karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

joasia_82    6
13 godzin temu, Emi89łódzkie napisał:

Wreszcie i ja się doczekałam SMS z banku uznanie +48000 zł :-)

Wniosek składany 12.12.2017 a do Warszawy ponoś poszedł 29.01.2018

A mój składany 27 listopada poszedł do Warszawy 9 lutego.

To chyba jeszcze troche poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
17 minut temu, freetaxi napisał:

@sobczakkatarzyna samo dostarczenie oferty było po to, aby pracownik zweryfikował sobie cenę po marce. W tej sytuacji jaką przedstawiłaś wolałbym zrobić zmianę wcześniej. Zawsze możemy trafić na jakiegoś nadgorliwego w Agencji. W małopolskim ostatnio osoba weryfikująca zakwestionowała wysokość FV za olej napędowy, która była dołączona do wniosku o płatność jako dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu. Ponoć 100 zł to za mało. 

Ja kupilem 2 worki saletry za jakies 65 zl, i to spokojnie wystarczylo na rozpoczecie realizacji biznespplanu. Widac co pracownik to inna interpetacja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004
7 minut temu, freetaxi napisał:

I dlatego w biznesplanie w planowanych zakupach nie powinno się podawać marki czy modelu. Tylko same parametry robocze. Restrukturyzacja jest działaniem premiowym. Nie ma tu postępowania ofertowego.

Bardzo mądra uwaga, Ci co będą korzystać w tym roku powinni to zapamiętać, teraz ja też nie robił bym pełnej oferty, łatwiej później ze zmianą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom6666    7

Witam w jakim programie otworze plik "biznesplan" ze strony agencji? libre office i open office maja problemy z makrami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Excel z Microsoft Office.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bodajże w przeglądarce jest darmowy ale nie sprawdzałem. Poszukaj czegoś takiego jak office 365.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artekj    0
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Możesz w tym roku składać na MGR, warunek tak jak Zyła pisał- musisz osiągnąć w tym roku wzrost do 10tys SO, złożyć wniosek o2 ratę,zrealizować założenia z biznesplanu, ja wzrost będę miał już po zasiewach na jesieni i mogłem teraz składać ale miałem za mało punktów, no i na siłe nie pcham się bo kasy jest tylko dla 14tyś rolników.

Dzięki za odpowiedź, ja wzrost mam na 34 tys około i to mozna powiedzieć od wiosny. MGR jest teraz nabór od chyba 19 lutego. A kiedy będzie drugi nabór??? Chcę składać na ciągnik około 90 km  ale pewnie takiego nie dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004

Czy będzie drugi nabór z obszaru D to nie wiem, ja chciałem kupić pole za tą kasę i lipa zakup ziemi nie jest finansowany z tej pomocy. a druga sprawa co podnosi mi ciśnienie to to że pomoc jest liczona w kwocie netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Bardzo mądra uwaga, Ci co będą korzystać w tym roku powinni to zapamiętać, teraz ja też nie robił bym pełnej oferty, łatwiej później ze zmianą.

Tylko co zrobić, jak się domagają podania producenta i modelu? Ja też na początku nie podawałam, bo dostałam informację z Agencji, że nie trzeba, a później dostałam pismo, gdzie kazali wpisać producenta i model do biznesplanu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004
1 minutę temu, sobczakkatarzyna napisał:

Tylko co zrobić, jak się domagają podania producenta i modelu? Ja też na początku nie podawałam, bo dostałam informację z Agencji, że nie trzeba, a później dostałam pismo, gdzie kazali wpisać producenta i model do biznesplanu. 

A no właśnie i weź się nie denerwuj człowieku na te wymysły ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153

Dokładnie ja też podawałam parametry wszystkich maszyn i producenta od razu na samym początku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Co oddział to obyczaj. W podlaskim ostatnio nie chcieli uznać FV za olej napędowy jako dokumentu potwierdzającego rozpoczęcie realizacji biznesplanu. Osoba prowadząca stwierdziła, że jeśli mimo tego, że jest wpisany w środki obrotowe, to beneficjent kupował już wcześniej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7606
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Czy będzie drugi nabór z obszaru D to nie wiem, ja chciałem kupić pole za tą kasę i lipa zakup ziemi nie jest finansowany z tej pomocy. a druga sprawa co podnosi mi ciśnienie to to że pomoc jest liczona w kwocie netto.

Jak w kwocie neto ?

Przecie w brutto na 1000 % 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Refundacja w modernizacji jest w kwotach netto.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak ale z tego co czytam kolega pytał o modernizację obszar D. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Jak zaczniecie naraz rozmawiać o wszystkim to w końcu zabłądzicie gdzieś w ciemnym lesie ;-))))

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

Co oddział to obyczaj. W podlaskim ostatnio nie chcieli uznać FV za olej napędowy jako dokumentu potwierdzającego rozpoczęcie realizacji biznesplanu. Osoba prowadząca stwierdziła, że jeśli mimo tego, że jest wpisany w środki obrotowe, to beneficjent kupował już wcześniej.

Sąsiadce nie uznali faktury za węgiel (też wpisany w obrotowych), bo w inwestycjach ma budowę tunelu, więc uznali, że teraz ten węgiel nie jest wykorzystywany do produkcji rolnej. Tłumaczyła, że obecnie ma dwa inne tunele ogrzewane, do których węgiel jest jej potrzebny, ale to nic nie dało. Mur beton. Z niektórymi to nawet nie warto rozmawiać, bo jak coś sobie wymyślą, to za nic nie popuszczą, nieważne czy ma to sens, czy nie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Konia z tyłu sie nie pcha bo wiadomo jak to się może skończyć;-) Na pewno nie wygraną że koń ustąpi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krismen    33

Jak jest z fakturami za olej napędowy?Bo faktury się sklada po zwrot akcyzy i do ewidencji wystarczy zwykłe ksero tych faktur? Czy ksero za zgodność potwierdzone przez gmine?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85
56 minut temu, krismen napisał:

Jak jest z fakturami za olej napędowy?Bo faktury się sklada po zwrot akcyzy i do ewidencji wystarczy zwykłe ksero tych faktur? Czy ksero za zgodność potwierdzone przez gmine?

Ja im dałam  orginał ,bo te co wpisuje w przychody  nie daję do zwrotu akcyzy.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
58 minut temu, Dawidos01 napisał:

Wielkopolska nadal CISZA :(

Ja przy składaniu w gminie faktur powiedziałem że chce je z powrotem  i tylko sobie ostemplowała,skserowała i oddała mi oryginały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7606
1 godzinę temu, krismen napisał:

Jak jest z fakturami za olej napędowy?Bo faktury się sklada po zwrot akcyzy i do ewidencji wystarczy zwykłe ksero tych faktur? Czy ksero za zgodność potwierdzone przez gmine?

Jeśli masz środki obrotowe na zakup paliwa to te faktury wpisujesz do ewidencji i trzymasz bo mus się rozliczyć z obrotowych .

A na akcyzę zbierasz  faktury tych w ewidencje nie trzeba pisać i składasz w gminie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj