karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

mds212    2133
12 minut temu, freetaxi napisał:

Poczekaj do wypłaty pieniążków. 

Czyli moge teraz kupic, a zmiane zlozyc dopiero po wyplacie 1 raty? Nie bedzie wiekszego problemu? Jakie dokumenty beda interesowac agenmcje poza aktem notarialnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwaldek    14
1 godzinę temu, slawek82 napisał:

Potrzebna jest jakaś dokumentacja? Jaką planujesz obsadę?

Nic nie dokumentuje kupię sadzonki jodły i świerka i tyle po połowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Witam.moze ktos wie czy jak zloze wniosek do krus o umozenie skladki w zwiazku  z susza a pozniej bym probowal zlozyc na rmg to nie bedzie przeszkadzac?  Chodzi o to zebym nie stracil punktow za krus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
Dnia 22.01.2020 o 20:16, GRZES1545 napisał:

Masz kolego widzę Swoją interpretację tych zapisów  jak sedziowie SN, i jeszcze chcesz ją komuś wcisnać. Zapytaj w Agencji o ten temat, oni mają inna interpretację tego tematu. Jest prosty na to patent, by spać spokojniej, już tu o tym pisałem.

Premia ta ma nam mniejszym osiągnąć wyższe dochody, książka powinna też to w jakimś stopniu odzwierciedlać.

Mularuk trochę jest tak jak ja - bo to praktyczna wizualność  w naszym  biznesplanie bezpośrednio uwidacznia nam wzrost gospodarstwa,. Kiedyś determinowany wykładem  z wybranym w tym projekcie tematem "Rachunkowość w rolnictwie" naświetlałem znaczenie  "Ewidencji  przychodów i rozchodów " w uzyskania skali przychodów gospodarstwa ale po własnej analizie to jest utopia. Nie wszystko rolnik wpisuje co jest jego przychodem a co rozchodem a w biznesplanie tego ie przekłamiesz. Liczy się co jest POparte konkretną FAKTURĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, marluk napisał:

Taa jasne, a tych sędziów komunistów tak dużo w sądach, że szok. Za 50 lat, też tak będą ludzie mówić - nie ważne, że już nie będzie nikogo kto dorastał w czasach komunizmu :) Poza tym wsadzenie Piotrowicza do TK to faktycznie rozbicie postkomunizmu, już bardziej PiS nie mógł się ośmieszyć. Tyle w temacie. 

To wszystko szabesgojowa POmagdelunkowa ściema - tam dogadali się postkomuchy  Jaruzelskiego  z rzydami przeciwko nam Polakom - to od tego momentu zaczęła się ghenna polskiego rolnika  - rok 1989 - studiowałem wtedy na Polibudzie Warszawskiej i widziałem tą rozterkę  w oczach warszawiaków - ludziska myśleliśmy, że to wolność nadchodzi a to był Początek rzydowskiej okupacji..............................................?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Pytanie do osób z wcześniejszych naborów ile mniej więcej po złożeniu wniosku o wypłatę pierwszej raty mieliście pieniądze na koncie? 


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TadzikC360    16

Witam, mam kilka pytań dla osób którzy mają jakieś doświadczenie w sprawie dofinansowania modernizacja małych gospodarstw. Posiadam 4ha gruntów własnych (jeszcze na rodziców) a ja się uczę w technikum rolniczym (aktualnie 3 klasa) i czy za rok mógłbym ubiegać się o to dofinansowanie? Czy jest sens się starać? Czy nie ma szans? Jeżeli bym dostał to na co najlepiej przeznaczyć pieniądze? Myślałem o jakimś sprzęcie do uprawy (brak jakiegokolwiek hodowli). Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TadzikC360 napisał:

Witam, mam kilka pytań dla osób którzy mają jakieś doświadczenie w sprawie dofinansowania modernizacja małych gospodarstw. Posiadam 4ha gruntów własnych (jeszcze na rodziców) a ja się uczę w technikum rolniczym (aktualnie 3 klasa) i czy za rok mógłbym ubiegać się o to dofinansowanie? Czy jest sens się starać? Czy nie ma szans? Jeżeli bym dostał to na co najlepiej przeznaczyć pieniądze? Myślałem o jakimś sprzęcie do uprawy (brak jakiegokolwiek hodowli). Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam

zależy jak byś te 4 ha zagospodarował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
2 minuty temu, TadzikC360 napisał:

Witam, mam kilka pytań dla osób którzy mają jakieś doświadczenie w sprawie dofinansowania modernizacja małych gospodarstw. Posiadam 4ha gruntów własnych (jeszcze na rodziców) a ja się uczę w technikum rolniczym (aktualnie 3 klasa) i czy za rok mógłbym ubiegać się o to dofinansowanie? Czy jest sens się starać? Czy nie ma szans? Jeżeli bym dostał to na co najlepiej przeznaczyć pieniądze? Myślałem o jakimś sprzęcie do uprawy (brak jakiegokolwiek hodowli). Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam

No jak na razie to nie posiadasz gruntów. Ja tam skorzystałem i nie żałuję. A na co przeznaczyć kasę? a Jaki masz profil produkcji lub na co zamierzasz się nastawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 minutę temu, TadzikC360 napisał:

Witam, mam kilka pytań dla osób którzy mają jakieś doświadczenie w sprawie dofinansowania modernizacja małych gospodarstw. Posiadam 4ha gruntów własnych (jeszcze na rodziców) a ja się uczę w technikum rolniczym (aktualnie 3 klasa) i czy za rok mógłbym ubiegać się o to dofinansowanie? Czy jest sens się starać? Czy nie ma szans? Jeżeli bym dostał to na co najlepiej przeznaczyć pieniądze? Myślałem o jakimś sprzęcie do uprawy (brak jakiegokolwiek hodowli). Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam

Musisz być ubezpieczony w Krusie - technikum 5-o letnie nie wiadomo jaka jest prognoza szabesgojów na następna 5-o latkę - proponuję śledzić temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
4 minuty temu, TadzikC360 napisał:

Witam, mam kilka pytań dla osób którzy mają jakieś doświadczenie w sprawie dofinansowania modernizacja małych gospodarstw. Posiadam 4ha gruntów własnych (jeszcze na rodziców) a ja się uczę w technikum rolniczym (aktualnie 3 klasa) i czy za rok mógłbym ubiegać się o to dofinansowanie? Czy jest sens się starać? Czy nie ma szans? Jeżeli bym dostał to na co najlepiej przeznaczyć pieniądze? Myślałem o jakimś sprzęcie do uprawy (brak jakiegokolwiek hodowli). Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam

Za rok będzie nowy PROW i nie wiadomo czy RMG wciąż będzie. Są ogólnikowe przesłanki że małe gospodarstwa nadal będą mogły korzystać z pomocy, ale nie ma szczegółów - trzeba czekać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TadzikC360    16

No rodzice są ubezpieczeni więc ja zarazem też, jestem już w 3 klasie więc już ten rok i jeszcze jeden się zostaje, a na co się nastawić? Zboża bo nie chce żadnej hodowli bo brak warunków na jaką kolwiek hodowle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
3 minuty temu, thor1984 napisał:

kto to te szabesgoje?

Wytwory chorej wyobraźni i wieloletniej frustracji. Dla kogoś o zdrowym rozsądku - radzę zignorować.

Edytowano przez Kaszlak79
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
6 minut temu, many12 napisał:

Musisz być ubezpieczony w Krusie - technikum 5-o letnie nie wiadomo jaka jest prognoza szabesgojów na następna 5-o latkę - proponuję śledzić temat.

Co za bzdury.

11 minut temu, TadzikC360 napisał:

Witam, mam kilka pytań dla osób którzy mają jakieś doświadczenie w sprawie dofinansowania modernizacja małych gospodarstw. Posiadam 4ha gruntów własnych (jeszcze na rodziców) a ja się uczę w technikum rolniczym (aktualnie 3 klasa) i czy za rok mógłbym ubiegać się o to dofinansowanie? Czy jest sens się starać? Czy nie ma szans? Jeżeli bym dostał to na co najlepiej przeznaczyć pieniądze? Myślałem o jakimś sprzęcie do uprawy (brak jakiegokolwiek hodowli). Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam

modernizacja czy restrukturyzacja? Zdecyduj się.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TadzikC360    16
marluk napisał:

6 minut temu, many12 napisał: Musisz być ubezpieczony w Krusie - technikum 5-o letnie nie wiadomo jaka jest prognoza szabesgojów na następna 5-o latkę - proponuję śledzić temat. Co za bzdury. 11 minut temu, TadzikC360 napisał: Witam, mam kilka pytań dla osób którzy mają jakieś doświadczenie w sprawie dofinansowania modernizacja małych gospodarstw. Posiadam 4ha gruntów własnych (jeszcze na rodziców) a ja się uczę w technikum rolniczym (aktualnie 3 klasa) i czy za rok mógłbym ubiegać się o to dofinansowanie? Czy jest sens się starać? Czy nie ma szans? Jeżeli bym dostał to na co najlepiej przeznaczyć pieniądze? Myślałem o jakimś sprzęcie do uprawy (brak jakiegokolwiek hodowli). Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam modernizacja czy restrukturyzacja? Zdecyduj się. Restrukturyzacja małych gospodarstw

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
10 minut temu, TadzikC360 napisał:

A jakbym wziął kilka hektarów w dzierżawę to sprzęt by się przydał chyba co?

W zasadzie to musisz się po prostu zastanowić co chcesz robić, musisz podbić wartość SO gospodarstwa (wiesz co to??), a jak nie zaczniesz nic hodować ani nie powiększysz areału gospo (zakupem gruntów) to pozostają Ci owoce, warzywa, krzewy lub kwiaty ozdobne. 4 ha to tak po ludzku trochę mało... Ale możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

bartek w temacie trzody jak napisałem o kołku w tyłku moje posty usunął,a tutaj wszyscy śpią i na taki syf pozwalają!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

nie chodzi nawet kto ważne że w jednym temacie kropka przeszkadza ,a tutaj taki gnój że mi normalnie wstyd,chociaż sam tego nie pisałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj