Polecane posty

Rowan    226

Po awarii kosza od trzeciego półbiegu opiłki poszły w filtr, który był chyba wadliwy, albo tak go zapchało, że go rozerwało poprostu i opiłki poszly w pompę. Zrobiły troche bigosu, bo najczęściej wystsrczy podobnież samą płyte magnesówką przeszlifować i cos tam wymieć i pompa jak nowa, u mnie natomiast wszystko trzeba było włącznie z tłoczkami powymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

Mx zagrzac? Przecież nie idzie go zagrzac. Ja ostatnio ciepły dzień orka po kukurydzy ponad 30 cm przedlpozki na Max 3ha i zdychal bardzo później agragat prędkości na Max bo bardzo mi się spieszylo i wskazówka minimalnie za połowę. Może masz chłodnice brudna? Ja często dokładnie przedmucham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    581

Chłodnica nowa, interculer wyciągany  i myty, pompa wodna nowa tylko visko zastalo, ale miało 6 lat i to ono było winne al  chyba po czesci. Chociaż nowe tez szału nie robi. Serwis inni mechanicy i ja już nie mamy pomysłu czemu się grzeję.

Podorywki od 2 lat w nocy robię.

Zawsze mi się grzał. Mam go 8 lat. Zobacz u mnie  w galerii mam drugie zagary dołożone. 

Może po remoncie silnika przestanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Kanały w bloku zatkane. U mnie w mx 110 nie da sie go zagrzać. Temp max ledwie za połowe skali przy upale i ostrym duszeniu.

Edytowano przez Szron88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Nie wierzę w zatkane kanały, proponował bym sprawdzić działanie wiskozy wentylatora i w razie potrzeby wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    581

Viskoza nowa oryginalna za 1200 netto, te po 500 mialem 2 i nic nie warte. Ciagnik  na plynie a plyn po 2 latach czysty jakbym wczoraj wlal.  Pompa nowa i to nie tania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

To mnie zasmuciłeś, niedawno zamówiłem tą tanią wiskozę ale do mx 170 licząc ze wytrzyma choć połowę tego co oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    581

Oryginal wytrzymal mi 6 lat, a raczej 5 bo juz w  tamtym roku mocniej mi sie grzal. 

Nawet bez termostatu jezdzilem i nie bylo roznicy.  Jedynie jak zalozylem nowy termostt ale z MF 255, bo niby taki sam, to juz calkiem nie szlo jezdzic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

To zrób wiskoze na sztywno izobacz czy będzie się grzał. To już coś nie halo z blokiem jak ktoś pisał wyżej. Jest jeszcze opcja że silnik masz zajechany i jedzie tylko pojemnością nagrzewa się i puchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    581

Viskoza na sztywno to nie grzeje się, przewierciłem i skręciłem ja na 4 śruby, ale znowu zaraz wyrabia sie i mocno tłucze. Dorobiłem flansze pod wiatrak, zespawam  i jak coś to będzie na sztywno. Ale to ostateczność. 

Myśle nad chlodnicą oleju silnikowego, bo on zawsze ma z 10- 15 stopni więcej. 

Ale to dopiero po remoncie silnika, wtedy zobaczymy jak sie będzie zachowywał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXKarolXx    0

mam taki problem ze nie działają mi obroty silnika i wałek wom i dziwne są teraz mth w czym problem, alternator  po regeneracji i dalej to samo

75224879_2477869078959924_3404639786927915008_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

O w podobnym stanie wyświetlacze jak w moim , też takie poniszczone ciekawe dlaczego . W moim nie pokazuje prędkości i kontrolka chamulca ręcznego nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXKarolXx    0

kabel był zerwany złączyłem i dałem alternator do regeneracji i dalej to samo dziwne mth i  nie obrotów

Edytowano przez xXKarolXx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zaczynam kompletować części do remontu kosza półbiegu 3... Czy kosz ma tyle tarczek co na poniższym zdjęciu? Może ja zle patrze.

Rozumiem że jeden kosz jest na 2 półbiegi. Jeśli zle myślę to ktoś ogarnięty niech mnie poprawi...

Mam to w pdf.

SPEED TRANSMISSION - INPUT SHAFT - POWERSHIFT.pdf

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    581

U mnie 2 pół bieg miał 7 tarcz, plus częsć przekładek do wymiany bo były przepalone. 

Jak rozbierzesz to wtedy kupisz, za 2 dni masz  w domu części. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Gdzie kupowałeś tarczki i ile płaciłęś? Nie chce trafic na jakies podróby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Każdy kosz jest od osobnego półbiegu. Na jednym wałku są dwa kosze, a wałki są dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    581

W serwisie wszystko brałem. Wolalem dopłacić 1 tyś niż zastanawiać sie na jakością. Za wszystko zapłacilem 2600 netto z czego te 7 tarcz wzmacnianych tylko oryginał po 100 zł sztuka. Wszystkie oryngi i uszczelniacze nowe. Tarcze w zamiennikach  były a uszczelniacze oryginał. N częsci czekałem 2-3 dni. 

Teraz bedę robił silnik i uszczelkę pod głowicę zamówiłem też w orygainale za 200 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    58
Dnia 19.10.2019 o 19:47, xXKarolXx napisał:

 

A mi nie podświetla deski rozdzielczej i nie pokazuje temperatury, ciekawe dlaczego? Ma może ktoś rozpiskę bezpieczników case cx80?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Jeśli licznik jest jak w MX, to są tam takie malutkie żaróweczki „plemniki” i pewnie są popalone. Jeśli o temperature chodzi, to sprawdź czujnik i jego okablowanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj