kombinator18

Co wlac do chlodnicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kombinator18    18

Panowie co lejecie do chlodnic w waszych bizonach ?

Dalem do regeneracji polatali dziurki poprostowali ladnie i co najwazniejsze wyczyscili.

I Teraz dylemat zwykla woda,destylowana czy jakos tak czy moze sie szarpnac i plynem zalac ?


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja się posłuchałem kogoś na forum i od tego roku zbieram deszczówkę do banieczek 20l bo jest to woda miękka i nie zostawia osadu w silniku i jest za darmo w przeciwieństwie do destylowanej. Po sezonie tak samo spuszczam, żeby na mróz się nie naciąć.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@junkers, ciekawy pomysł... może i ja uzbieram ze 100 l do 516... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simmi    167

Jeśli miałbym czystą chłodnicę i cały układ z pewnością zalałbym kombajn płynem. Nie zostawia on osadów a na dodatek posiada wyższą granicę temperatury wrzenia, przez co mamy większą gwarancję niezatarcia silnika podczas żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja stosuję cały czas płyn.Z wody wytrąca się kamień i osiada w dolnej części bloku silnika co powoduję szybkie za kamienianie bloku i zużycie silnika mimo że silnik nie osiąga temperatury wyższej niż 80 stopni.Jak po pracy zgasi się silnik i w bloku słychać delikatne bulgotanie to już jest oblepiony kamieniem kotłowym.Robiłem 3 silniki w bizonie i wiem jak wyglądają kanały wodne w silniku po wodzie i silniki były w dobrych kondycjach i nagle w dwóch sezonach oliwę chlapały.Po odkręceniu klapek bocznych było od cholery kamienia.Mój jako 4 silnik robiłem bo miał słabe ciśnienie oleju a okazało się że oring wywalił na magistrali olejowej ale jak go kupiłem 6 lat temu cały układ odkamieniaczem wypłukałem tak chodzi na płynie a oleju na dniówkę brał koło litra i nic się nie zmieniało przez 5 sezonów.Nie przesadzajmy 30 litrów płynu jest to koszt 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Aż ciężko mi uwierzyć, że deszczówka ma takie wspaniale właściwości :) Może to zależy od regionu? :)

Zdecydowanie polecam płyn ...


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Petrygo luzem można kupić za ok. 5zł za litr, w podobnej cenie jest też Kuler butelkowany


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ja raczej nie skorzystam z deszczowki zbyt bliska odleglosc do Hutu stali Sendzimira :D

Zaleje woda destylowana.

Po niej kamien tez podobno nie siada.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas1    0

Witam ja 514 od 4lat zalewam wodą destylowaną ,poprzedni własciciel ponoc od nowosci tak robił,poodkreceniu korka chłodnicy 0 sladu kamienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

U nas od początku destylowaną lejemy i póki co wszystko porządku z silnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

panowie... w ciągniku lanie co dzień świeżej wody ma wpływ na zakamienianie, owszem, ale w kombajnie gdzie raz w roku zalewacie mu porcję? jak chcecie faktycznie poprawić sobie nastrój i miec pewność że kamień się nie osadzi to albo postawcie wodę na dzień dwa w wiaderkach niech się osad odstoi, albo ją przegotujcie- to w zupełności wystarczy...

teraz troche teorii na temat płynu- owszem, temp wrzenia ponad 100stopni, ale za to mniejsza pojemność cieplna, więc każdy litr płynu przenosi mniej ciepła biegnąc od silnika do chłodnicy to raz, dwa płyn jest jednak nieco bardziej lepki i też zmniejsza sie przepływ. Bez wchodzenia w zdolność do oddawania/przejmowania ciepła na granicy płyn-metal a woda-metal można stwierdzić, że w tych samych warunkach silnik na płynie będzie pracował w temperaturze o kilka stopni wyższej niż ten sam silnik na wodzie. Jakikolwiek by to nie był motor- na lato tylko woda.

i po trzecie- 3 stówki na płyn też piechotą nie chodzą.

  • Like 1

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Jeśli układ jest mocno zakamieniony, to tylko woda. Płyn ma całkiem niezłe właściwości czyszczące, a w leciwych układach chłodzenia, głównym elementem uszczelniającym, jest zazwyczaj nagromadzony przez lata syf :)

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mareczek78
      Posiadam Z056 i chodzi mi o zmniejszenie podatności na przegrzewanie się silnika.
      W tamtym roku o sasiada pracował bizon, który na wlocie (siatce) do chłodnicy była przykręcona osłona. Z początko nie zwracałem na to większej uwagi. Potem dowiedziałem się, ze wtedy siatka tak nie zachodzi plewami. Podobno 1-2 razy na dzień tąsiatkę czyści.
      Ja kombajn kupiłem w tym roku. Znalazłem gościa, który załatwił mi takią osłonę.
      Jest to powyginana blacha ocynkowana, która odstaje od siatki na jakieś 25 cm, wyprofilowana na coś w rodzaju skrzynki.
      otwarta jest jedynie góra.
      Na chłopski rozum powietrze zostaje zasysane jedynie z góry, tak, że plewy z hedery nie przykleją się do siatki. Wpadnie jedynie to, co wzleci ponad kombajn. Aha ta skrzynia ma dolną ścianę w postaci zasówy, tak, żemożna ją wyjąć i wszystkie plewy i śmieci spadną na dół po jej otworzeniu.
      w komplecie jest też zabudowa do filtra powietrza - na podobnej zasadzie działa. Jak zamontyje zrobię fotki i podeślę zainteresowanym bądź wrzycę do galerii.
      Mama pytanie - czy ktoś stosyje takie urzączenie na swoim bizonie. W galerii u nikogo nie widziałem. No i jeżeli ktoś to ma, to jak to się sprawuje. Tak jak wspomniałem - podobno nie zachodzi plewami siatka, wloty powietrza...
    • Przez KOSTEK12
      Witam,mam pytanie czy jak silnik jest zgaszony to powinno dać się obracać za wentylator chłodnicy ręką bo u mnie w JX100U silnik IVECO8045 tak się właśnie dzieje co prawda jest pewien opór ale się obraca mimo że koło pasowe jest zatrzymane przez prawidłowo napięty pasek :blink: dodam tylko że łożysko wydaje się być dobre,nie ma też wibracji bocznych
    • Przez sakos2803
      Witam mam problem z podłaczeniem chłodnicy hydrauliki. chciałem wymienic weze pracownik je wykrecił ale nie zaznaczył który był gdzie podłaczony. Moze ktos z posiadaczy 10540 zerknoł by jak ma to byc podłaczone.Filozofi nie ma ale moze ma to jakies znaczenie.
    • Przez Pawelstrz
      Wie ktoś jakie przychodzi ciśnienie na chłodnice oleju?
    • Przez KrisLukas
      Jako iż to mój pierwszy post na forum witam wszystkich serdecznie.
      Mam problem jak w temacie, od razu po odpaleniu zaczyna lać się woda z tego wężyka koło korka chłodnicy, Wylewa się dość szybko, wydaje się że po 5-10 minutach nie zostało by wiele w chłodnicy. Problem zaczął występować po zimowej przerwie a dodam że rok temu robiona była uszczelka pod głowicą bo był olej w płynie i woda w oleju. Obecnie olej czysty, do wody też nic nie przechodzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj