Skocz do zawartości

nokia6002

Members
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O nokia6002

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Jałówki hodowlane

  Czy mógłby mi ktos podpowiedzieć ile kilogramów może jeść jałówka ok 2 lat prawdopodobnie cielna? Chodzi o takie male ziemniaki paszowe.
 2. Żywienie bydła mlecznego

  Dzięki chłopaki! Jestem początkująca to moja pierwsza krowa. Czyli nie opłaca mi się kupować śrutownika. Zboże i tak musialabym kupować a mam jedna jałówkę i nie chce jej tuczyć bo jest zacielona.
 3. Żywienie bydła mlecznego

  Chodzi mi o toczy oplaca mi się kupować srutownik. I ile z jednego worka pszenicy będę miała worków sruty. Czy z jednego worka pszenicy wyjdzie jeden worek sruty? Nigdy nie miałam krowy trzymam tylko konie i nie bardzo wiem czym ja karmić. Śrutę je chetnie ta krowa. Ale nie wiem czy opłaca mi się srutownik kupic.
 4. Żywienie bydła mlecznego

  Słuchajcie. Może i głupie pytanie ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Ile będę miała śruty z jednego worka pszenicy ok 50kg ? I z czego najlepsza jest śruta dla jałówki RW zacielonej?  
 5. Jałówki hodowlane

  Mam taki problem z jałówką. Kupiłam ją w piątek, cztery dni temu. Ona nigdy nie jadła trawy. Po wypuszczeniu na pole nie jadła. Siana przez te cztery dni nawet kostki nie zjadła. Słomę coś tam skubie. Dostaje też śrutę. Ale dziwi mnie to, że tego siana tak mało je. Możliwe, że jeszcze się nie przyzwyczaiła? 
×