karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

GRZES1545    9057
Napisano (edytowany)

A jak byś pogadał żeby fakturę wystawili Ci późnie,  maszyna na testy 🤔

Data zakupu nie pamiętam,  czy może być wcześniejszą niż decyzja.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
12 minut temu, GRZES1545 napisał:

A jak byś pogadał żeby fakturę wystawili Ci późnie,  maszyna na testy 🤔

Data zakupu nie pamiętam,  czy może być wcześniejszą niż decyzja.

Jeszcze kwestia zapłaty bo chyba podpięty przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    679

w starym naborze nie moglo byc wczesniej zakupów/inwestycji niz data zlozenia wniosku z tym ze jak decyzja bedzie negatywna to kupujesz na wlasne ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
3 minuty temu, Celownik07 napisał:

w starym naborze nie moglo byc wczesniej zakupów/inwestycji niz data zlozenia wniosku z tym ze jak decyzja bedzie negatywna to kupujesz na wlasne ryzyko.

Wiadomo że na własne, tylko czy przed decyzją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    679

przeczytaj instrukcje do naboru, na pierwszych stronach powinno byc co moze byc finansowane i kiedy moze nastapic zakup. w starym naborze 1stycznia zlozyles wniosek a 2 mogles kupic maszyne nie trzeba bylo czekac na decyzje. (to ze starego naboru)

obraz.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NevPro    38
1 godzinę temu, bortys2001 napisał:

Obecny nabór na małe gospodarstwa. Wnioskowałem o maszyny ale wiadomo terminy przekładali, idzie wiosna sprzęt potrzebny a raczej do marca nie będzie nic wiadomo. Czy kupując już teraz na własne ryzyko wnioskowana maszyne, zakup ten będzie się liczył w przypadku gdy wniosek przejdzie?

Regulamin naboru wniosków: 

§ 3 

21.Za niekwalifikowalne uznaje się:

1) wydatki poniesione przed dniem, w którym został złożony WOPP, a w przypadku kosztów ogólnych – przed dniem 1 stycznia 2023 r.;

Wydatki zrealizowane po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy można będą traktowane jako koszt kwalifikowalny.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid243    1

Witam. Mam do was koledzy z forum  pytanie związane restrukturyzacja małych gospodarstw brałem taka dotacje i warunkiem spełnienia dofinansowania jest kupno 1hektar i 10arów mam okazje kupic działke tylko 1 hektarowa czy mi przejdzie ten numer czy musze kupic 1h i 10 arów z góry dziekuje za odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, dawid243 napisał:

Witam. Mam do was koledzy z forum  pytanie związane restrukturyzacja małych gospodarstw brałem taka dotacje i warunkiem spełnienia dofinansowania jest kupno 1hektar i 10arów mam okazje kupic działke tylko 1 hektarowa czy mi przejdzie ten numer czy musze kupic 1h i 10 arów z góry dziekuje za odp. Pozdrawiam

Przejdzie, tylko zrób zmianę do biznesplanu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    8
Napisano (edytowany)

Panowie. Jestem z ostatniego naboru na starych zasadach. Rok docelowy 2025. Czy można próbować załapać się na nowe rozdanie? 

Edytowano przez dexter1908

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9057

Tak możesz składać jak nabór będzie,  kilka postów w stecz kolega wstawiał harmonogram. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7704

Z Lipcowego naboru co ma być , są już szczegółowe wytyczne ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9057
Napisano (edytowany)

Naeazie wytyczne bez zmian.

Poco zmieniać jak duże zainteresowanie.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7704

Integrowana produkcja i ekologia , nie opłaca się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    120
15 minut temu, galan99 napisał:

Integrowana produkcja i ekologia , nie opłaca się .

a w co ostatecznie wszedłeś bo z tego co pamiętam miałeś integrowaną mieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    8

Wzrost wielkości ekonomicznej ma być o 30%  i jednocześnie nie mniejszy niż do poziomu odpowiadającego równowartości minimalnego wynagrodzenia w roku składania wniosków. W tym przypadku 12 miesięcy będzie mnożone przez najniższą średnią krajową dochodu, czyli wzrost wartości na chwilę obecną powinien wynieść od 42 do 45 tys. zł i aby to pokazać trzeba będzie okazać się dokumentami ze sprzedaży płodów rolnych.

Czyli po realizacji biznesplany trzeba w rok zrobić faktur na 45tys? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Kiedy można spodziewać się jakichkolwiek list itp, zupełnie inaczej będzie wyglądać u mnie proporcja zasiewów w zależności od tego czy załapie się do programu, jest szansa że w marcu cis będzie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid243    1
6 godzin temu, sobczakkatarzyna napisał:

Przejdzie, tylko zrób zmianę do biznesplanu 

Dziekuje kolego za szybką odpowiedz 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9057
31 minut temu, bortys2001 napisał:

Kiedy można spodziewać się jakichkolwiek list itp, zupełnie inaczej będzie wyglądać u mnie proporcja zasiewów w zależności od tego czy załapie się do programu, jest szansa że w marcu cis będzie wiadomo

Do marca powinni się wyrobić, ale ręki nie dam za nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    169
Napisano (edytowany)

Będę robił zmiany w biznesplanie bo myślę jesienią składać o 2 ratę, czy w piśmie przewodnim uzasadniacie wszystkie zmiany czy przejdzie bez uzasadnienia? min chciałbym zrezygnować z punktu przygotowanie do sprzedaży - słonecznika konkretnie i mam zakup folii do kwiatów jako opakowanie - jak to można uzasadnić? 

Edytowano przez raven18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    120

Ostatni nabór, zmiana statusu wniosku z "wysłanego" na "Obsługa Kancelaryjna" u was też z nowego roku ruszyli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
25 minut temu, spwrp napisał:

Ostatni nabór, zmiana statusu wniosku z "wysłanego" na "Obsługa Kancelaryjna" u was też z nowego roku ruszyli??

Nic nie ruszyli, u ciebie też nie. Obsługe kancelaryjną to ja juz mam od wyslania wniosku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    120

@Miran Gdzieś między świętami patrzyłem to miałem status "wysłany" dziś jest status "obsługa" wiec progres jest!! nie dołuj mnie bo nie wiem czy robić szkolenie z integrowanej czy nie bo mam tylko 3punkty. Jak wniosek nie przejdzie to zostanę z tym szkoleniem jak Himilsbach z angielskim😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escobar123    10
12 godzin temu, spwrp napisał:

@Miran Gdzieś między świętami patrzyłem to miałem status "wysłany" dziś jest status "obsługa" wiec progres jest!! nie dołuj mnie bo nie wiem czy robić szkolenie z integrowanej czy nie bo mam tylko 3punkty. Jak wniosek nie przejdzie to zostanę z tym szkoleniem jak Himilsbach z angielskim😁

jakos w kwietniu bedzie wiadomo kto sie zalapal a kto nie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    120

...a w lutym mam mieć dwudniowe szkolenie z integrowanej za coś koło 400zł:S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj