karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aga1985    85

Byłam dziś na poprawce korekty :-/ Siedziałam godzinę i pisałam wypracowanie jak wykorzystam maszyny i olej napędowy w moim gospodarstwie :D Przyszedł przy mnie chłopak z wnioskiem o wypłatę drugiej raty.... no i podobno wyszło rozporządzenie ,że można składać o drugą ratę nie wcześniej niż 90 dni przed upływem 3  lat od wypłaty 1 raty O: Odesłali go do domu i kazali przyjść za 3 lata ...Wysłali podobno wiele zapytań do ministerstwa,bo są niepewni wielu rzeczy .Masakra jednym słowem normalnie boję się wydawać tej kasy co mi dali.Dużo osób było i o kasę  pytali podobno z Radomia już wszystkie wnioski w Warszawie od dawna do końca następnego  tygodnia powinna być kasa u wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
4 minuty temu, spiligonzales napisał:

Dzięki many12 sam potrzebuje tych szkoleń......i choć daleko to i tak warto podjechać

!5 kilometrów od Międzyrzeca  Podlaskiego na północ - w prawo przed Łosicami.

4 minuty temu, aga1985 napisał:

Byłam dziś na poprawce korekty :-/ Siedziałam godzinę i pisałam wypracowanie jak wykorzystam maszyny i olej napędowy w moim gospodarstwie :D Przyszedł przy mnie chłopak z wnioskiem o wypłatę drugiej raty.... no i podobno wyszło rozporządzenie ,że można składać o drugą ratę nie wcześniej niż 90 dni przed upływem 3  lat od wypłaty 1 raty O: Odesłali go do domu i kazali przyjść za 3 lata ...Wysłali podobno wiele zapytań do ministerstwa,bo są niepewni wielu rzeczy .Masakra jednym słowem normalnie boję się wydawać tej kasy co mi dali.Dużo osób było i o kasę  pytali podobno z Radomia już wszystkie wnioski w Warszawie od dawna do końca następnego  tygodnia powinna być kasa u wszystkich.

Zgadza się Aga tak jest w rozporządzeniu  "że można składać o drugą ratę nie wcześniej niż 90 dni przed upływem 3  lat od wypłaty 1 raty" - było o tym wiadome przed wdrażaniem  wniosku na Restr. Małych Gospodarstw. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

FORMA I WYSOKOŚĆ POMOCY:

Premia w wysokości 60 tysięcy zł (jednak nie więcej niż równowartość 15 tys. euro), płatna 
w II transzach:

  • I rata - 80% całkowitej wartości pomocy, ale nie więcej niż 48 000 złotych (wniosek o płatność I raty składany w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy);
  • II rata - 20% całkowitej wartości pomocy, ale nie więcej niż 12 000 złotych (wniosek o płatność II raty składany po realizacji biznesplanu, jednak nie później niż do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy).

Pomoc przyznaje się na dane gospodarstwo tylko raz.

W przypadku małżonków premię przyznaje się wyłącznie jednemu z nich, co do którego współmałżonek wyraził pisemną zgodę, niezależnie od tego czy posiadają wspólne czy odrębne gospodarstwa rolne.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sław    14

przecież musi zrealizować założenia bp i musi utrzymać  wzrost gospodarzy przez trzy lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

wzrost musisz mieć przed wypłatą 2 raty i utrzymać do 5  lat od 1 wypłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85

No ja tego nie doczytałam :) Ja chce wszytko posadzić  w tym roku  ,żeby mi wartość ekonomiczna w przyszłym roku przyzwoita wyszła,ale ludzie są chyba nie świadomi i liczą że szybko resztę kasy dostaną .Ten chłopak wyszedł załamany bo liczył ,że coś dokupi za te 12 tys .

4 minuty temu, sław napisał:

przecież musi zrealizować założenia bp i musi utrzymać  wzrost gospodarzy przez trzy lata

On miał wszytko zrealizowane i stałe i obrotowe...wzrost też już miał po miesiącu o 40 % :D Uwinął się jednym słowem :D

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
Przed chwilą, aga1985 napisał:

No ja tego nie doczytałam :) Ja chce wszytko posadzić  w tym roku  ,żeby mi wartość ekonomiczna w przyszłym roku przyzwoita wyszła,ale ludzie są chyba nie świadomi i liczą że szybko resztę kasy dostaną .Ten chłopak wyszedł załamany bo liczył ,że coś dokupi za te 12 tys .

wcale nie powiedziane że tak jest ,może znowu jakiś niedouk z agencji bujdę puścił,jak piszecie tu że było to jasne od początku to podawć gdzie to jest zapisane,bo ja tego nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Zgadza się Aga tak jest w rozporządzeniu  "że można składać o drugą ratę nie wcześniej niż 90 dni przed upływem 3  lat od wypłaty 1 raty" - było o tym wiadome przed wdrażaniem  wniosku na Restr. Małych Gospodarstw. 

 

TEGO;-)

dlatego pytam gdzie to jest?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krismen    33

Albo się coś zmieniło albo to jakiś pajac z agencji w błąd wprowadza żeby im wniosków nie przybywało bo ja się doradcy pytałem i mi powiedział że wcale nie muszę czekać do końca i mogę składać zaraz po realizacji bp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

no tu jeden dobrze poinformowany twierdzi że tak było od początku ,ale teraz zamilkł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85

Mi doradca też tak mówił ,że można wcześniej składać jak się zrealizuje założenia bp a pięć lat od dnia wypłaty 1 raty  trzeba utrzymać wszystko .Ostatnio na szkoleniu z rachunkowości był ktoś od nich z Warszawy i potwierdzał ,że można wcześniej ubiegać się o wypłatę 2 raty.A dziś taki zonk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krismen    33

Że nie można później niż 3 lata od wypłaty pierwszej raty to tak ale że nie można wcześniej... 

Ktoś tu chyba coś źle zrozumiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
moj doradca tez mowil ze mozna skladac wniosek o 2 rate skladac wczesniej .. niedawno dzwonila do mnie Pani Ania z elizowki co rozpatruje moj wniosek zebym dostarczyl jeszcze przedwstepna umowe kupna maszyn z biznesplanu ...i z tego co z nia rozmawialem to oni sami trzesa portkami przed centrala ..masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Jak mozna kogoś zbyc informacjami z kosmosu? Też bym zglupial i uwierzył bo nie znam rozporządzenia na pamięć, ale następnego dnia wrócił i kazał podać podstawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, ZYLA napisał:

Jak mozna kogoś zbyc informacjami z kosmosu? Też bym zglupial i uwierzył bo nie znam rozporządzenia na pamięć, ale następnego dnia wrócił i kazał podać podstawę. 

gdyby tak miało być to Twój plan by ch.j bombkę strzelił,ale ja nie sądzę żeby tak było i po prostu jeden pajac za drugim papuguje

z 2 strony tak jak Ty planujesz to musisz się spieszyc ,ale jak uważa sie że trzeba czekać na 2 ratę 3 lata ,po po cholerę latać bardzo daleko ze szkoleniami skoro mamy na to 3 lata? a nawet kasy na koncie jeszcze nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Jak jest nawet w biznesplanie planowany termin zakończenia realizacji biznesplanu

 

@many12 jak trafiłeś na szkolenia w Mostowie? W zadnym harmonogramie z mazowieckiego ich nie ma. A przecież to mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max1    8

witam was forumowicze,tak czytam wasze posty i troche mnie te szkolenia wasze zastanawiają.ja osobiscie mam punkty za wysokobiałkowe,mozna wyzsza dopłate za nie otrzymac,mniej nakładufinansowego wymagaja,noi dobrestanowisko po łubine mam na nastepny rok.łubin tez moge sprzedac,lub wykorzystac na pasze.Mam równiez punkty za badanie gleby i plan nawozowy,tez bardzo przydatna rzecz.Ewidencja przychodów i rozchodów.Mam jeszcze punkt za postep biologiczny,tj wymiana co jakis czas materiału siewnego,tez jakis efekt bendzie.Te szkolenia one nic ne wnosza tylko pieniadze sie na nie wyda tak naprawde  a efekt marny.Takie jest moje zdanie na temat szkolen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, kopin napisał:

no tu jeden dobrze poinformowany twierdzi że tak było od początku ,ale teraz zamilkł

Gościu nie gorączkuj się - poczytaj trochę w internecie. Dzisiaj na szkoleniu w Mostowie wyczułem, ze nawet doradcy błądzą po omacku. Sam pisałem i składałem wniosek RMG ale dzisiaj po pierwszym szkoleniu zoriętowałem  się, ze wszystko podżza  ślepą dróżką - tak ze jak chcesz coś chapnąć mamony za friko to musisz uzbroić się w cierpliwość?

20 minut temu, ZYLA napisał:

Jak jest nawet w biznesplanie planowany termin zakończenia realizacji biznesplanu

 

@many12 jak trafiłeś na szkolenia w Mostowie? W zadnym harmonogramie z mazowieckiego ich nie ma. A przecież to mazowieckie

Szkolenia w Mostowie wydukałem trochę wcześniej z internetu o czym pisałem na tym forum. Jak chcesz uwiarygodnić moją informację to proszę jutro przedzwonić pod nr. telefonu podany powyżej ponieważ dwa razy nie będę się powtarzał?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
2 minuty temu, max1 napisał:

witam was forumowicze,tak czytam wasze posty i troche mnie te szkolenia wasze zastanawiają.ja osobiscie mam punkty za wysokobiałkowe,mozna wyzsza dopłate za nie otrzymac,mniej nakładufinansowego wymagaja,noi dobrestanowisko po łubine mam na nastepny rok.łubin tez moge sprzedac,lub wykorzystac na pasze.Mam równiez punkty za badanie gleby i plan nawozowy,tez bardzo przydatna rzecz.Ewidencja przychodów i rozchodów.Mam jeszcze punkt za postep biologiczny,tj wymiana co jakis czas materiału siewnego,tez jakis efekt bendzie.Te szkolenia one nic ne wnosza tylko pieniadze sie na nie wyda tak naprawde  a efekt marny.Takie jest moje zdanie na temat szkolen.

Nie przesadzaj, że te szkolenia są jakieś trudne. Ja w łódzkim już mam 3 zrobione, 4 w połowie lutego - oczywiście wszystkie darmo i uważam że szkolenia są lepsze niż ten twój łubin i abyś się nie zdziwił jak go będziesz sprzedawał - bo wcale to nie jest takie łatwe.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a kto się gorączkuje? napisałeś że;

Zgadza się Aga tak jest w rozporządzeniu  "że można składać o drugą ratę nie wcześniej niż 90 dni przed upływem 3  lat od wypłaty 1 raty" - było o tym wiadome przed wdrażaniem  wniosku na Restr. Małych Gospodarstw. 

więc mnie nie odsyłaj do szukania w internecie tylko jak masz takie info ,to podaj to rozporządzenie,

bo ja mogę napisać że wypłaty tej pomocy będą w forintach -też to będzie gówno warta wiadomośc

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

I cisza tylko jedna osoba dzisiaj dostala kase ale agencja sie wysilila masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
JohnyDeep łubin sprzeda bez problemu krowiarze kupia sam poszedlem w wysokobialkowe zamiast w szkolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
4 minuty temu, max1 napisał:

witam was forumowicze,tak czytam wasze posty i troche mnie te szkolenia wasze zastanawiają.ja osobiscie mam punkty za wysokobiałkowe,mozna wyzsza dopłate za nie otrzymac,mniej nakładufinansowego wymagaja,noi dobrestanowisko po łubine mam na nastepny rok.łubin tez moge sprzedac,lub wykorzystac na pasze.Mam równiez punkty za badanie gleby i plan nawozowy,tez bardzo przydatna rzecz.Ewidencja przychodów i rozchodów.Mam jeszcze punkt za postep biologiczny,tj wymiana co jakis czas materiału siewnego,tez jakis efekt bendzie.Te szkolenia one nic ne wnosza tylko pieniadze sie na nie wyda tak naprawde  a efekt marny.Takie jest moje zdanie na temat szkolen.

Zgadza się kolo - dlatego trzeba łapać się na szkolenia prowadzone przez solidne ODR-y - znaczy się bezpłatne z finalnym zaświadczeniem. Na dzisiejszym szkoleniu dowiedziałem się, ze od tego roku wysokobiałkowe będą tylko  |PROEKOLOGICZNE. Pies ich ganiał sieję co roku i nigdy w łubinie nie pryskam - ważne, żeby kwotę mamony za 1 ha białkowych nie zmniejszyli coś miałem na ten rok z wysokości dopłat bezpośrednich.  Z badania gleby i planu nawozowego zrezygnowałem - za dużo zachodu? Wrzucam proponowane stawki dopłat na 2018 rok;

W projektowanych rozporządzeniach stawki zostały określone w następującej wysokości:

  1. Jednolita płatność obszarowa – 461,55 zł/ha

  2. Płatność za zazielenienie – 309,77 zł/ha

  3. Płatność dla młodego rolnika – 214,82 zł/ha

  4. Płatność dodatkowa – 177,02 zł/ha

  5. Płatność do bydła – 291,03 zł/szt.

  6. Płatność do krów – 371,46 zł/szt.

  7. Płatność do owiec – 101,85 zł/szt.

  8. Płatność do kóz – 60,08 zł/szt.

  9. Płatność do roślin strączkowych na ziarno (do 75 ha) – 606,52 zł/ha

  10. Płatność do roślin strączkowych na ziarno (powyżej 75 ha) – 303,26 zł/ha

  11. Płatność do roślin pastewnych – 386,46 zł/ha

  12. Płatność do chmielu – 2 198,06 zł/ha

  13. Płatność do ziemniaków skrobiowych – 1 163,02 zł/ha

  14. Płatność do buraków cukrowych – 1 563,46 zł/ha

  15. Płatność do pomidorów – 1 654,30 zł/ha

  16. Płatność do truskawek – 1 118,75 zł/ha

  17. Płatność do lnu – 374,86 zł/ha

  18. Płatność do konopi włóknistych – 303,06 zł/ha

  19. Płatność do tytoniu – Virginia – 3,82 zł/kg

  20. Płatność do tytoniu – pozostały tytoń – 2,68 zł/kg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj