karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

kopin    3791

To i nam dodadzą tą różnicę jeśli zwiększą bo sam napiszę list otwarty do ministra jak równo się traktuje . 

Myślisz że ktoś  Ci odpowie na Twój list,mają nas w nosie ,robią to co chcą i kłamią na potęge. Dopłaty za zeszły rok podawają że już wypłacone ponad 97% to chyba ta nieszczęśliwa reszta jest w naszych okolicach bo bardzo wielu moich kolegów od stycznia dostaje pisma że ze względu na skomplikowany wniosek termin wydania decyzji przesunięty o miesiąc.I tak od stycznia dostają pisma co miesiąc a kasy nie widac,a najlepsze jest to że skomplikowane wnioski mają też gospodarstwa 3-4 ha bez produkcji zwierzęcej.Moim zdaniem to brak kasy na przelewy i z nami i z naszymi wnioskami chyba będzie tak samo.

Z drugiej strony po tych wszystkich czystkach i nowych niekompetentnych osobach w ARIMR wszyscy boją sie podejmować jakiekolwiek decyzje i cokolwiek podpisać.

Tak że niestety wydaje mi się że przyjdzie nam POOOOCZEEEEKKAAAAAAAĆ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

I mogą sobie jeszcze poczekać:

Zgodnie z unijnym prawem, aby uniknąć konsekwencji finansowych 95 proc. dopłat bezpośrednich za 2016 rok musi zostać wypłacone do 30 czerwca 2017 roku.

Co najlepsze jasno w unijnych przepisach ponoć jest że ma być 100%. Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6

Lepszy wróbel w garści....

Jeśli nawet będzie za rok premia 100 tys to i tak nie warto żałować, czas to też pieniądz.

Zamiast czekać kolejny rok, lepiej w tym czasie realizować biznesplan z obecnej kwoty premii.

Przecież każdy z Was ma mieć dochód roczny powyżej 10 tys. euro, tyle co ewentualna różnica w kwocie premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Lepszy wróbel w garści....

Jeśli nawet będzie za rok premia 100 tys to i tak nie warto żałować, czas to też pieniądz.

Zamiast czekać kolejny rok, lepiej w tym czasie realizować biznesplan z obecnej kwoty premii.

Przecież każdy z Was ma mieć dochód roczny powyżej 10 tys. euro, tyle co ewentualna różnica w kwocie premii.

Pewno że lepiej jest mieć tyle niż nic  ale co do czekania roku i wartości tego czekania to gdybasz banialukami .Po pierwsze moze sie okazać że teraz poczekasz na kase  prawie rok a potem jak już program opanują decyzje będą szybkie .A po drugie to Twoje ostatnie zdanie o dochodzie powyzej 10 tyś co miało udowodnić ?Nigdy z j.polskim nie miałem problemu a tym bardziej z matematyką ale tego zdania i logiki tłumaczenia nie kumam ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najpierw zdobądźmy te pieniadze i wywiążmy się z naszych warunków i dopiero bedzie się myśleć o nastepnych naborach. Jakiś sposób może i by sie znalazło zeby tamte pieniadzę urwać,a jeśli to byłaby wieksza kwota to można byłoby pomyśleć o jakimś traktorze nawet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Co ty za bzdury piszesz? Jak korzystasz z tego naboru to liczysz że w kolejnych będziesz też składał? Jeden nabór, kasę bierzesz i nawet jeśli by dawali 500 tyś to już Ciebie nie dotyczy. Modernizacja owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chytrzy nie chytrzy,ile gospodarstw sie rozwinęło dzieki dotacjom,teraz się wożą fendtami,new hollandami a tu człowiek chciał ciułać za swoje to sie wozi.. starym ursusem.. A jak jest okazja to trzeba sie rozwijać,bo życie jest jedno,oni nie czekali to teraz zbierają kokosy

 Nikt nie chce tych piniedzy przepić ani przejeść tylko wykorzystać w celu na jaki są przeznaczone,nie ukrywajmy no kazdy marzy zeby jego gospodarstwo było nowoczesne,ładne podwórko,garaże tylko skąd na to? no właśnie z programów i to nazwanie tergo chytrosćią to raczej nie odpowiednie słowo

Edytowano przez NorbertOnlawski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Chytrzy nie chytrzy,ile gospodarstw sie rozwinęło dzieki dotacjom,teraz się wożą fendtami,new hollandami a tu człowiek chciał ciułać za swoje to sie wozi.. starym ursusem.. A jak jest okazja to trzeba sie rozwijać,bo życie jest jedno,oni nie czekali to teraz zbierają kokosy

 Nikt nie chce tych piniedzy przepić ani przejeść tylko wykorzystać w celu na jaki są przeznaczone,nie ukrywajmy no kazdy marzy zeby jego gospodarstwo było nowoczesne,ładne podwórko,garaże tylko skąd na to? no właśnie z programów i to nazwanie tergo chytrosćią to raczej nie odpowiednie słowo

Masz racje,lepszym określeniem jest pazernośc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

zauwaz kolego ze ci z pierwszego prow wyszli najlepiej naj mniejsze wymogi coraz wieksze wymogi itp cieszmy sie z tego ze teraz mamy jakies szanse bo moze sie okazac ze juz wiecej takiej szansy nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o co wam chodzi? Rzucacie się jakby to były pieniądze z Waszej kieszeni. TO co pisałem to tylko domysły,niech sie uda najpierw ten nabór i szcześliwie wykonajmy nasze bizneplany, a właśnie do ostatniego kolegi,takiej szansy już może nie być, a to ze może ktoś chce coś osiągnąć i nie stać w miejscu to już nazywacie to pazernością i chytrością? to ja pozdrawiam i już wiem dlaczego tak mało tych wniosków było

Edytowano przez NorbertOnlawski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6

Pewno że lepiej jest mieć tyle niż nic  ale co do czekania roku i wartości tego czekania to gdybasz banialukami .Po pierwsze moze sie okazać że teraz poczekasz na kase  prawie rok a potem jak już program opanują decyzje będą szybkie .A po drugie to Twoje ostatnie zdanie o dochodzie powyzej 10 tyś co miało udowodnić ?Nigdy z j.polskim nie miałem problemu a tym bardziej z matematyką ale tego zdania i logiki tłumaczenia nie kumam ;[

 

Kolego ja piszę jak to wygląda w moim przypadku. Jeśli dostanę premię, większość przeznaczę na truskawkę ( tunele - wysokie zagony).

W przypadku moich planów, w ciągu roku z samej truskawki deserowej szacuję około 30 -40 tys zł czystego zysku.

A jest jeszcze czereśnia i czarny bez...

Ja wolę 60 tys teraz, jak  miałbym czekać kolejny rok, tym bardziej że z pomocą premii czy bez i tak idę w kierunku owoców deserowych.

Dzięki premii po prostu uniknę zbędnych kredytów , za rok można myśleć o dużej modernizacji jeśli szczęście pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Kolego ja piszę jak to wygląda w moim przypadku. Jeśli dostanę premię, większość przeznaczę na truskawkę ( tunele - wysokie zagony).

W przypadku moich planów, w ciągu roku z samej truskawki deserowej szacuję około 30 -40 tys zł czystego zysku.

A jest jeszcze czereśnia i czarny bez...

Ja wolę 60 tys teraz, jak  miałbym czekać kolejny rok, tym bardziej że z pomocą premii czy bez i tak idę w kierunku owoców deserowych.

Dzięki premii po prostu uniknę zbędnych kredytów , za rok można myśleć o dużej modernizacji jeśli szczęście pomoże

Przyjacielu drogi,wątpię żebyś  za rok mógł myśleć o dużej modernizacji( chociaż fakt,myśleć możesz ale nic ponadto )bo dobrze będzie jak za rok będziemy mieli pieniądze z tego programu do wydawania.

A odpowiadajac na Twojego posta że każdy z nas ma mieć ponad 10 tyś euro,czyli tyle ile wynosi różnica między obecną dotacją a marzeniem niektórych o 100 tyś ,to pragnę zauważyć że nie startujesz od zera wiec matematyka się kłania.Przykład-miałeś na teraz 8 tyś a po realizacji 10,2 tyś czyli ,a zresztą nie chce mi sie już tłumaczyć.Każdy ma swoje zdanie i swoją matematykę ;-)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberka31    0

ma ktoś info kiedy będą wypłaty tych pieniędzy ??

40 tys musi byc przeznaczone na nową maszynę??

jest jakieś info po jakim czasie będzie można ją wymienić -sprzedać ..?

 

można jeszcze coś zmienić we wniosku ? 

 

jak to jest z tymi roślinami -jak się ustaliło w umowie na co przeznaczymy te 20 tys to musi być na polu określona gęstość w tej uprawie -sadzonek na polu, drzewek itp na 1 ha .. i do tego 1 ha musi być obsiany soją facelą itp ??

 

(pytam bo info od rodziny niedokładne)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała małopolska ma być z kontrolowana (nie wiem jak inne województwa) u mnie już byli sprawdzają czy zgadzają się uprawy i zwierzęta podane w bp a w rzeczywistości co jest w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Przetrzepia wszystkich pewnie.
Kolego a informowali o wizycie czy z nienacka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień wcześniej dzwonili wpadywali w działki żeby zmierzyć co i jak a na końcu do domu z papierami że była kontrola.
W tym tygodniu chyba w środe ale podobno już chodzą od 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z olkuskiego i pod ten program bp mieli wydrukowany i sprawdzali co rolnik podał do bp i czy faktycznie tak jest a papiery to tylko na zwierzęta jak podałeś i czy jest masz. A czy przeszłem to nie wiem trzeba czekać na decyzję. Trochę w uprawach miałem źle jedne więcej a drugie mniej no tak wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj