Skocz do zawartości
kombinator18

Co wlac do chlodnicy

Polecane posty

kombinator18    18

Panowie co lejecie do chlodnic w waszych bizonach ?

Dalem do regeneracji polatali dziurki poprostowali ladnie i co najwazniejsze wyczyscili.

I Teraz dylemat zwykla woda,destylowana czy jakos tak czy moze sie szarpnac i plynem zalac ?

Junkers    42

Ja się posłuchałem kogoś na forum i od tego roku zbieram deszczówkę do banieczek 20l bo jest to woda miękka i nie zostawia osadu w silniku i jest za darmo w przeciwieństwie do destylowanej. Po sezonie tak samo spuszczam, żeby na mróz się nie naciąć.

Wiadomość z agroFakt.pl

FINN    988

@junkers, ciekawy pomysł... może i ja uzbieram ze 100 l do 516... ;)

Simmi    90

Jeśli miałbym czystą chłodnicę i cały układ z pewnością zalałbym kombajn płynem. Nie zostawia on osadów a na dodatek posiada wyższą granicę temperatury wrzenia, przez co mamy większą gwarancję niezatarcia silnika podczas żniw.

balcerek1    91

Ja stosuję cały czas płyn.Z wody wytrąca się kamień i osiada w dolnej części bloku silnika co powoduję szybkie za kamienianie bloku i zużycie silnika mimo że silnik nie osiąga temperatury wyższej niż 80 stopni.Jak po pracy zgasi się silnik i w bloku słychać delikatne bulgotanie to już jest oblepiony kamieniem kotłowym.Robiłem 3 silniki w bizonie i wiem jak wyglądają kanały wodne w silniku po wodzie i silniki były w dobrych kondycjach i nagle w dwóch sezonach oliwę chlapały.Po odkręceniu klapek bocznych było od cholery kamienia.Mój jako 4 silnik robiłem bo miał słabe ciśnienie oleju a okazało się że oring wywalił na magistrali olejowej ale jak go kupiłem 6 lat temu cały układ odkamieniaczem wypłukałem tak chodzi na płynie a oleju na dniówkę brał koło litra i nic się nie zmieniało przez 5 sezonów.Nie przesadzajmy 30 litrów płynu jest to koszt 200 zł.

pooch    58

Aż ciężko mi uwierzyć, że deszczówka ma takie wspaniale właściwości :) Może to zależy od regionu? :)

Zdecydowanie polecam płyn ...

kombinator18    18

Ja raczej nie skorzystam z deszczowki zbyt bliska odleglosc do Hutu stali Sendzimira :D

Zaleje woda destylowana.

Po niej kamien tez podobno nie siada.

tomas1    0

Witam ja 514 od 4lat zalewam wodą destylowaną ,poprzedni własciciel ponoc od nowosci tak robił,poodkreceniu korka chłodnicy 0 sladu kamienia...

Davido    28

U nas od początku destylowaną lejemy i póki co wszystko porządku z silnikiem ;)

asharot    175

Zastanawiam się dlaczego do układu nie lejecie płynu,czy jest aż taki drogi?

ahme999    115

panowie... w ciągniku lanie co dzień świeżej wody ma wpływ na zakamienianie, owszem, ale w kombajnie gdzie raz w roku zalewacie mu porcję? jak chcecie faktycznie poprawić sobie nastrój i miec pewność że kamień się nie osadzi to albo postawcie wodę na dzień dwa w wiaderkach niech się osad odstoi, albo ją przegotujcie- to w zupełności wystarczy...

teraz troche teorii na temat płynu- owszem, temp wrzenia ponad 100stopni, ale za to mniejsza pojemność cieplna, więc każdy litr płynu przenosi mniej ciepła biegnąc od silnika do chłodnicy to raz, dwa płyn jest jednak nieco bardziej lepki i też zmniejsza sie przepływ. Bez wchodzenia w zdolność do oddawania/przejmowania ciepła na granicy płyn-metal a woda-metal można stwierdzić, że w tych samych warunkach silnik na płynie będzie pracował w temperaturze o kilka stopni wyższej niż ten sam silnik na wodzie. Jakikolwiek by to nie był motor- na lato tylko woda.

i po trzecie- 3 stówki na płyn też piechotą nie chodzą.

• Like 1

Stefano1    39

Jeśli układ jest mocno zakamieniony, to tylko woda. Płyn ma całkiem niezłe właściwości czyszczące, a w leciwych układach chłodzenia, głównym elementem uszczelniającym, jest zazwyczaj nagromadzony przez lata syf :)

Edytowano przez Stefano1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się