karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Tomasz531    25

Świętokrzyskie się pospieszyło ;) Na szczęście znalazłem sie na liście ;) Ale obawy były. Pozdrawiam

Edytowano przez Tomasz531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mam pytanie odnośnie zakupu ziemi. w Poprawce musiałem podać numer działki, jej wielkość oraz cenę np. 2 ha za 40 tys. A co jeśli te 2 ha uda mi się kupić za 35 tys? Czy wtedy muszę pisać korektę biznesplanu? I co zrobić z pozostałymi 5 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Zmianę raczej trzeba robić bo wtedy przesuwasz środki albo na inny cel, albo na środki obrotowe jeśli nie przekroczysz 20% kwoty pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ale jak to może wyglądać? Np. dostaje pieniądze i chcę kupić tą ziemię taniej to czy poprawkę muszę robić przed zakupem i czekać na decyzję od agencji? I druga sprawa to jak w Świętokrzyskim są już listy to ile czasu teraz muszą czekać na decyzję a ile na pieniądze?

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

raczej po otrzymaniu decyzji musisz to zrobic ja tak bede robil z jedna maszyną. jest lista to pewnie niebawem bedzie decyzja. po decyzji piszesz o wyplate kasy a oni maja na to 90dni aczkolwiek jak zlotowek im przybraknie to tez może sobie przedluza wyplate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Nie wiadomo jak z tym jest,do mnie się nikt z poprawkami na piśmie nie odzywa,były tylko telefony żeby zmieniać ale ja sie nie zgodziłem i teraz z agencji nikt nie dzwoni,i nie dostałem od początku żadnego wezwania na piśmie do poprawek więc czekam na rozwój wydażeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Jestem ciekaw bo można by spróbować sił w przyszłym naborze pod warunkiem ,żeby można kupić większe maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Wszystko zależy od osoby rozpatrującej wniosek,kolega wzioł agregat uprawowo-siewny 3 metrowy z siewnikiem famarola na 12 ha i Pan który ten wniosek opracowuje puścił to,miał poprawić cenę bo w biznesplanie doradca mu zaokrąglił,a u mnie Pani zaczeła mi wyszukiwać maszyny które by pasowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

sluchaj ze mu puscil to wystarczy ze ma 12ha ale np pisze ze tym siewnikiem sieje poplon i juz mu sie robi 24 tak samo z prasami itd oni to przeliczaja wedlug wzorow majac 13ha to np prase masz bez problemu zalezy co masz na polu itd od czlowieka tez duzo zalezy ale to jest ich praca i oni tez niechca ryzykować zeby stracic prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Gryka,żyto,pszenżyto,owies mają prawie taki sam przelicznik,a w moich stronach gdzie jest 5 i 6 klasa nikt nie sieje rzepaków,pszenica to rzadkość,buraków wcale.Więc jak ma te 20 ha to sieje 10 ha pszenżyta zimowego i 10 ha owsa na zmianę i podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7591

Gryka,żyto,pszenżyto,owies mają prawie taki sam przelicznik,a w moich stronach gdzie jest 5 i 6 klasa nikt nie sieje rzepaków,pszenica to rzadkość,buraków wcale.Więc jak ma te 20 ha to sieje 10 ha pszenżyta zimowego i 10 ha owsa na zmianę i podobnie

To tak zapytam jak z tego wyżyć , to na same opłaty zabraknie z owsa i pszenżyta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Normalnie-jeżdzi się 30 letnim ciągnikiem,20 letnim samochodem,kosi się 40 letnim kombajnem itp.i myśli się jak zarobić parę groszy.

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Ee to masz Pan Panie luksusy jeszcze. Galan a Ty to taki wielkorolny? Tylko dziwne że nie przekraczacz 10tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7591

 ZyLa o co ci chodzi wielkorolny ? nie jestem  i nie chce nim być mam 5 ha to moje choby a na RMG  wzrost mam powyżej 23 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6

Miło że Świętokrzyskie jest zorganizowane mimo tylu złożonych wniosków, a jeszcze milej że jestem na tej liście i to w pierwszej 100, choć ciepło się zrobiło bo jednak nie wszyscy są na liście. Życzę każdemu kto tu pisał aby dostał kasę , bo robić coś trzeba ,a wiadomo bez gotówki to jak bez ręki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7591

ZYLA  powiem ci jeszcze jedno mało rolni co mają kilka ha i łeb na karku to lepiej żyją jak ci co mają po 50 ha .

Mam znajomego w Pruszkowie w Warszawie ma 2 ha badylarz  kasy ma jak plew i się nie narobi jak ci co mają 50 ha i na nic czasu nie mają .

Też wybrałem taki kierunek .

Bez obrazy dla tych co mają dużo ha bo u nas są i tacy  mają buraki rzepak , pszenica sypią nawozy pryskają i ledwo koniec z końcem  wiążą i kredyt kredytem spłacają chyba nie oto chodzi że by tak było .

Czekam jak pokaże się lista z Lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj