karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

melon10641    1218

Też się cieszę bo w sumie po co "ugorować" pole udając że się tam słonecznik sieje jak można wypisać parę faktur co roku i każdy zadowolony :) Kurde aby ziemie można było kupić za rok lub dwa :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
20 godzin temu, Elvis1090 napisał:

Zona nie może złożyć wniosku na siebie bo wzięła młodego rolnika, ja otwieram gospodarstwo na siebie i biorę dofinansowanie do małych gospodarstw

Maciek dwa odrębne gospodarstwa? Rozdzielność majątkowa czy inny status?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, galan99 napisał:

Bardzo dobre zmiany koniec machlojek brawo .

cieszy cię to że więcej do Brukseli wróci, a mniej w Polsce zostanie?

co trzeba mieć w głowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Bardzo dobre bo trzeba będzie mieć , sprzedasz bezpośrednią na sumę 42 tyś .

Edytowano przez galan99
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Galan, ale co jest dobrego w tym, że trudniej? przybędzie Ci od tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no to czemu dobrze że trudniej? ja nie rozumiem... nie lepiej jak łatwo korzystać z dodatkowej kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Łatwo to było , teraz tylko w gospodarstwo a nie na pierdoły było .

Trzeba będzie pierw 40 tyś wyłożyć swego mowa o 100 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, galan99 napisał:

Trzeba będzie pierw 40 tyś wyłożyć swego mowa o 100 tyś .

no to banki zarobią... szerzej patrz... to nie za darmo jak 500... trzeba sporo wymogów spełnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
40 minut temu, GRZES1545 napisał:

Maciek dwa odrębne gospodarstwa? Rozdzielność majątkowa czy inny status?

 

21 godzin temu, Elvis1090 napisał:

Zona nie może złożyć wniosku na siebie bo wzięła młodego rolnika, ja otwieram gospodarstwo na siebie i biorę dofinansowanie do małych gospodarstw

Jeśli ktoś wziol młodego z starego naboru to teraz może wziąć tą nową rmg nawet jak nie zakończył młodego rolnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
45 minut temu, wojtal24 napisał:

@pafnucy12 siano trzeba mieć w glowie

a on to taka menda, aby jemu było dobrze a innym niech będzie źle :P 

Z jednej strony faktury/ ze sprzedaży ok może łatwiej ale warunki są trudniejsze do wzięcia tak aby punktów nazbierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
Dnia 13.03.2023 o 15:01, mds212 napisał:

ktoś miał taką sytuację że minęły 3 miesiące od wniosku o 2 ratę i nie ma ani kasy ani żadnego pisma z agencją z przesunięciem terminu bądź poprawkami.

Miałem podobnie, kasa po terminie była. Gdybym nie zadzwonił i nie zapytał co się dzieje to pewnie czekał bym jeszcze dłużej. 

1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Też się cieszę bo w sumie po co "ugorować" pole udając że się tam słonecznik sieje jak można wypisać parę faktur co roku i każdy zadowolony :) Kurde aby ziemie można było kupić za rok lub dwa :P 

A bez uprawy i wykazania jej w dopłatach co chcesz sprzedawać?🤔

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Bardzo dobre bo trzeba będzie mieć , sprzedasz bezpośrednią na simę 42 tyś .

Gdzieś to wyczytał?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcik03    14

To co za sens brać te pieniądze np jak bydło opasowe się ma to mam teraz szukać ubojni nie wiadomo gdzie która mi to zabije i odbiorcę na ten towar 🤣to naprawdę lepiej urobić te pieniądze z gospodarstwa niż się pierdzielić z tym 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

Jeśli chodzi o rozwój małych gospodarstw najbardziej na niekorzyść rolników działa wzrost z 20 na 30 procent zwiększenia wartości gospodarstwa. Dla tych którzy są już niedaleko górnego limitu 30 procent to dużo, reszta jakoś do przełknięcia wg mnie. Czas pokaże jakie będą końcowe warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Przystosowuję bp przed złożeniem o drugą ratę. Podpowiedzcie bo już się pogubiłem. 

 1. W tabeli 3 "działki" miałem przykładowo działkę nr 100. teraz tą działkę podzieliłem i ma nr 100/1. To robię korektę tej 100 na 100/1 czy zostawiam 100 w spokoju a dopisuje nowy wiersz z działką 100/1? 

2 . Miałem działkę nr 200. teraz w docelowym jej nie mam, to nie wykreślać?

3. miałem działkę nr 300 dzierżawa w okresie wyjsciowym, teraz w docelowym jest własność, to tylko zmienić tytuł prawny czy pisać ją jeszcze raz w osobnym wierszu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
Dnia 13.03.2023 o 20:18, Elvis1090 napisał:

Zona nie może złożyć wniosku na siebie bo wzięła młodego rolnika, ja otwieram gospodarstwo na siebie i biorę dofinansowanie do małych gospodarstw

Ok. Tylko czy Agencja nie zinterpretuje tego jako tworzenie sztucznych warunków do dostania pomocy?

Edytowano przez ciupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
5 godzin temu, ciupek napisał:

Ok. Tylko czy Agencja nie zinterpretuje tego jako tworzenie sztucznych warunków do dostania pomocy?

O to już pytałem i mogę spokojnie składać na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, karino25 napisał:

Przystosowuję bp przed złożeniem o drugą ratę. Podpowiedzcie bo już się pogubiłem. 

 1. W tabeli 3 "działki" miałem przykładowo działkę nr 100. teraz tą działkę podzieliłem i ma nr 100/1. To robię korektę tej 100 na 100/1 czy zostawiam 100 w spokoju a dopisuje nowy wiersz z działką 100/1? 

2 . Miałem działkę nr 200. teraz w docelowym jej nie mam, to nie wykreślać?

3. miałem działkę nr 300 dzierżawa w okresie wyjsciowym, teraz w docelowym jest własność, to tylko zmienić tytuł prawny czy pisać ją jeszcze raz w osobnym wierszu?

 

W biznesplanie nic w tabeli z działkami nie zmieniasz. Tylko w tabeli Uprawy. Konkretne działki będziesz już podawał w Sprawozdaniu z uzyskanej wielkości ekonomicznej, przy składaniu wniosku o II ratę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu_    2

Witam, mam nowe pytanie. Czy za środki z RMG (nabór 2022) mogę kupić udział ułamkowy w gruncie? Jest działka 2ha ja chcę 1ha do użytkowania i kolejny współwłaściciel (też finansuje zakup z tego programu) też 1ha. Grunt kupilibyśmy wspólnie, każdy by otrzymał po 1/2 udziału we współwłasności i zawarlibyśmy umowę Quoad usum (tj. umowa o podział nieruchomości do korzystania) która by określała, że każdy z nas może użytkować swoje określone 1/2 gruntu, tj. 1 ha. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu_    2
49 minut temu, masa24 napisał:

Przerost formy nad treścią . 

Nie w moim przypadku. Kupują rodzice (są rozwiedzeni) i każdy ma przyznaną pomoc z RMG. Na oku jest grunt 3,7ha w jednym kawałku, każdy wykłada swoje 48tyś (pierwsza płatność) + trochę kredytu od Ojca i grunt jest kupiony, właściciel obecny łatwo sprzedaje bez żadnych podziałów geodezyjnych i problemów a ojciec de facto grunt uprawia ( bo Matka ma za daleko :] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj