karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

viperwlkp    86

podali wyjsciowa pozniej do negocjacji albo dobiore cos w dobrej cenie co do cen to dokladam ze swoich bo biore prawie za 80. ja dzis dostalem poprawki. aktualizacja dowodu bo tamten stracil waznosc. wyjasnienie jednej dzialki bo nie pasuje nr ksiegi (zle podany byl) i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7607

Mi kazali załączyć oferte oal z cenami netto i brutto, pozatym miało byc wyszczególnione co jest w opcji dodatkowej i ile kosztuje bo chcą porównać z cenami obowiązującymi na rynku. Takie pismo dostalem

Tu zaczyna się jazda z cenami maszyn bo ta sama maszyna może być w rozbieżności cenowej nawet 500 zł w skali kraju a dostawa jest darmowa .

Trzeba uważać na kupno sadzonek bo szkółkarzy jest wiele tylko nie wystawiają ani rachunku ani faktury cena niska ale bez papierka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Dostałem wezwanie. 17 pozycji zastrzeżeń (włącznie z literowkami). Tak to jest jak się samemu wypełnia. Nie wczytywałem się bo nie mam teraz czasu, ale ten zapis min 70% własności to musi tak być. Także nwm czy nie odpadnę przez brakujące 2% gruntu własnego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Dostałem wezwanie. 17 pozycji zastrzeżeń (włącznie z literowkami). Tak to jest jak się samemu wypełnia. Nie wczytywałem się bo nie mam teraz czasu, ale ten zapis min 70% własności to musi tak być. Także nwm czy nie odpadnę przez brakujące 2% gruntu własnego :(

 

To samo, dzisiaj zawiozłem korektę (kosmetyka), pani powiedziała że jak bd wszystko ok to do końca września otrzymam decyzje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7607

Dostałem wezwanie. 17 pozycji zastrzeżeń (włącznie z literowkami). Tak to jest jak się samemu wypełnia. Nie wczytywałem się bo nie mam teraz czasu, ale ten zapis min 70% własności to musi tak być. Także nwm czy nie odpadnę przez brakujące 2% gruntu własnego :(

To jak 14 ary ci brak do 70 % własności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza    69

Panowie, czy w ogóle jest jakaś lista rankingowa po naborze? Powinna już się pokazać, ale na stronie agencji jej nie znajduję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

nnie wiem po co ja dostalem odp z poznania ze bedzie lista koniec września poczatek pazdziernika. chyba po to jak kolejnosc pomocy bedzie przyznawana. a 100% pewnosci nie ma ze wszyscy dostana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania mają być takie same ale niby kwota ma być większa żeby zachęcić małych gospodarzy do składania wniosków ale ta są tylko plotki i proszę się tym nie sugerować ja w to nie wierze aaaa i napewno wszyscy kasy nie dostaną bo dużo wniosków nie spełnia kryteriów odnośnie KRUS-u i czepiają się za dosłownie wszystko tak wiec nie bądźcie tacy pewni ze dostaniecie , pewni mogą być tylko ci co już dostali poprawki i wszystko poprawili dla takich rolników decyzja to już tylko formalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

tak z krusem to prawda tez o tym slyszalem . a co do zwiekszenia kwoty daj Boże ale troche chyba to naciągane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

A ja myślę że to wielce możliwe, zresztą pisałem o tym wcześniej.

Wiecie może co zrobić by powierzchnia własności w roku docelowym przekraczała 70% ? Brakuje mi 1,8% i nie wiem jak to ugryźć. Pani z agencji powiedziała mi że muszę jakoś to zrobić bo nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę,ze nic nie jest pewne i to tylko gdybanie ludzi którzy sie nie załapali na ten nabór i mówię o tym wprost. Tak samo jak ludzie którzy nie brali udziału w tym naborze mówili,ze trzeba mieć dużo pkt bo będzie bardzo dużo uczestników i będzie cięzko. Tak samo jak z tymi wiekszymi pieniadzmi mniemanymi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004

Wymagania mają być takie same ale niby kwota ma być większa żeby zachęcić małych gospodarzy do składania wniosków ale ta są tylko plotki i proszę się tym nie sugerować ja w to nie wierze aaaa i napewno wszyscy kasy nie dostaną bo dużo wniosków nie spełnia kryteriów odnośnie KRUS-u i czepiają się za dosłownie wszystko tak wiec nie bądźcie tacy pewni ze dostaniecie , pewni mogą być tylko ci co już dostali poprawki i wszystko poprawili dla takich rolników decyzja to już tylko formalność

 

Jeśli tak jest jak mówisz Kolego Rafik, to jeśli ja miałem tydzień temu kontrole i nie mam jeszcze żadnych poprawek to znaczy że juz nie ma szans że sie załapie na RMG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że to wielce możliwe, zresztą pisałem o tym wcześniej.

 

Wiecie może co zrobić by powierzchnia własności w roku docelowym przekraczała 70% ? Brakuje mi 1,8% i nie wiem jak to ugryźć. Pani z agencji powiedziała mi że muszę jakoś to zrobić bo nie przejdzie.

 

A nie masz w dzierżawie jakiejś małej działki, z której mógłbyś zrezygnować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004

Widzisz Viper piszą niektórzy i strasza nieprawdą, jeśli ktoś spełnił wszystkie warunki i wymogi to dlaczego miałby nie dostać, wszystkim na raz nie dadza korekt i decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

A nie masz w dzierżawie jakiejś małej działki, z której mógłbyś zrezygnować?

Choć jedna osoba stara się pomóc za co dziękuję.

Niestety mam tak że własności mam 2 działki, a dzierżawy mam 1.

Udało (chyba) mi się rozwiązać ten problem, część (kilka arów) dzierżawionej działki wpisałem jako nieużytek w roku docelowym. BP nie krzyczy problemu, pytanie czy osoba sprawdzająca postąpi tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRZES1545 zle mnie zrozumiałeś chodzi mi o to ze jak ktoś już ma wszystko poprawione to może być pewny ja miałem kontrole w czerwcu i do tej pory nic nie dostałem tak wiec napewno do końca września coś się przyjdzie chyba ze masz wszystko dobrze i nie będziesz miał poprawek

nie ma się co martwic a poprawek mozna dostac pare a nie tylko jedna.


nie ma się co martwic a poprawek mozna dostac pare a nie tylko jedna.


Jak można dostać pare poprawek ? Sprawdzają raz patrzą czy masz jakieś błędy jeśli tak to je zaznaczają i każą ci poprawić , poprawiasz i tyle ewentualnie można mieć poprawkę poprawki ale to już zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć jedna osoba stara się pomóc za co dziękuję.

Niestety mam tak że własności mam 2 działki, a dzierżawy mam 1.

Udało (chyba) mi się rozwiązać ten problem, część (kilka arów) dzierżawionej działki wpisałem jako nieużytek w roku docelowym. BP nie krzyczy problemu, pytanie czy osoba sprawdzająca postąpi tak samo.

 

O, o tym nie pomyślałam! Rzeczywiście wtedy ten obszar nie jest liczony do struktury procentowej. 

Myślę, że jeśli w roku docelowym rzeczywiście te parę arów będzie leżało odłogiem, to nikt się nie powinien przyczepić. 

 

Jak można dostać pare poprawek ? Sprawdzają raz patrzą czy masz jakieś błędy jeśli tak to je zaznaczają i każą ci poprawić , poprawiasz i tyle ewentualnie można mieć poprawkę poprawki ale to już zależy

 

No niestety można, bo nie wszystkie panie (i panowie) w Agencji są tacy skrupulatni, że sprawdzają od razu wszystko dokładnie. W tamtym roku przy innym programie sąsiadka dostała cztery poprawki, bo za każdym razem osoba sprawdzająca dopatrywała się jeszcze czegoś nowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

i tu kolezanka ma racje czesto sprawdzajacy tlumaczy sie tak ze napoczatku sprawdza tak ogolnie pozniej sie zaglebia a bywa tak ze sprawdza kilka osob i kazda chce co innego i to sa przykłady z zycia wziete znajomi biegaja z poprawkami bo co odesla przychodzi cos nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj