karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

galan99    7621

Chyba ze 30 razy. Na początek sprawdzą wniosek i załączniki, później wydruk z biznesplanu. Jak się coś nie zgadza to do poprawki. Dopiero jak się uzupełni to rozpocznie procedurę  przeglądania biznesplanu i tak krok po kroku. Składałem kiedyś wniosek "ułatwienie startu młodym rolnikom" to byłem chyba ze trzy na poprawkach  a na koniec odpisali że nie spełniam kryterium dostępu do programu.

 

Czemu tyle poprawek , jeśli jest napisane sesownie wyliczone cały biznes plan zaświecił się na zielono , niema problemu z Ksiegami wieczystymi lub dzierżawami .

Nikt nie będzie miał poprawek .

Ale jak popisane głupoty to się przyczepją ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rtt77    40

Czemu tyle poprawek , jeśli jest napisane sesownie wyliczone cały biznes plan zaświecił się na zielono , niema problemu z Ksiegami wieczystymi lub dzierżawami .

Nikt nie będzie miał poprawek .

Ale jak popisane głupoty to się przyczepją ...

 

Biznesplan na zielono to tylko to że liczby się zgadzają.  Na pewno klasy ziemi muszą się zgadzać co do 1 ara (to sprawdzą na pewno) żeby ktoś czasem na 6 klasie rzepaku nie siał. Może coś przy maszynach będzie trzeba dopisać/wyszczególnić . Ja od dziesięciu lat nie trzymam zwierząt i jak teraz byłem w agencji sprawdzić to świnie mam na dużym minusie (chyba zgłaszana sprzedaż, a nie zgłaszane urodzenia czy kupno). Mam się zgłosić na początku czerwca do arimr i to jakoś pouzupełniać. Gorzej jakby wyszło że świnie są na stanie, to by całkowicie wywróciło wielkość ekonomiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

Biznesplan na zielono to tylko to że liczby się zgadzają.  Na pewno klasy ziemi muszą się zgadzać co do 1 ara (to sprawdzą na pewno) żeby ktoś czasem na 6 klasie rzepaku nie siał. Może coś przy maszynach będzie trzeba dopisać/wyszczególnić . Ja od dziesięciu lat nie trzymam zwierząt i jak teraz byłem w agencji sprawdzić to świnie mam na dużym minusie (chyba zgłaszana sprzedaż, a nie zgłaszane urodzenia czy kupno). Mam się zgłosić na początku czerwca do arimr i to jakoś pouzupełniać. Gorzej jakby wyszło że świnie są na stanie, to by całkowicie wywróciło wielkość ekonomiczną.

Niema nic strasznego jesli we wniosku na dopłaty bezpośrednie jest to samo co w biznesplanie te same powierzchnie podane do wyliczenia tonic nie znajdą do poprawki .

Bo powierzchniel można mieć hektar dziesięć a podajesz na dopłatę tylko 1 ha od kilku lat to samo niepodważą nic .

Tylko te ksiegi wieczyste aby były wyprostowane te same numery powierzchnie niebyło zapisane dożywocie baki dziadka ojca bo i tak wielu ma , to będą się czepiać .

Do zwierząt będą się czepiać czy warunki są i wiele takich pierdół bo już mają ludzie przewalone kontrolami .

To że widnieje na twym koncje (chyba zgłaszana sprzedaż, a nie zgłaszane urodzenia czy kupno). To ma masz problem że przez tyle lat nie uregulowałeś tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    737

Gallan widać że mało albo wcale nie miałeś do czynienia z biznesplanem. A skoro tak jest to niech lepiej wypowiada się za Ciebie osoba która Ci go robiła. Grunty podaje się w biznesplanie wszystkie, nawet ugory, nieużytki zabudowania itd, ba z rozbiciem na klasy gleby, a nie tylko to co do dopłat. Ale co ty możesz o tym wiedzieć...

Co do zwierząt nie wypowiadaj się również skoro nic nie utrzymujesz.

A co do trzody na minusie @rtt77, wystarczy że zajdzie do powiatowego zgłosi urodzenia i jest wyprostowany. Żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Co do trzody idziesz z ksiazka i wszystko sie wyjasnia a jak np nie moga dojsc o z czego to piszesz oswiadczenie i spokoj masz ale to juz zalezy od osoby która bedzie siedziec w arim bo jedna chce to skonczyc i zamknac i ona i ty masz spokoj a inna drazy temat jakby jej za to 5 razy wiecej płacili ale i tacy sie trafiaja Chdz dziwne ze nie dostałes wezwania na wyjasnienie tego wczesniej

A co do utrzymania zwierzat to nie pitol głupot kolego o kontrolach itd u mnie jakos wzieli MR czy MGR i bydło cielaki stoja w przybudówkach czy wiatach z płyt betonowych i jakos kontrole mieli i in głów nie pourywali ani kasy nie wracali no chyba ze bedziesz miał syf totalny i zwierzeta beda sie zapadac w oborniku to nie dziwie sie ze ktos sie przyczepi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Pewnie tak w regionalnych skoro malo gdzie w powiatowych przyjmowali i zbyt wiele nie wiedza w powiatowych

A kolego Tomasz531 byles wzywany do regionalnej czy powiatowej agencji

 

Kolego nie byłem wzywany. Tylko z nią rozmawialem i powiedziała co i jak. Oficjalne pisma z ewentualnymi poprawkami bedą rozsyłać gdy bedzie juz wszystko sprawdzone. Ja mialem błąd w umowie dzierżawy. W nagłówku zamiast "Umowa dzierżawy" jest napisane "Wzór umowy dzierżawy". Musze to skorygować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    737
Napisano (edytowany)

Ciekawie sytuacjacja wygląda w rozbiciu na województwa.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

Zobaczymy co to bedzie bo narazie cisza nawet nic nie mowia ile wnioskow wplynelo a przeciez jest niemozliwe zeby jeszcze te co byly wyslabe poczta nie wplynely i zeby jeszcze czekali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

a gdzie reszta wnioskow?
nic nie mowia bo pewnie liczba bedzie podana po naborze w asf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    737

Myślę że będzie 300% tego co jest.
Wcześniej pisowska propaganda trąbiła co 2-gi dzień ile wniosków wpływa i pokazywali chłopa co ma 2 krowy, który zachwalał jakiż to wspaniały program. Ciekawe czy skorzystał... I za 60 tyś postawił oborę i zakupił ze 20 jałowek hodowlanych. HAHAHA. śmiech przez łzy raczej bo nie pokombinujesz to za tą kwotę to jedynie papieru do d*py można kupić i odchodami zwiększać ESU. A teraz nie raczą podać liczby, bo oczywiście o porażce już tak nie krzycą głośno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

Takie rozważanie .? 

Co należy zrobić , aby otrzymać pierwszą ratę pomocy ? .

W terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy , po dopełnieniu warunków , z zastrzeżeniem dopełnienia których została wydana decyzja , składa składa się wniosek o płatność pierwszej raty pomocy .

Wniosek o płatność wraz z załoncznikami składa się na formularzu udostępnionym przez Agencję do dyrektora oddziału regionalnego Agencji właściwego ze wzglendu na miejsce położenia gospodarstwa .

Do wniosku o płatność pierwszej raty pomocy dołącza się  ;

Dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu; .

Kopię lub wydruk strony z ewidencji przychodów i rozchodów w gospodarstwie lub księgi przychodów i rozchodów , lub księgi rachunkowej , lub ewidencji przychodów i rozchodów prowadzonej na podstawie odrębnych przepisów , zawierającej informacje o zdarzeniach gospodarczych  , które wystopiły w gospodarstwie beneficjenta po dniu dpręczenia decyzji o przyznaniu pomocy .

To nato wychodzi że trzeba zaczynać inwestycje za swoje mieć zaksiegowane faktórę zakupu co było zapisane w biznesplanie , czego kolwiek by coś kupić .

Taki pszykład jest dziś decyzja to trzeba ruszać na zakupy paliwa nawozów by coś można było zaksiegować i wtedy składać wniosek ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kup 5 litrów ropy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621
Napisano (edytowany)

Dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu; .

To jak rozumieć rozpoczęcie biznesplanu ? .

zakup maszyny , zakup sadzonek malin .

Faktóra z tego zakupu dołonczona do wniosku o płatność pierwszej raty że zaczęto ralizację biznesplanu .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

ale z tego co pamietam to zakup mozna zrobic po otrzymaniu kasy. sam chciałem zakupic przed ale niby ze tak nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

ale z tego co pamietam to zakup mozna zrobic po otrzymaniu kasy. sam chciałem zakupic przed ale niby ze tak nie mozna

Dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu; . 

jak to rozumieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    737

Było już walkowane. Nie musisz koniecznie coś zacząć kupować, ale po otrzymaniu decyzji MOŻNA. Rozpoczęcie realizacji biznesplanu to może być zrobienie np. badań gleby, uzyskiwanie pozwoleń na budowę, uczestnictwo w szkoleniach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

Było już walkowane. Nie musisz koniecznie coś zacząć kupować, ale po otrzymaniu decyzji MOŻNA. Rozpoczęcie realizacji biznesplanu to może być zrobienie np. badań gleby, uzyskiwanie pozwoleń na budowę, uczestnictwo w szkoleniach itd.

Wałkuje ten temat dlatego że nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi w Agencji regjonalnej oni sami niesą pewni co powino być rozpoczęciem biznesplanu dołonczonym do pierwszej raty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    737

Cyt:
32. Co należy rozumieć przez rozpoczęcie realizacji biznesplanu? Jaka data określa rozpoczęcie i zakończenie realizacji biznesplanu (jak należy rozumieć wytyczne odnośnie dat do 15 maja i po 15 maja)?
Planowanym rozpoczęciem realizacji biznesplanu na etapie jego sporządzania jest zakładana data wykonanie pierwszej czynności mającej na celu realizację przedstawionych w biznesplanie działań i założeń. Przykładowe czynności, które mogą być uznane za rozpoczęcie realizacji biznesplanu określa przepis § 15 ust. 4 cytowanego na wstępie rozporządzenia. Rozpoczęciem realizacji biznesplanu może być również rozpoczęcie realizacji działań wybranych i opisanych w Tab. 2 biznesplanu. Zakończeniem realizacji biznesplanu będzie planowane wykonanie wszystkich działań obejmujących restrukturyzację gospodarstwa, jak również zrealizowanie inwestycji określonych w Tab. 19 i 20 biznesplanu oraz dokonanie planowanego wydatkowania premii na zakup obrotowych środków produkcji. Zgodnie z przepisem § 6 ust 4 rozporządzenia, jeżeli planowany termin zakończenia realizacji biznesplanu przewidywany jest do 15 maja danego roku wówczas okresem docelowym biznesplanu, przyjmowanym do wyliczenia wielkości ekonomicznej gospodarstwa będzie rok poprzedzający rok, w którym przewidziano zakończenie realizacji biznesplanu. W przypadku planowanego zakończenia realizacji biznesplanu po 15 maja, okresem docelowym biznesplanu jest planowany rok zakończenia jego realizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

od 29 czerwca do 28 lipca jest nabor na rmg w strefie asf

Skoro nabur skonczy się 28 Lipca to listy pojawją się pod koniec Sierpnia to jeszcze 3 miesiące czasu i zostaje jeszcze 2 miesionce na poprawki jak będą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj