karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

12 godzin temu, krzysiek277 napisał:

Panowie ile musi minąć czasu od nabycia ziemi do złożenia wniosku ?

Czy na 5ha jest możliwe dostać przyczepe 2 osiową5/6ton i pług obrotowy 3x45? Ciągnik posiadam nie całe 80km to wiadomo że dwoma skibami nie będę orać 

Jeszcze wracając do przyczepy, nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale te 5ha jest oddalone 3km od gospodarstwa 

Planujesz inwestycję na jakieś 85-90 tysięcy w ramach I raty 48 ?
Na dobrą sprawę brakuje Ci "wniosku" na przyczepę o pługu nie wspominając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Potrzebna faktura rachunek (najlepiej kwalifikant) i jeszcze jaka odmiana niech Ci dopisza. Oczywiście może się udać ze się nie przyczepia, a Ci co mówią że nic nie potrzebne to potem niech zaciebie podczas kontroli się tłumacza,  lepiej mieć wszystko dopięte aha i jeszcze mogą zarządac potczas kontroli gdzie ten słonecznik sprzedawałes.. Więc to też przemysl

  • Like 1
  • Thanks 1

AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1309

Macie  jakieś faktury na sprzedaż słonecznika lub oświadczenia o sprzedaży z tzw. słupem ? wpisujecie w ewidencje rozch-przych. takową sprzedaż ? czy najlepiej nic z tym słonecznikiem nie robić tylko zasiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Macie  jakieś faktury na sprzedaż słonecznika lub oświadczenia o sprzedaży z tzw. słupem ?

no ale po co? skoro nie ma potrzeby? no a ze z tym słupem... to kłamstwo by było i grzech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1309
1 godzinę temu, Pafnucy12 napisał:

no ale po co? skoro nie ma potrzeby? no a ze z tym słupem... to kłamstwo by było i grzech...

Jak niektóre Agencje wymagają sprzedaż to jak inaczej sprzedać jak nikt nie chce kupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Jak niektóre Agencje wymagają sprzedaż

a że tak. no nie wiem. u mnie nie wymagano.

ale to trochę durne że różnie do tego podchodzą...

a po za tym, gdybym miałbym okłamywać , to wolał bym oddać.

kłamstwo nie współgra z moim światopoglądem.

Ty @Mariusz2903 gotów kłamać jesteś za parę srebrników??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1312
4 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Jak niektóre Agencje wymagają sprzedaż to jak inaczej sprzedać jak nikt nie chce kupić .

Ludziom sprzedać sąsiadom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1309
12 minut temu, Pafnucy12 napisał:

a że tak. no nie wiem. u mnie nie wymagano.

ale to trochę durne że różnie do tego podchodzą...

a po za tym, gdybym miałbym okłamywać , to wolał bym oddać.

kłamstwo nie współgra z moim światopoglądem.

Ty @Mariusz2903 gotów kłamać jesteś za parę srebrników??

Przy wypłacie 1 i 2 raty nie było u mnie wymagane sprzedaży ale zostało jeszcze rozliczenie programu po 5 latach więc pytam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Mariusz2903 napisał:

Przy wypłacie 1 i 2 raty nie było u mnie wymagane sprzedaży

rozumiem.

sam nie wiem jak podejdą do tego. kiedy masz zakończenie programu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a oki. a napisz kiedy jak to wyszło. u mnie drugi rok dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221
13 godzin temu, masa24 napisał:

To cholera wie , jak badales tak sprawę to zwracam honor . Wiem ze odwrotnie jest tak na pewno to i założyłem ze w druga stronę tez tak . Ale widać ze wszystkiego się można spodziewać 

No właśnie temat trudny bo co urzędnik to inna opinia przez to dzwoniłem aż do ministerstwa.  Generalnie jak mi na infolinii powiedzieli i w US w Zamościu gość rozmawiał chyba z kierownikiem to była jedna wersja tak jak napisałem, moja księgowa też to mi mówiła. 

REGON mam jeden. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673

Macie jakies dodatkowe informacje do poczytania ws. tego programu oprocz tego co jest na stronie gov.pl? (najczesciej zadawane pytania/ ujednolicony tekst ustawy). Kontaktuje sie ze mną osoba z arimr i co i rusz jej cos nie pasuje (nie bede wymienial co bo niewiadomo kto czyta to forum). Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na jej uwagi jedynie ogólniki i wydaje mi sie ze sama cos nadintepretowuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7
12 godzin temu, melon10641 napisał:

No właśnie temat trudny bo co urzędnik to inna opinia przez to dzwoniłem aż do ministerstwa.  Generalnie jak mi na infolinii powiedzieli i w US w Zamościu gość rozmawiał chyba z kierownikiem to była jedna wersja tak jak napisałem, moja księgowa też to mi mówiła. 

REGON mam jeden. 

Napisałem priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7672

Rozwój małych
gospodarstw

100 000 zł lub 120 000 zł dotacji dla małych gospodarstw.
Kontynuacja programu Restrukturyzacja małych gospodarstw.
Nabór wniosków: marzec/kwiecień 2023

Załapią się tylko z 1 naboru 2017 roku .

O programie

W drugim kwartale 2023 roku ARiMR planuje pierwszy nabór wniosków w programie Rozwój małych gospodarstw.
Jest to kontynuacja znanego z poprzednich lat programu o nazwie Restrukturyzacja małych gospodarstw.

Zmiany w programie

1. Wyższy próg maksymalnej Wartości Ekonomicznej Gospodarstwa – 25 000 euro.

2. Kwota dotacji zostanie zwiększona:
120 000 zł – gospodarstwa rozpoczynające działalność w zakresie wprowadzania produktów na rynek w ramach tzw. krótkiego łańcucha dostaw (RHD, sprzedaż bezpośrednia, dostawy bezpośrednie) oraz gospodarstwa prowadzące produkcję ekologiczną
100 000 zł – pozostałe gospodarstwa.
Intensywność pomocy – do 85% kosztów operacji.

3. Skorzystanie z Restrukturyzacji małych gospodarstw w PROW 2014-2020 nie będzie wykluczało z udziału w programie Rozwój małych gospodarstw.

Kryteria wyboru są jeszcze w trakcie opracowania przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Informacje dotyczące programu będą na bieżąco aktualizowane.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673
26 minut temu, galan99 napisał:

 

Załapią się tylko z 1 naboru 2017 roku .

3. Skorzystanie z Restrukturyzacji małych gospodarstw w PROW 2014-2020 nie będzie wykluczało z udziału w programie Rozwój małych gospodarstw.

W ktore wierzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    217

Macie jakiś sprawdzony sklep internetowy gdzie kupię słonecznik na kwiat cięty.? Ile siejecie tego na hektar lub ar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673
6 minut temu, solek01 napisał:

Macie jakiś sprawdzony sklep internetowy gdzie kupię słonecznik na kwiat cięty.? Ile siejecie tego na hektar lub ar ?

masz na olx do wyboru do koloru z faktura/bez.

ciekawostka: kupilem od goscia green hobbit w zawrotnej cenie 3zl/kg (bez papierów) i sila kiełkowania wyszła mi 19/20ziaren

siejesz 1kg na 10ar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Celownik07 napisał:

siejesz 1kg na 10ar

Na kwiaty? Może być 1kg i na 20arów. Jak tam wleź zdjęcia robić? Ja mam taki apel :Siejcie rzadziej 😋🙂🥳

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673
1 godzinę temu, Ceres2 napisał:

Na kwiaty? Może być 1kg i na 20arów. Jak tam wleź zdjęcia robić? Ja mam taki apel :Siejcie rzadziej 😋🙂🥳

no co 50cm rozstaw redlic i heja - wiec ladne scieżki są na spacery pomiedzy słonecznikiem. choc prawda jest ze troche mi zostalo w siewniku ziaren wiec podalem orientacyjnie jak inni radzili. ja kupilem 2kg na fakture dla arimr a reszte po taniosci bez faktury juz. (ten po taniosci bardziej mi sie podoba niz ten z faktura)

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj