karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

maroon    186

Oby nie było tak jak z DDT że przez zakaz jego stosowania zginęły miliony ludzi a sam środek okazał się na tyle bezpieczny że  nawet ochotnikom którzy dobrowolnie go spożywali przez kilka lat nic nie zaszkodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61

nokia6002 napisał:

Chłopaki wydaje mi się, że mój plan na biznes jest prosty. Jedynie potrzebuję kasy na remont obory, strop mam drewniany, z sufitu co roku desek ubywa, korniki budują. Dach jest elegancki wystarczy krokwie pomalować i dorzucić że dwie lampy na lepsze oświetlenie. Zrobić muszę fundament i przemurowac jeden róg obory bp cegły luźne się robią.  I zrobić więcej miejsca na cielaki i opady. Wbudowac żałoby i zrobić uwiązy.  Więc raczej nic skomplikowanego. Z zakupem cieląt i opasow to sobie poradzę,  gorzej właśnie z oborą.  Podejrzewam że gdyby nic nie było w środku robione i użytkowane, to już dawno by się rozleciala :) musmuszę poczytać o tych biznesplanach, niby na kursie miałam jak to zrobić  :D

Nie budowałbym za dofinansowanie dużo papierologi z tym i sporo nie potrzebnych kosztów. Co innego nowy budynek. W starym będzie trzeba i tak robić projekty, rozbudowy, kierownik, pozwolenia myślę że lepiej zainwestować w maszyny ewentualnie zakup bydła a budynek poprawić we własnym zakresie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Adrian, no nie mów, a ja myślałam że to takie hop siup. 

A juz wiadomo kiedy będzie nabor?

Edytowano przez nokia6002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pierwszy planowany jest na luty a drugi w maju. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ja bardziej przypuszczam że to nie jest luty i maj,tylko tak jak kiedyś słyszałem w lutym jak unia zgodzi się do tego czasu na zmiany w programie,a jeśli nie zdążą to w maju,bo marzec i kwiecień odpada ze względu na obszarówkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Harmonogram podaje jasno. Dwa nabory. Drugi, majowy z uwzględniam zmian. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    114

Witam, będąc w strefie objętej ograniczeniami (czerwonej) ASF , można skorzystać z naboru w lutym czy tylko w tym w czerwcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matajas94    3

C tego co się dowiedziałem do w tym tygodniu zaczną wysyłać decyzje z RESTRUKTURYZACJI MAŁYCH GOSPODARSTW 2018  Świętokrzyskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hibi1990    19
10 godzin temu, Mateusz45288 napisał:

Witam, będąc w strefie objętej ograniczeniami (czerwonej) ASF , można skorzystać z naboru w lutym czy tylko w tym w czerwcu?

Też jestem w czerwonej strefie powiedzieli mi  w agencji że nabór będzie marzec kwiecień. Ale ja już złożyłem w poprzednim naborze.

Edytowano przez Hibi1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 godziny temu, nokia6002 napisał:

Adrian, no nie mów, a ja myślałam że to takie hop siup. 

A juz wiadomo kiedy będzie nabor?

Wydział budownictwa w Twoim docelowo Starostwie - wszystkiego się dowiesz.........?

Remont obory robimy na zgłoszenie w wydziale budownictwa. Dostarczasz ; Primo -  "Akt Własności"  z numerem działki siedliskowej na której znajduje się obora.

Secundo: - Dostarczasz Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością  na cele budowlane (taki druk który wypełnisz w starostwie).

Tercio: - Wypełniasz Wniosek zgłoszenia wykonania robót budowlanych.  Nie mów, ze chcesz wymienić ścianę tylko, że okna na plastikowe uchylne ( cena jednostkowa 500x500 w granicach 150 zł).  Wymiana drzwi na szczelne. Można zrobić termoizolację budynku, nowe posadzki, tynkowanie w środku. Możesz wykonać zbiornik na gnojowicę jeżeli od obory do żródła wody (studnia) masz więcej niż 15 m.

Nie zapomnij o papierku INFORMACYJNYM , że po rozpatrzeniu zgłoszenia tutejszy organ nie znalazł podstaw do wniesienia sprzeciwu dotyczącego realizacji w/w zamierzenia budowlanego. .........nara.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

W lutym i maju będą przyjmowane wnioski na restrukturyzację małych gospodarstw (bez ASF); w marcu na modernizację gospodarstw (bez komponentu D - zakup maszyn) oraz na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej; w kwietniu i w październiku na tworzenie grup producentów rolnych; w maju na premie dla młodych rolników; w czerwcu na restrukturyzację małych gospodarstw w związku z ASF; we wrześniu na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej oraz na płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa, zaś w listopadzie na inwestycje w gospodarstwach położnych na obszarach Natura 2000.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi12    0

Witam jestem z naboru premi 60k czerwiec-lipiec 2018 na restrukturyzację małych gospodarstw woj. Łódzkie i od złożenia wniosku cisza , czy ktoś coś wie na ten temat kiedy będzie jakaś decyzja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    114

A czy mając 11 ha i 14 byków jest szansa z restrukturyzacji kupić przyczepę 5t, siewnik 2,5-3m oraz tur z osprzętem do 3p?

I czy można całą kwotę przeznaczyć na środki trwałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

policz na kalkulatorze wielkość gospodarstwa,a reszta TAK

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matajas94    3
2 godziny temu, Adi12 napisał:

Witam jestem z naboru premi 60k czerwiec-lipiec 2018 na restrukturyzację małych gospodarstw woj. Łódzkie i od złożenia wniosku cisza , czy ktoś coś wie na ten temat kiedy będzie jakaś decyzja ?

TAK JAK PISAŁEM W TYM TYGODNIU BĘDĄ WYSYŁAĆ BO DO 15 LUTEGO MAJĄ CZAS PODJĄĆ DECYZJE 

 

Edytowano przez matajas94
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hibi1990    19
23 minuty temu, matajas94 napisał:

TAK JAK PISAŁEM W TYM TYGODNIU BĘDĄ WYSYŁAĆ BO DO 15 LUTEGO MAJĄ CZAS PODJĄĆ DECYZJE 

 

A skąd masz takie infomacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matajas94    3
20 minut temu, Hibi1990 napisał:

A skąd masz takie infomacje ?

Zadzwoniłem sobie do wojewódzkiego ośrodka ARRIMR i w departamencie działań premiowanych się dowiedziałem :)

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13
Dnia 12.01.2019 o 19:34, nokia6002 napisał:

Chłopaki wydaje mi się, że mój plan na biznes jest prosty. Jedynie potrzebuję kasy na remont obory, strop mam drewniany, z sufitu co roku desek ubywa, korniki budują. Dach jest elegancki wystarczy krokwie pomalować i dorzucić że dwie lampy na lepsze oświetlenie. Zrobić muszę fundament i przemurowac jeden róg obory bp cegły luźne się robią.  I zrobić więcej miejsca na cielaki i opady. Wbudowac żałoby i zrobić uwiązy.  Więc raczej nic skomplikowanego. Z zakupem cieląt i opasow to sobie poradzę,  gorzej właśnie z oborą.  Podejrzewam że gdyby nic nie było w środku robione i użytkowane, to już dawno by się rozleciala :) musmuszę poczytać o tych biznesplanach, niby na kursie miałam jak to zrobić  :D

Za biznesplan płaciłem 1250. Okolice Suwałk, więc nie piszcie, że u nas dwa razy drożej( znajomi też tak płacili u innych osób)   Zrobić musisz kosztorys jeśli chcesz przebudowywać budynek, a raczej musisz znaleźć kogoś kto ma odpowiednie kwalifikacje i aktualne cenniki, które akceptuje ARiMR (nie każdy może to zrobić, więc lepiej spytaj się czy taki kosztorys robiła)  .U mnie koszt to 450 ,ale u mnie to było tylko przekrycie. U ciebie będzie raczej drożej. Według mnie to lepiej idź do osoby która się zajmuje wypełnianiem takich wniosków. Zaoszczędzisz sobie czasu i nerwów. 

Edytowano przez Sup321
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matajas94    3
4 minuty temu, Sup321 napisał:

Za biznesplan płaciłem 1250. Okolice Suwałk, więc nie piszcie, że u nas dwa razy drożej( znajomi też tak płacili u innych osób)   Zrobić musisz kosztorys jeśli chcesz przebudowywać budynek, a raczej musisz znaleźć kogoś kto ma odpowiednie kwalifikacje i aktualne cenniki, które akceptuje ARiMR (nie każdy może to zrobić, więc lepiej spytaj się czy taki kosztorys robiła)  .U mnie koszt to 450 ,ale u mnie to było tylko przekrycie. U ciebie będzie raczej drożej. Według mnie to lepiej idź do osoby która się zajmuje wypełnianiem takich wniosków. Zaoszczędzisz sobie czasu i nerwów. 

Ja biznesplan pisałem sobie sam bo co to takiego skomplikowanego ale odnośnie budowy to musi być kosztorys i nie wiem czy firma nie musi tego robić, ja nie pisałem żadnych budów bo nie chciałem sie w to bawić za swoje pobuduje co potrzeba ale jest taki myk można 15tys wpisać jako środki obrotowe i przeznaczyć je  na bieżące remonty budynków, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
7 minut temu, matajas94 napisał:

Ja biznesplan pisałem sobie sam bo co to takiego skomplikowanego ale odnośnie budowy to musi być kosztorys i nie wiem czy firma nie musi tego robić, ja nie pisałem żadnych budów bo nie chciałem sie w to bawić za swoje pobuduje co potrzeba ale jest taki myk można 15tys wpisać jako środki obrotowe i przeznaczyć je  na bieżące remonty budynków, 

Tylko na te  15 tyś musisz kupić jakieś materiały budowlane , i w razie kontroli , żeby było widać co zrobione .

To nie paliwo , czy nawozy , że załatwić faktury , bo posiane jak to się mówi nikt nie sprawdzi .

Takie pytanko co mają krowy mleczne i dają do mleczarni , mleko tanieje bo coś znajomy lamentuje .

 

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matajas94    3
1 minutę temu, galan99 napisał:

Tylko na te  15 tyś musisz kupić jakieś materiały budowlane , i w razie kontroli , żeby było widać co zrobione .

To nie paliwo , czy nawozy , że załatwić faktury , bo posiane jak to się mówi nikt nie sprawdzi .

 

No tak ale jak pisze że chce po remontować stodołę to zakładam że to zrobi 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hibi1990    19

No panie i panowie ja już mam decyzje wystawiona pozytywnie. Woj Mazowieckie dzwoniłem do babki do której wozilem poprawki i dostałem informacje że decyzja jest wydana pozytywna. Czeka na wysłanie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj