karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

GRZES1545    8984
19 minut temu, marluk napisał:

Bo co mi zrobisz? Złożyłem. Mogę sobie teoretyzowac jak chcę dopóki mam rację. Wolę tak niż narzekać tak jak ty na urzędników że ci nie rozpatrzyli sprawy w terminie. Jakbyś znał KPA to byś wiedział że to normalna procedura.

Uwierz że jedno nie idzie z drugim w parze i to dość często, i  trzeba się z tym liczyć. Podobny temat jest z programem wapnowania teraz, nikt nic nie wie  czeski film 😛.

@kopin Jutro odbieram dokumenty do drugiej raty.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Mój jeszcze czeka,bo doradca utopiony w papierach,ale na razie jest co robić bo walczymy z wnioskiem Młodego 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Jeśli rozmawia się z ludźmi do których nie trafiają fakty to lepiej wcale z nimi nie rozmawiać. Doedukuj się w zakresie prawa i będziemy gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

koledzy podpowiedzcie jak to jest z własnoscia gruntów 

w OB podaje do dopłat 3,75 ha grunty własne 1,84 reszta dzierżaw czyli 1,91 grunty niezgłoszone ok 0,40 ha nieużyki 

czy spełniam warunki i czy liczymy SO w roku docelowym tylko z własnych 

tylko własnych gruntów mam powyżej  12 tys euro w 3 roku 

czy mna umowy długoterminowe musze przedstwaiac jakies dokumenty jestem dzierzawca od 1971 r i od 1996 r prosze o podpowiedzi podatki ja płace i otrzymuje nakazy 

 

Edytowano przez adaammek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Uwierz że jedno nie idzie z drugim w parze i to dość często, i  trzeba się z tym liczyć. Podobny temat jest z programem wapnowania teraz, nikt nic nie wie  czeski film 😛.

@kopin Jutro odbieram dokumenty do drugiej raty.

Ale co z wapnowaniem? Nie ma zmian w prawie zatwierdzonych a ludzie już by chcieli brać dopłaty. Podstawa to prawo i na nim trzeba bazować zarówno jeśli chodzi o spory z urzędnikami jak i korzystanie z dotacji. Jeśli czegoś nie ma w prawie to tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
1 godzinę temu, Piotruniu25 napisał:

@GRZES1545Ile czekaleś na papiery drugej raty?

Piotr dość długo bo moja doradczyni zakończyła pracę i szukałem kogoś żeby zapoznał się z moim wnioskiem i sytuacją w gospodarstwie w sumie od stycznia się bujałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Jak wygladaja pozniejsze zmiany w biznesplanie m.in inwestycji czy upraw. Jak sie je składa itp. Moj doradzca mowi ze nie ma  z tym zadnego problemu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24
1 godzinę temu, adaammek napisał:

koledzy podpowiedzcie jak to jest z własnoscia gruntów 

w OB podaje do dopłat 3,75 ha grunty własne 1,84 reszta dzierżaw czyli 1,91 grunty niezgłoszone ok 0,40 ha nieużyki 

czy spełniam warunki i czy liczymy SO w roku docelowym tylko z własnych 

tylko własnych gruntów mam powyżej  12 tys euro w 3 roku 

czy mna umowy długoterminowe musze przedstwaiac jakies dokumenty jestem dzierzawca od 1971 r i od 1996 r prosze o podpowiedzi podatki ja płace i otrzymuje nakazy 

 

jak to jest z tymi gruntami 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Piotr dość długo bo moja doradczyni zakończyła pracę i szukałem kogoś żeby zapoznał się z moim wnioskiem i sytuacją w gospodarstwie w sumie od stycznia się bujałem.

To ile ci jeszcze zostało tego programu,2 czy 3 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

5lat od wypłaty pierwszej raty,więc ponad 3 lata to będzie u Grzesia,chyba ,bo jesteśmy z jednego naboru

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

to na pewno,znając agencje to i cały BP sprawdzą ,rachunkowość  itd

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
3 godziny temu, mds212 napisał:

Jak wygladaja pozniejsze zmiany w biznesplanie m.in inwestycji czy upraw. Jak sie je składa itp. Moj doradzca mowi ze nie ma  z tym zadnego problemu.

Ja robiłem 2 korekty i nie było żadnego problemu. Zmieniałem maszyny jak i uprawy. Pierwsza decyzja była bardzo szybko bo chyba czekałem około tygodnia natomiast na drugą czekałem w granicach 30 dni. Rezygnowałem również z planu nawozowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

czy jeśli w roku docelowym nie spełniam wymogu włsności 50 % gruntów uprawianych to mam dać sobie spokój z wnioskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Nie. Będą się do wielkości ekonomicznej liczyć tylko grunty które spełniają limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Na pewno jest się czego bać że braknie środków tak jak niektórzy wróżyli bo będzie ogromne zainteresowanie;-))))

Wnioski o wsparcie z PROW dla młodych rolników i na „Restrukturyzację małych gospodarstw" można składać do 29 czerwca, lecz ponieważ jest to sobota, wnioski będzie można składać także 1 lipca 2019 r.

Jak informuje ARiMR, dotychczas (do 26 czerwca) wpłynęło:

- 1556 wniosków o przyznanie pomocy młodym rolnikom

 - 2462 wnioski o przyznanie pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw".

Wpłynęło też 41 wniosków o przyznanie wsparcia na zalesienie – te wnioski można składać jeszcze do 31 lipca 2019 r.

Na „Premie dla młodych rolników” jest w PROW 3 103 901 774,54 zł, zawarto umowy na 43,38% (13 382 beneficjentów) limitu, a zrealizowano płatności na jego 25,68 %.

Na „Restrukturyzację małych gospodarstw" przewidziano 3 450 830 390,62 zł, zawarto umowy na 25,69% limitu (14 773 beneficjentów), a zrealizowano płatności na jego 16,55%.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

kości zostały rzucone ... wniosek złożony w powiatowym oddziale ARiMR

 

Pewnie dlatego dali Zusowcom bo mało kasy wydane i później przepadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
5 minut temu, agrarmrc napisał:

...Pewnie dlatego dali Zusowcom bo mało kasy wydane i później przepadnie.

a trzeba się wykazać przed wyborcami i UE że wydatkowaliśmy jak najwięcej ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33
21 godzin temu, wcyran napisał:

Czy dostał już ktoś jakąkolwiek odpowiedź (prośba o uzupełnienie, decyzja, itp.) z ARMiR-u w sprawie wniosków na małą modernizację gospodarstw I tura (wniosek składałem ok. 15 marca 2019 r.). Podkarpacie i okolice.

Pozdrawiam,

Ojciec składał jakoś pod koniec marca. Z miesąc temu, lepiej nawet oddzwonili brakujący kosztorys musi dosłać i jeszcze jedno zaswiadczenie. Ale 150 dni na to jest. Mówił, że beda sie starac zakonczyc jeden nabor i dopiero drugi. Ale to nie od nich zalezy tylko u gory tych., tylko ze my mazowieckie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcyran    0
7 minut temu, k0b napisał:

Ojciec składał jakoś pod koniec marca. Z miesąc temu, lepiej nawet oddzwonili brakujący kosztorys musi dosłać i jeszcze jedno zaswiadczenie. Ale 150 dni na to jest. Mówił, że beda sie starac zakonczyc jeden nabor i dopiero drugi. Ale to nie od nich zalezy tylko u gory tych., tylko ze my mazowieckie

Pozdrawiam

Dzięki kolego, sądziłem, że na rozpatrzenie wniosku jest 90 dni, pytam gdyż wniosek skłądałem na zakup ziemii i nagrywam kupców bo podobno po wydaniu decyzji można od razu iść do natariusza podpisywać umowy.. a mam jednego takiego który regularnie mnie odwiedza i prosi o zaliczkę.. a na 15 ar nie będę specjalnie szedł do notariusza bo koszty by mnie zjadły,

Ciekawe, kiedy będzie info, może zamrozili wypłaty bo są inne wydatki .. 500+ na pierwsze się zbliża.. wór z pieniędzmi trzeba rozwiązać

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj