrzucić a podnosi go bez problemu. Podpinałem tez ciężkiego grubera o wadze 2.2t tez podniósł tylko juz jazdy nie było. Jak nie da rady takiego pluga podnieść to wydaje mi sie ze trzeba szukać przyczyny w hydraulice bo pewnie jest cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Zasypanego Kuhna Integre mój też podnosi, tylko to stosunkowo krótka maszyna, a z pługiem już problem. Raczej te ciągniki mają tak słaby podnośnik, raz podają te 5,8t, ale jak poszukać to na amerykańskiej stronie piszą juz jedynie o 4,4 t (toż to jak w 914) i w takim wypadku nie podniesie.

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

One mają 5800 bez dodatkowego siłownika, a z dodatkowym 6600 i raczej podnośnik w tych ciągnikach jest jednym z mocniejszych w swojej klasie mocowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Według jakiego źródła? Na konedacie owszem tak podają, ale już np. według testów DLG 4,5t i to raczej słabszy wynik w swojej klasie. Chcę jeszcze sprawdzić czy przy  maksymalnym udźwigu osiąga maksymalne ciśnienie tylko gdzie by sie tu wpiąć najłatwiej? Próbowałem do tego trójnika zaraz przy rozdzielaczu, ale tam nie mam miejsca.

 

Edit:

Zmierzyłem ciśnienie na podniesionym pługu i jest 200bar czyli maks więc hydraulika jest dobra,  po prostu taki cienias z niego, że ma problem z 1,5t pługiem.  Odpowiednik DF w tej klasie mocowej z tamtych lat ma np. 9t udźwigu, Massey 8t, JD 8t, Renault ponad 7t a tu raptem 4,5t.... I najgorsze, że w zasadzie nie przewidziano mozliwości założenia siłowników wspomagających, bo to co tam niby montowali z jednej strony to jakaś prowizorka niewiele pomagająca zresztą.

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mx 135 podnosze zestaw talerzowka + siewnik talerzowy 2,2t o dlugosci 4m, poza odrywaniem przodu od ziemi niema problemow. Speawdz elektrozawory podnosnika bo moze sie przycinac lub masz zbyt duze przecieki na silowniku. Moze glupie pytanie ale sprawdz ile masz oleju w skrzyni

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

To nie to, jak pisałem ciśnienie na siłowniku podczas podnoszenia jest maksymalne - ograniczone przez zawór pompy 200at więc od strony mechanicznej i hydraulicznej jest dobrze, wycieków brak pług może stać kilka dni i nie opadnie. Zwyczajnie nie daje rady, choć ciekawe bo przodu mi nie podrywa, obciążnik jakieś 600kg. Główny siłownik ma średnice jedynie 102mm, a to bardzo mało, przeważnie ciągniki w tej klasie mają takie dwa...., no może nieco mniejsze. Robię dodatkowy siłownik wspomagający, zobaczymy co z tego będzie.

U ciebie widocznie środek cieżkości jakoś korzystniej się rozkłada i podnosi.

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

U mnie przy założonym 1250kg na przodzie jak coś zbyt cieżkiego jest to i przód poderwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

To chyba mamy inne ciągniki ... Mówimy dalej o mx135 i to bez wzmocnionego podnosnika? Czy może macie 150ki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

To wy w MX135 nie macie siłownika wspomagającego zewnętrznego? Ja byłem pewien, że każda 135 go ma. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to prawdopodobnie będe dorabiał takie siłowniki razem z całym mocowaniem. Aczkolwiek jeszcze nie wiem dokładnie jak będzie z czasem realizacji i jaka będzie cena. Zainteresowanych na PW zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Przecież pisałem, że chodzi mi bez siłownika wspomagającego.

8 godzin temu, rex15 napisał:

mtx140 - 6600kg

mx135 - 5800kg

Jak rozumie to są dane z konedaty? Jesli tak to są błędne, swoją drogą takie wartości piszą dla wiekszości ciągników różnych marek.

Tu są bardziej rzetelne źródła:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwidqbO925XkAhWQ6aQKHVfHAmIQFjAAegQIARAC&url=https%3A%2F%2Fpruefberichte.dlg.org%2Ffilestorage%2Fpbdocs%2Ftraktoren%2Fcase-ihmx135.pdf&usg=AOvVaw1cNJ38eU9ZiVXAnmoNdsdG

 

http://www.tractordata.com/farm-tractors/001/1/3/1132-caseih-mx135.html

Jak widać max to 4,5t bez dodatkowego siłownika z nim pewno z 1t więcej i tyle. Strasznie mało jak na taką mase i moc, mx90 ma taki sam udźwig....

3 godziny temu, Rowan napisał:

To wy w MX135 nie macie siłownika wspomagającego zewnętrznego? Ja byłem pewien, że każda 135 go ma. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to prawdopodobnie będe dorabiał takie siłowniki razem z całym mocowaniem. Aczkolwiek jeszcze nie wiem dokładnie jak będzie z czasem realizacji i jaka będzie cena. Zainteresowanych na PW zapraszam.

Ja właśnie jestem na etapie robienie czegoś takiego, największy problem to znalezienie odpowiedniego siłownika z czopami, mi się udało znaleźć dwustronny jedynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Oczywiscie chodzilo mi o udzwig z dodatkowym silownikiem. W mx 135 silownik wspomagajacy byl standardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj